Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje švęs Lietuvos kariuomenės dieną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2014-11-07

Šiemet visos Klaipėdos apskrities kariškiai lapkričio 23-ąją - Lietuvos kariuomenės dieną - iškilmingai švęs Kretingoje. Savivaldybėje susitikę Kretingos rajono valdžios, policijos bei kultūros atstovai išvien su krašto apsaugos savanoriais aptarė būsimo renginio programą.

Būsimos šventės scenarijų aptarė: (iš kairės) 306-osios pėstininkų kuopos Kretingoje vyr. eilinis Stasys Kratavičius ir seržantas Mindaugas Sušinskis, komisaras Arūnas Merkelis, Kultūros centro vadovas Pranas Razmus bei Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė.

Kretingoje veikiančios Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 pėstininkų kuopos seržantas Mindaugas Sušinskis teigė, kad pernai buvo nuspręsta šią šventę iškilmingai paminėti vis kitame Klaipėdos apskrities rajone: pernai ji surengta Plungėje, o šiemet persikels į Kretingą.

„Atvyks 9 kariškių savanorių kuopos. Kiekvienoje kuopoje yra po 100 karių, tačiau šventėje dalyvaus po 20-30 žmonių iš kiekvienos jų. Mes norime parodyti visuomenei, kas esame, ir norime pakviesti jaunimą tarnaujant kariuomenėje tarnauti ir savo tėvynei“, - akcentavo 39-erių M.Sušinskis, savanoriu tapęs prieš 12 metų.

Jį papildė 4 metus savanoriškose pajėgose tarnaujantis 23-jų Stasys Kratavičius: „Savanoriška tarnystė - tai pati geriausia pilietiškumo mokykla. Kariuomenė mokina ne vien karybos paslapčių, bet pirmiausiai - kaip tapti padoriu žmogumi“.

Kariai savanoriai prašė Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos bei miesto seniūno Stanislovo Juknevičiaus, Kretingos policijos komisariato vadovo Arūno Merkelio ir Kultūros centro vadovo Prano Razmaus talkos, rengiantis būsimai šventei, kurioje jie labiausiai ir tikisi sulaukti jaunimo iš mokyklų.

Šventės pradžia - lapkričio 23-ąją, sekmadienį, 12 val. „Kariškiai prašo užtverti dalį Rotušės aikštės su automobilių stovėjimo aikštele, ties senuoju telekomu. Todėl kretingiškių iš anksto prašome toje aikštės dalyje nestatyti ir pernakt nepalikti savo automobilių“, - miestiečių sąmoningumo tikisi S.Juknevičius.

Ligi šiol dar neapsispręsta, kur rikiuosis į šventę atvykę kariai savanoriai.

J.Mažeika kaip tinkamiausią jiems pasiūlė aikštę ties šv.Antano rūmais arba Kultūros centru. „Vilniaus ar J.Pabrėžos gatvėmis, lydimi policijos ekipažo bei Meno mokyklos pučiamųjų orkestro, kariškiai atžygiuotų ligi Rotušės aikštės, kur prie Nepriklausomybės paminklo įvyktų iškilminga rikiuotė“, - J.Mažeika pasiūlė įtraukti ir jaunuosius muzikantus, nes, jo manymu, žygiuoti be iškilmingo muzikinio fono – tolygu laidotuvių eisenai.

„Būtų tikrai iškilmingas ir miestiečiams vizualiai įspūdingas sekmadienis, juolab, kad žmonės skirstysis po Votyvos šv.Mišių bažnyčioje“, - meras toliau išdėstė savo pasiūlymą.

Aikštėje kariškiai ketina surengti karinės technikos bei ginkluotės parodomąją programą su dūminiais paketais, desertui kretingiškiams pažadėję kareivišką košę.

Policijos komisaras A. Merkelis, užtikrinęs ekipažo bei patrulių pagalbą, patikino, jog jiems yra tekę talkinti ir dar didesniuose renginiuose. O P.Razmaus kariškiai prašė pasirūpinti įgarsinimu aikštėje, be to, Kultūros centre jie ketina surengti karinių plakatų bei ginkluotės parodą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas