Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Eilėmis nuaustas jubiliejus

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Jubiliejai
  • 2014-12-09

Kretingos rajono Garbės pilietės, poetės, tremtinės Nijolės Rimkienės poezijos ir muzikos vakaras „Skambantys rudenys“ subūrė ne tik vydmantiškius.

Į šventinį poetės Nijolės Rimkienės (kairėje) vakarą Vydmantuose sugužėjo visas būrys vietinių – kaimynai, draugai, saviveiklininkai, Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas (pirmas iš kairės).

Su 80-uoju gimtadieniu jautrią, šmaikščią ir iki šiol žavią moterį Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų filiale sveikino muzikuojantys svečiai - mišrus vokalinis ansamblis iš Mažeikių rajono Židikų kultūros centro Pikelių skyriaus, vadovaujamas Antano Erlicko, Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas, taip pat - Vydmantų bendruomenės centro „Vydmantai“ pirmininkės pavaduotojas Audrius Jurgutis.

Šventinį vakarą, anot renginį inicijavusios Kretingos rajono M.Valančiaus viešosios bibliotekos Vydmantų filialo vedėjos Romutės Girskienės, susirinko tik patys artimiausi: kaimynai, draugai, vietos saviveiklininkai. Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus moterų vokalinis ansamblis bei kapela ir šiuos kolektyvus kuruojanti vadovė Jolanta Japertienė šventėje traukė N.Rimkienės žodžiais padabintas dainas.

Penkių poezijos knygų autorės N.Rimkienės gyvenimas šiemet įamžintas ir atskiru leidiniu „Nijolė Rimkienė. Bibliografijos rodyklė (1981–2014 m.)“, kurį vydmantiškiams pristatė viena jo sudarytojų, M.Valančiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė.

Knygoje - ne tik biografiniai faktai, surinkti iš daugybės išsibarsčiusių šaltinių spaudoje, kituose leidiniuose, kraštotyros darbuose, bet ir nuotraukos, kuriomis, kaip ir pasakojimais iš savo praeities, mielai pasidalijo jubiliatė. Seniausia į knygą patekusi fotografija skaičiuoja 76 metus – joje N.Rimkienė su savo motina ir broliais.

Į antrąją knygos dalį sudarytojos surinko personalinę N.Rimkienės bibliografijos rodyklę, kurioje surikiuotos penkios poetės knygos: 1998 m. išleista pirmoji knyga „Atmintis“, „Atmintis II“, pasirodžiusi 2000 m., 2005 m. išėjusi poezijos knygelė „Lietuva – Kryžių žemė“, po dvejų metų gimusi „Laisvės keliu einu“ ir paskutinė - 2011 m. knyga „Kasdienybės soduos“.

Leidinyje pateikiamas išsamus poetės eilėraščių, spausdintų periodiniuose leidiniuose ir knygose, sąrašas, nuorodos į N.Rimkienės publikacijas spaudoje, informacija apie eilėraščius, patekusius į leidinius kaip dainų žodžiai, taip pat visa eilė nuorodų į straipsnius, kuriuose rašoma apie poetę. Knyga išleista 100 egzempliorių tiražu ir jau iškeliavo į M.Valančiaus viešosios bibliotekos filialus. Planuojama jomis apdalinti ir kaimyninių rajonų bibliotekas.

Svarbiausi N.Rimkienės gyvenimo ir kūrybos faktai, tvarkingai sudėlioti į leidinio puslapius, prisiminti ir jubiliejiniame vakare. Kaip ir kontrastingi poezijos posmai, juokinę ir virkdę vydmantiškius. N.Rimkienės eiles skaitė Vydmantų filialo vedėja R.Girskienė, buvusi Vydmantų gimnazijos pedagogė Julija Paulauskienė, skaitovės iš Kretingos kultūros centro – Diana Žukauskaitė bei Karolina Uksaitė. Porą eilėraščių, susirinkusiųjų prašoma, kraštiečiams dovanojo ir jubiliatė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas