Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Aiškėja naujos tarybos narių prioritetai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-04-13

Vakar įvyko antrasis, irgi organizacinis, naujosios Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame tarybos nariai pasiskirstė į komitetus, komisijas.

Komitetų skaičius išliko tas pats - 6, kaip ir ankstesnės kadencijos taryboje. Dviejuose komitetuose - Ekonomikos ir finansų bei Ekonominės plėtros ir ūkio - panoro dirbti beveik pusė, be vieno, tarybos narių, atitinkamai 7 ir 5. Kituose 4 komitetuose dirbs po trejetą tarybos narių. Tarybos nariai, kaip buvo sutarę per pirmą tarybos posėdį, komitetus rinkosi patys. Pagal tokį pasirinkimą peršasi išvada, kad pažadai rūpintis rajono Savivaldybės kaimo, kultūros, švietimo, jaunimo, sveikatos, sporto, socialiniais reikalais daugeliui išrinktųjų buvo tik vienas iš rinkiminės giesmės posmų, ir kad gavę valdžią jie pirmenybę teikia kitiems dalykams. Kai kurie bandė teisintis, jog komitetus rinkosi pagal turimą specialybę. Tokio argumento svarumu suabejojo J.Pelionis, pastebėjęs, jog, jo įsitikinimu, Sveikatos apsaugos komitete turi būti ne vien daktarai, bet ir pacientų (t.y. kitų profesijų tarybos narių), kurių nuomonė dėl sveikatos apsaugos problemų yra ne mažiau svarbi negu medikų.

Į gausiausią - Ekonomikos ir finansų - komitetą užsirašė net 3 (iš 4 patekusių į tarybą) partijos Tvarka ir teisingumas nariai - Virginijus Brazauskas, Vytautas Kaunas, Jolita Vaickienė.

K.Skierus, jam pritarė J.Pelionis, prieš tvirtinant komitetų skaičių, siūlė sujungti Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų bei Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetus. Tokiam dviejų komitetų sujungimui į vieną pirmas pasipriešino D.Petreikis, pareiškęs, jog švietimui rajone atitenka didžioji Savivaldybės biudžeto pinigų dalis, kad šioje itin svarbioje savivaldos srityje dar daug neišspręstų, pribrendusių problemų. Komitetų sujungimui nepritarė ir vicemeras Juozas Mažeika.

Tarybos nariai sutarė, jog naudosis ankstesnės kadencijos kolegų patyrimu ir esant galimybėms rengs jungtinius komitetų posėdžius. Taip taupomas ir komitetų posėdžiuose dalyvaujančių Savivaldybės administracijos darbuotojų laikas.

Tarybos komitetai svarsto tarybos posėdžiams teikiamų sprendimų projektus, kurių daugumą parengia Savivaldybės administracija. Meras V.Kubilius didžiuodavosi ankstesnės kadencijos komitetų geru darbu. Klausimai komitetuose būdavo išnagrinėjami taip, kad tarybos posėdžiuose aštresnės diskusijos retai bekildavo.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos 4 metų kadencijos laikotarpiui sudaryti komitetai:

Ekonomikos ir finansų: Steponas Baltuonis - pirmininkas, Virginijus Brazauskas - pirmininko pavaduotojas, Antanas Barasa, Edmundas Juozapas Jasinskas, Vytautas Kaunas, Konstantinas Skierus, Jolita Vaickienė;

Ekonominės plėtros ir ūkio: Vitalijus Galuškinas, Juozas Matulevičius, Antanas Puodys, Algimantas Šoblinskas, Edmundas Valantiejus (pirmininką ir pavaduotoją rinks sugrįžus iš kelionės A.Šoblinskui);

Kaimo reikalų ir ekologijos: Povilas Turauskis - pirmininkas, Vladas Baltuonis - pirmininko pavaduotojas, Stasys Kaniava;

Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų: Valerija Žalienė - pirmininkė, Juozas Pelionis - pirmininko pavaduotojas, Raimundas Puškorius;

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų: Vytautas Karaliūnas - pirmininkas, Augenija Juknevičienė - pirmininko pavaduotoja, Tomas Brasas;

Švietimo: Darius Petreikis - pirmininkas, Vida Giedrimienė - pirmininko pavaduotoja, Juozas Mažeika.

Kontrolės komitetas sudarytas iš visų 8 taryboje esančių politinių partijų atstovų: Tomas Brasas - komiteto pirmininkas (Lietuvos krikščionys demokratai), Edmundas Juozapas Jasinskas - pirmininko pavaduotojas (Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai), Vladas Baltuonis (Lietuvos socialdemokratų partija), Vitalijus Galuškinas (Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai), Antanas Puodys (Darbo partija), Juozas Matulevičius (Pilietinės demokratijos partija), Vida Giedrimienė (Liberalų ir centro sąjunga), Darius Petreikis (Naujoji sąjunga (socialliberalai).

Administracinės komisijos pirmininku išrinktas Antanas Puodys, Turto privatizavimo komisijai toliau vadovauja Steponas Baltuonis.

Tarybos nariams tvardyti sudaryta Etikos komisija, kurios pirmininke patvirtinta Augenija Juknevičienė, pavaduotoja - Vida Giedrimienė. Šios komisijos nariais tapo Jolita Vaickienė, Valerija Žalienė, Antanas Barasa ir Kretingos miesto bendruomenės atstovai - Sigita Urbonienė ir Adolfas Viluckis.

P.Turauskis pasiskundė, kad per mažas tarybos nario darbo atlygis (8 Lt už valandą,- aut. past.). Jis išsiaiškino, jog kitų savivaldybių tarybų nariams mokama daugiau. “Kainuoja ir benzinas važinėtis į Kretingą”,- teigė buvęs ūkininkas, dabar oficialiai pensininkas P.Turauskis. V.Kubilius pastebėjo, kad šių metų rajono Savivaldybės biudžete lėšos tarybos nariams už darbą jau suplanuotos. Tačiau P.Turauskis nepasidavė ir pareiškė, jog bus papildomų lėšų.

Direktorių kelionės apmokėjimui pritarė ne visi

Meras V.Kubilius paprašė tarybos narių pritarimo skirti 30 tūkst. Lt iš moksleivių krepšelio rezervo mokyklų vadovų išvykai į Paryžių, Briuselį iš dalies apmokėti.

Direktoriai į kelionę išvyksta netrukus - balandžio 29 dieną, o gegužės 6-ąją numatytos keliauninkų sugrįžtuvės. Meras paaiškino, jog taryba prašomus 30 tūkst. Lt skirti galės tik liepos mėnesį. Kadangi kelionė organizuojama anksčiau, mokyklų vadovai nori užsitikrinti, kad liepos mėnesį susigrąžins dalį - 60 proc. (tie 30 tūkst. Lt) - kelionės išlaidų. Kitą dalį išlaidų planuojama padengti iš mokyklų lėšų.

V.Kubilius patikino, jog ši direktorių kelionė yra skirta kvalifikacijos kėlimui. “Paryžiuje aplankys dvi vidurines ir vieną pagrindinę mokyklą, Sorbonos universitetą, Briuselyje - Švietimo ministeriją, vidurinę mokyklą, licėjų ir Europos parlamentą”,- sakė meras.

J.Pelionis pareiškė nepritariąs tokiam moksleivių krepšelio pinigų leidimui. Jo nuomone, yra eilinių mokytojų, ne mažiau nusipelniusių už mokyklų vadovus ir vertų paskatinti kelionėmis. J.Pelionis ir P.Turauskis balsavo prieš pinigų mokyklos direktorių kelionei skyrimą.

S.Baltuoniui pasiūlius, kartu su mokyklų direktoriais keliaus naujai išrinktas tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Darius Petreikis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas