Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kultūros darbuotojams trūksta ne tik šilumos

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2007-04-13

Pabendravus su Kretingos kultūros centro filialų darbuotojais, išgirsti dvi priešingas nuomones: vieni džiaugiasi suremontuotais pastatais ir šiluma, kiti - laukia nesulaukia, kada bus suremontuotas ir jų filialas. O kasdienybė su visom smulkmenom - visų panaši.

Raguviškių kultūros darbuotojos šiuo metu kuria operą vaikams „Du gaideliai“. Šį kūrinį pagal kompozitoriaus Juozo Lyguto operą stato meno vadovė Kristina Viršilaitė (nuotr. - antroje eilėje trečia iš dešinės), o rūbus ir dekoracijas kuria Ieva Merkelienė (trečia iš kairės).
Šaltos patalpos žmonių netraukia

Didžiausia Kretingos kultūros centro Kartenos filialo problema – pastato remontas. Pasak filialo vedėjos Martynos Žąsytienės, žmonės nenoriai renkasi į šaltą salę. Jie neskuba ne tik į pačių karteniškių organizuojamus renginius, bet į atvykstančių grupių koncertus.

- Buvome pasikvietę iš Kauno muzikos grupę „Žentai“. Tačiau koncertą teko atšaukti, nes į jį panoro ateiti vos dvidešimt žmonių. Manau, kad ir bilietų kaina visiems buvo prieinama – septyni litai,- sakė M.Žąsytienė.

Sunku patenkinti visų norus. Vieni pageidauja atlikėjo Andriaus, kiti – Vilijos ar Mino. Visiems įtikti – sunku. Negavę to, ko jie nori, mieliau sėdi šiltoje troboje prie televizoriaus. Žmonės prieš du tris dešimtmečius mieliau ėjo į renginius.

Pasak pašnekovės, dabar laukiama, kada rajono Savivaldybė išspręs parapijos namų, kur įsikūręs filialas, problemą ir pradės pastato remontą.

Dauguma kultūros centro filialo darbuotojų neslepia, jog spektakliams rūbus perkasi padėvėtų rūbų parduotuvėse ir turguje už savo pinigus. Esą atskirai rūbams ir dekoracijoms pinigų niekas neskiria. Todėl pigūs rūbai kultūros darbuotojams – tikras išsigelbėjimas.

Kretingos kultūros centro Raguviškių filialui vadovauja Doloresa Petravičienė.

Patiems tenka sukti galvas, ir iš kur gauti naujų muzikinių kūrinių. Anot M.Žąsytienės, nesinori nei banalių, nei angliškų dainų, kurių kaimo žmonės nesupras. Nelabai tėra iš ko rinktis ir statant spektaklius.

- Statant spektaklius, pačiai tenka inscenizuoti kūrinius, - sakė pašnekovė.

Ji pasidžiaugė, jog jų kaimo kapelai vadovauja Antanas Galdikas, kuriam netrūksta išradingumo. Kartais jis pasinaudoja mokytojo Juozo Maksvyčio sukurtomis eilėmis.

Kultūros centro filialų darbuotojai dažnai teigia, jog neturint lėšų nėra lengva rengti ir valstybines šventes. Anot M.Žąsytienės, norisi skirti dėmesio saviveiklininkams ir juos pamaloninti, tačiau neturint pinigų – ne kažin ką nuveiksi. Gerai, jei seniūnija skiria nors truputį lėšų.

Pinigų gauna rašydami projektus

Pasak Kretingos kultūros centro Raguviškių filialo vedėjos Doloros Petravičienės, medžiagos spektaklių rūbams taip pat ieško pigių rūbų parduotuvėse. Tačiau esą jiems pasisekė – turi savo siuvėją Ievą Merkelienę, kuri yra aprengusi aktorius ne vienam spektakliui.

- Esame sukaupę daugybę rūbų, kuriuos panaudojame ir kituose spektakliuose. Būna, kad mūsų rūbus pasiskolina ir kiti, - sakė D.Petravičienė. Šiuo metu I.Merkelienė kuria dekoracijas ir siuva rūbus operai „Du gaideliai“, kurioje dainuoja apie 15 vaikų.

Pasak meno vadovės Kristinos Viršilaitės, dar studijų laikais ji pradėjo kaupti kūrinius. Prireikus dabar jais ir pasinaudoja.

- Norisi pastatyti ką nors didesnio, profesionalesnio. Todėl pasirinkau Juozo Lyguto operą „Du gaideliai“. Joje dainuos 7 – 12 metų vaikai,- sakė K.Viršilaitė, įsitikinusi, kad kaime būtina kelti kultūrinių renginių lygį.

Anot I.Merkelienės, kartais sudėtingesnį rūbą tenka siūti visą savaitę. Sugaišto laiko negaila, - svarbu, kad dekoracija ar rūbas gerai atrodytų. Mažiesiems aktoriams ji padeda ir apsirengti.

Šiuolaikinių šokių kolektyvo „N-14“ šokėjai rūbais taip pat patys pasirūpina. Anot D.Petravičienės, dažniausiai stengiasi prisitaikyti tai, ką jau turi.

Dabar šis kolektyvas rengiasi dalyvauti Kretingoje įvyksiančioje modernaus šokio šventėje.

- Siekdami užsidirbti pinigų, rašome projektus,- teigė filialo vedėja ir meno vadovė.

Kretingos kultūros centro direktorė Konstancija Macienė
„Rajono valdžia prieš porą metų atsigręžė į kultūrą“,- teigė Kretingos kultūros centro direktorė Konstancija Macienė. Kretingos kultūros centro ir filialų renovacijai 2006 metais skirta 1 mln.138 tūkst.Lt.

Praėjusiais metais buvo suremontuotas beveik visas Kretingos kultūros centro pastato stogas. Šiemet skirta 500 tūkst. Lt stogo remontui baigti, sudėti duris ir langus. Pastatas 35 metus nebuvo kapitaliai remontuojamas.

Iš 18 Kretingos kultūros centro filialų nesutvarkyti tik keli. Juodupėnų filialą rengiamasi iškelti į mokyklą, Kūlupėnų filialui parengtas renovacijos projektas. Raguviškių filialą numatoma šiemet truputį patvarkyti, o kitais metais - atlikti kapitalinį remontą. Skyla Baublių filialo pastato siena, todėl reikalinga rimta renovacija. Rūdaičių filialą, gal net šiais metais, ruošiamasi perkelti į mokyklą. Rajono Savivaldybė jau skyrė 115 tūkst. Lt pirkti Kartenos filialo pastatui.

- Lieka problema dėl Kurmaičių filialo – neturime kur iškelti. Dabar už nuomą per mėnesį mokame 800 Lt, - sakė direktorė pridurdama, jog kainos vis kyla.

O pridėjus sunaudotos elektros kainas, suma dar padidėja. Buvo manoma filialą perkelti į mokyklą, tačiau ne visi renginiai mokyklos patalpose pageidaujami.

- Visko iš karto negalime padaryti –remontuoti pastatus ir patenkinti kitus poreikius. Tačiau visiems filialams jau esame nupirkę garso stiprinimo aparatūrą,- sakė K.Macienė.

Anot jos, ne tik žmonės, dirbantys filialuose, perka „labdaros“ rūbus ir medžiagas. Tokių gėrybių turi sukaupę ir kretingiškiai teatralai.

Nauji rūbai nupirkti Darbėnų filialo kapelai, Laukžemės filialo ansambliui, Kretingos kultūros centro „Retro“ ansambliui, liemenės - kapelai „Sodžius“, skraistės - Kūlupėnų moterų ansambliui.

Šiemet skirta 65,5 tūkst. Lt rūbams įsigyti tiems, kurie vyks į Respublikinę dainų šventę.

Kultūros centrui šių metų antrą ketvirtį numatyta skirti 150 tūkst. Lt pirkti antrą autobusą.

Turėdami du autobusus, kultūros centro darbuotojai tikisi geriau patenkinti ir filialų poreikius.

Anot direktorės, rengiant valstybines šventes, režisūra ir muzikine dalimi turi rūpintis kultūros darbuotojai. Tačiau finansinės paramos norėtųsi sulaukti ir iš seniūnų.

- Džiaugiuosi, kad rajone gerėja kultūrinis gyvenimas ir kad mes rūpime rajono valdžiai, kuri yra dažnas svečias mūsų renginiuose, - sakė direktorė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas