Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Ar Klaipėdos medikai pranašesni už kretingiškius

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-04-06
Šią savaitę laboratorijos darbuotojos Stasė Bendikienė (sėdi), Jūrutė Pocienė (iš kairės) ir Aldona Perkamienė mokėsi dirbti su nauja įranga.

Kretingos ligoninės laboratorijoje kretingiškiui Pranui Kerpei atliktas kraujo tyrimas neįtiko jį operavusiam Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninės gydytojui.

- Teko Klaipėdoje tyrimą darytis iš naujo. Daktaras apie Kretingoje atliktą tyrimą pasakė palyginimu: “Jeigu tamsta pirktumei automobilį ir teirautumeisi, kiek jis sunaudoja kuro, o tau pasakytų “apie”,- dalijosi nemaloniu patyrimu P.Kerpė.

Žmogus tikino, jog ne pinigų, išleistų tyrimams, gaila, neramu dėl savo sveikatos. Septyniasdešimt perkopusiam vyrui per dvejus pastaruosius metus buvo atliktos dvi sunkios operacijos - širdies ir prostatos vėžio. “Norisi ir aiškumo, ne tik sau, gal pravers ir kitiems, nes klaipėdietis daktaras pats nurodė atlikti tyrimą Kretingoje ir su to tyrimo rezultatais atvykti pas jį”,- teigė P.Kerpė.

P.Kerpė gydosi Kretingos šeimos centre. Čia ir buvo paimtas kraujo mėginys. Kraujo mėginys iš gydymo įstaigos tirti vežamas į Kretingos ligoninės laboratoriją. P.Kerpės šeimos gydytoja Silvija Zamulskienė nenustebo, kad kolegai iš Klaipėdos neįtiko tyrimo rezultatai, tik nuoširdžiai pasipiktino. “Tyrimą kartojo be reikalo. Tai žmogaus ir valstybės pinigų švaistymas, o galiausiai - nekolegiškas elgesys”,- pareiškė gydytoja. Kretingos ligoninė atliko tyrimą ir nustatė, jog vėžį žyminčio antigeno paciento kraujyje nerasta. S.Zamulskienė pripažino, jog Klaipėdos gydymo įstaigos turi tobulesnę kraujo tyrimo aparatūrą, todėl tyrimo rezultatai yra išsamesni. “Mūsų laboratorijoje, pagal turimas galimybes, atliekamas pusiau kiekybinis, žymint skaičiais,- nuo 4 ir daugiau, o ten - kiekybinis tyrimas, nuo 0,01 ir daugiau. Tačiau ir Kretingos laboratorijos tyrimų užtenka ligai diagnozuoti”,- teigė gydytoja. S.Zamulskienė pažymėjo, jog vykdant prostatos vėžio ankstyvą diagnostiką, per pusmetį jinai prostatos vėžį (kai tyrimų žymuo viršijo 4) aptiko keturiems pacientams. Tyrimai žmonėms buvo atlikti Kretingos ligoninės laboratorijoje.

Kretingos ligoninės laboratorija yra akredituota. Laboratorijos vedėja Jūrutė Pocienė pastebėjo, jog pusiau kiekybinis kraujo tyrimas daromas visame pasaulyje. “Čia yra ir komercija. Kiekybinis tyrimas yra beveik dvigubai brangesnis, todėl jį daranti įstaiga daugiau uždirba”,- sakė J.Pocienė.

Po Velykų ir Kretingos ligoninės laboratorija jau atliks ir kiekybinį kraujo tyrimą. Tam įsigijo naują aparatą. Naujuoju aparatu be PSA kiekybinio tyrimo bus atliekamas ir skydliaukės hormonų tyrimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas