Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristalė“ kviečia į muzikos fiestą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-12-12

Kretingos kultūros centro kamerinis choras „Kristalė“, vadovaujamas Kristinos Rimienės, kretingiškiams prieš Kalėdas rengia chorinės muzikos popietę „Žiemos etiudai“ - ši muzikos šventė įvyks gruodžio 14 dieną 14 val.

„Kristalės“ choristai – ne vien amžiumi jaunas choras, o jo variklis - vadovė Kristina Rimienė (pirmoje eilėje viduryje).

Anot K.Rimienės, ši šventė rengiama antrus metus ir pretenduoja tapti kasmetiniu tradiciniu miesto kalėdiniu renginiu. „Pernai į svečius buvome pakvietę Plungės kamerinį chorą, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas – jis, beje, - ir Klaipėdos choro „Aukuras“ vadovas. O šiemet praplėtėme geografiją – į mūsų šventę atvyks Telšių mišrus choras „Žemaičiai“, kuriam vadovauja Gintaras Vaitkaitis, bei Pakruojo kamerinis choras „Uolainis“, vadovaujamas Larisos Šiaulienės“, - kalbėjo K.Rimienė. Ji pati „Kristalei“ vadovauja trečius metus.

Chorinės muzikos fiestos „Žiemos etiudai“ programoje skambės labai įvairi muzika – nuo sakraliosios iki populiariosios pasaulietinės. Vadovė pabrėžė, jog koncerto pabaigoje jungtinis choras sudainuos ilgamečio Kretingos choro „Gintaras“ vadovo, maestro Gedimino Purlio sukurtą dainą „Kretingai“.

„Šią dainą maestro parašė dar pernai, skyrė ją savo mylimam miestui ir pats dirigavo Kretingos miesto šventėje. Jis labai norėjo, kad ši daina taptų Kretingos himnu ir patikėjo ją „Kristalei“. Prieš mirtį aš jam pasižadėjau, kad šią dainą sudainuosime kiekviename koncerte, kuriame populiarinsime miesto vardą. Ir kur bevažiuotume ir bekoncertuotume, daina „Kretingai“ užbaigiam programą“, - prasmingą užgimstančią kolektyvo tradiciją pabrėžė K.Rimienė.

Pristatydama miesto visuomenei būsimą muzikos šventę, ji taip pat norėtų paraginti dainingus ar muzikuojančius Kretingos vyrus įsilieti į jos vadovaujamo choro gretas. „Mums taip trūksta sodrių vyriškų balsų. Mūsų kolektyvas – ganėtinai jaunas amžiumi, o ir vyresni choristai savo širdyse dar yra labai jauni, - mes bendraujame, draugaujame, keliaujame. Muzikos vienijami žmonės tampa gerokai linksmesni, draugiškesni už daugumą kitų, jie neužsisklendžia liūdesy, nes daina turi širdį apvalančią ir gydančią galią“, - chorą kaip laisvalaikio ir bendrystės formą siūlė pasirinkti K.Rimienė.

Ji sakė, jog kitąmet „Kristalė“ išvien su kitais Lietuvos I kategorijos – aukščiausią įvertinimą turinčiais - chorais jau yra pakviesta dalyvauti Rygoje įvyksiančioje Šiaurės ir Baltijos šalių dainų šventėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas