Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bando registruoti vogtus automobilius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-03-17
2005 m. Lietuvoje daugiausia vogtų automobilių markės

„Regitros“ Kretingos grupės duomenimis, pernai buvo sulaikyta vienuolika transporto priemonių, įtarus, kad yra suklastoti automobilio identifikavimo numeriai, t.y. transporto priemonę identifikuojantis skaitmenų ir raidžių derinys, kurį transporto priemonei suteikia jos gamintojas, arba dokumentai. Kaip sakė vyresnysis specialistas Regimantas Bartaševičius, penki automobiliai buvo sulaikyti dėl galimai perkaltų identifikavimo numerių, trys – įtarus dokumentų klastojimą. Dar trys automobiliai buvo ieškomųjų sąrašuose.

Šiemet kretingiškiai jau sulaikė du automobilius. Įtariama, kad perkalti abiejų automobilių identifikavimo numeriai.

Pasak rajono Kriminalinės policijos vadovo Andriaus Grabio, sulaikius šiuos automobilius, pirmiausiai skiriama ekspertizė – transporto priemonės arba dokumentų. Neretai paaiškėja, kad šie automobiliai yra pavogti užsienyje, bet dėl per didelių išlaidų kartais jų savininkai automobilius atsiimti atsisako. Kartais paaiškėja, kad identifikavimo numeriai po kelis kartus buvo perkalinėjami pačioje gamykloje, t.y. gamyklinis brokas. Kai ekspertai negali atstatyti gamyklinio broko, transporto priemonė grąžinama savininkui, bet ji negali būti registruojama – tinka tik į metalo laužą.

Kelių transporto priemones registruojanti įmonė „Regitra“, tikrindama registravimui pateiktų automobilių dokumentų ir paties automobilio autentiškumą, vis dažniau nustato ir automobilio identifikavimo numerio, ir automobilio dokumentų klastojimo atvejus.

Pernai įmonės specialistai šalyje nustatė 7,2 proc. daugiau identifikavimo numerių klastojimo atvejų, negu užpernai, pranešė „Regitros“ atstovai. Dažniausiai klastojami „Volkswagen“, „Audi“, „Mercedes Benz“ ir „BMW“ markių automobilių identifikavimo numeriai. Klastodami automobilių identifikavimo numerius bei dokumentus automobilių vagys siekia šalies rinkoje realizuoti vogtus automobilius. Automobilių vagystės Lietuvoje jau kuris laikas yra vienas iš dažniausių kriminalinių nusikaltimų.

„Regitra“ specialistai pastebi, kad pastaraisiais metais įmonėje įdiegus tarptautinę Europos transporto priemonių ir vairuotojų pažymėjimų informacinę sistemą EUCARIS, klientai vis rečiau pateikia suklastotus registruojamo transporto dokumentus, tačiau klastotės būna kvalifikuotesnės, todėl ne visuomet įmanoma iš karto jas nustatyti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas