Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Gyvenimas po klevu“ – tarp geriausiųjų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2014-12-12

Rytoj Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisieriaus Donato Žilinsko sukurtas spektaklis „Gyvenimas po klevu“, šį rudenį tarp 82 šalies mėgėjų kolektyvų praėjęs atranką ir tapęs laureatu, bus rodomas Birštone įvyksiančioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“.

Režisieriaus Donato Žilinsko (kairėje) bei Kretingos E.Radžiaus teatro kolektyvo sukurtas spektaklis „Gyvenimas po klevu“ šiemet išrinktas vienu iš geriausių tarp šalies mėgėjų teatrų.

Dalyvauti šioje šventėje pretendavo net du D.Žilinsko vadovaujami kolektyvai: be E.Radžiaus teatro, dar – Kurmaičių suaugusiųjų dramos kolektyvas, parodęs A.Griciaus komediją „Ponaitis“.

Režisieriaus teigimu, „Atspindžių“ šventė-apžiūra yra rengiama kas dvejus metus: joje varžosi rajonų kultūros centrų ir kaimų filialų dramų kolektyvai.

Šiemet kurmaitiškiai tapo diplomantais, o kretingiškių „Gyvenimas po klevu“ pateko tarp 9 geriausių spektaklių. Kolektyvų darbus vertino kompetentinga komisija: Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė ir docentas Gediminas Šimkus bei Liaudies kultūros centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė.

„Kurmaitiškiai labai apsidžiaugė savo pasirodymu ir įvertinimu, o apžiūroje dalyvavę kitų šalies teatrų dalyviai atkreipė dėmesį, kad mūsų perteikta tema adaptuota šiam laikmečiui: žmogiškos silpnybės peržengia laiko ribas, ir žiūrovai atpažino kai kuriuos šaržuotus politinius veikėjus“, - tvirtino D.Žilinskas.

Jis patvirtino, kad kurmaitiškių kolektyvas, suburtas vos prieš 4 metus, yra labai sutelktas, - tai įrodė ir faktas, kad jie pateko į „Atspindžių“ šventės atranką. Kolektyvo branduolį sudaro savo laisvalaikį teatrui paskyrę žmonės: tėvas ir duktė Pranas bei Asta Pikturnos, Ramutė Janušienė, Romas Pipiras, Rimanta Žilinskienė, Aušra Ruzgailaitė, seserys Evelina ir Neringa Jakumaitės, Antanas Krigelis ir Valentas Endriekus.

„Po šio įvertinimo žmonėms yra dar didesnis stimulas vaidinti, nes jie tampa tarsi savo bendruomenės, viso kaimo kultūros ambasadoriais, ir kaimo žmonės tai labai vertina. Savo spektaklį „Ponaitis“ pirmiausiai parodėme kurmaitiškiams, po to vežiojome po kaimynines vietoves: Agluonėnus, Rūdaičius, Salantus, Juodupėnus bei Laivius“, - teigė režisierius.

Jis sakė, jog šiuo metu Kurmaičių suaugusiųjų dramos kolektyvas repetuoja naują pjesę – skuodiškio dramaturgo Edmundo Untulio „Laimės smūgis“.

„Tai bus aktuali komedija apie tai, kaip moteris loterijoje laimėjo milijoną, tačiau vyras jos pinigus pasisavino, tačiau bematant juos ir prarado“, - D.Žilinskas patikino, jog šio spektaklio premjerą yra numatę kitą rudenį.

O pjesę „Gyvenimas po klevu“ D.Žilinskas sukūrė, pradėjęs dirbti E.Radžiaus teatre prieš dvejus metus. „Kai pasiryžau statyti šį Romualdo Granausko kūrinį, pats autorius dar tebebuvo gyvas. Atsiklausiau jo, ar galiu pagal jo kūrinį statyti spektaklį – statyk, atsakė, ir pats ketino atvykti į premjerą. Tačiau buvo jau pasiligojęs ir šio spektaklio nebepamatė“, - neslėpė režisierius.

Jis sakė pats esąs labai patenkintas šiuo kūriniu, kurio sėkmę, jo manymu, nulėmė Birutės Laučienės, šiltai ir įtaigiai perteikusios pagrindinės herojės Monikos vidinį gyvenimą, talentas.

„Į „Atspindžių“ šventę išvykstame ramiai – komisija jau matė ir įvertino šį spektaklį, - o šventėje tik pasirodysime žiūrovams ir namo parsivešime laureatų diplomus“, - „Pajūrio naujienas“ patikino D.Žilinskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas