Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išrinkti geriausi mažieji poetai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2007-04-06
Konkurso laureatai (iš kairės): Karolina Daukantaitė, Karolis Lukauskis, Akvilė Butenytė, Neda Bagušytė.

Kretingos muziejuje pirmą kartą į poezijos šventę „Augame kartu su eilėraščiu“ rinkosi mažieji rajono poetai.

Muziejaus Baltojoje salėje vieni kitiems drąsiai savo eiles skaitė 28 pradinių klasių mokiniai iš 9 rajono mokyklų. Renginio vedėja – darželio – mokyklos „Pasaka“ pradinių klasių mokytoja Nijolė Meškauskienė - skaityti eilių kvietė pagal augalų horoskopą. Vertinimo komisijai savo poeziją deklamavo Melisos, Kiaulpienės metais gimę kūrėjai.

Vertinimo komisiją sudarė: pirmininkas - teatro „Atžalynas“ vadovas Algimantas Verbutas, Kretingos viešosios bibliotekos direktorė Aldona Kerpytė, darželio – mokyklos „Pasaka“ direktorė Zita Domarkienė bei Jurgio Pabrėžos gimnazistų kūrėjų klubo „Strėlė“ narės.

Jie išrinko keturis laureatus – trečioką Karolį Lukauskį ir ketvirtokę Karoliną Daukantaitę iš Kartenos vidurinės mokyklos, trečiokę Akvilę Butenytę iš Vaikų ugdymo centro bei ketvirtokę Nedą Bagušytę iš darželio–mokyklos „Pasaka“. „Mums svarbiausia buvo ne eilėraščio ilgumas ar rimavimo būdas, o pats kūrinio turinys, tai, ką poetai norėjo pasakyti. Daugelis rašė apie gamtą, gyvūnus. Juk vaikai rašo apie tai, ką mato, ką myli, kas jiems patinka“, - sakė direktorė Z. Domarkienė.

Viena iš renginio organizatorių direktorės pavaduotoja Diana Bakstienė pasakojo, kad daugelis šventės dalyvių buvo mergaitės, tačiau ir berniukai jautėsi drąsiai. Pradinukus į renginį atlydėjo 15 mokytojų, kurie jaudinosi labiau negu poetai. „Mokytojai jaudinosi ir už save, ir už savo auklėtinius. O kūrėjai visiškai neišsigando komisijos ir kalbėjo savo eilėmis vieni su kitais. Kai kurie iš dalyvių buvo itin originalūs. Pavyzdžiui, pradinės mokyklos „Žibutė“ auklėtiniai parengė kompoziciją „Kokia tu nuostabi, žeme“ – atsinešę gaublius jie grojo dūdelėmis ir skaitė eiles“, - pasakojo Z. Domarkienė. Pasak jos, labiausiai dėkoti už atrastus mažuosius talentus reikėtų mokytojams, nes jie skatino savo auklėtinius ir siūlė temas.

Visi dalyviai dovanų gavo padėkos raštus bei darželio–mokyklos „Pasaka“ technologijų mokytojo Viktoro Gailiaus sukurtus molinius varpelius. Laureatai apdovanoti literatų klubo „Strėlė“ išleistomis kūrybos knygomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas