Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Senjoros iš Latvijos – Kretingoje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-10-14

Kretingos pedagogų švietimo centre (PŠC) vieši 6 senjoros iš Latvijos. Tai – atsakomasis šios šalies organizacijos „LatConsul“ siųstų pagyvenusių žmonių vizitas į Lietuvą. Vasarą mėnesį Rygoje praleido 6 Kretingos senjorai.

Šiuos ant šilko pačių nutapytus paveikslus viešnios iš Latvijos parsiveš namo.

Kretingiškiai Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai Danutė Vasiliauskienė, Pranas Andriejaitis, Genovaitė Žukauskienė, Juozas Gricius, Regina Končienė ir Stanislava Butkutė, prieš išvykdami, pasimokė kalbėti latviškai. Viešnagės metu jie ne tik keliavo, apžiūrėjo miestų įžymybes, bet po keletą valandų per dieną savanoriškai talkino šios šalies neįgaliųjų moterų organizacijos „Aspazija“ rankdarbių parduotuvėje, kurią turgaus paviljone leido įsteigti Rygos valdžia, aklųjų bibliotekoje, padėjo rengiantis Sekminių šventei, buities darbų, socialinių įgūdžių – serviruoti stalą, gaminti maistą – mokė Rygos jaunimo centro jaunuolius, bendravo su senjorų organizacija.

Į Kretingą deleguotos Dzidra Rengarte, Jana Mačtama, Iveta Kokoreviča, Tincė Rubulė, Kira Dimitrukoviča ir Velta Hartmane – įvairaus išsilavinimo senjoros iš įvairių Latvijos miestų. Vyriausiai jų – 78-eri, jauniausiai – 50 metų. Jos apgyvendintos Palangoje, tačiau kas rytą mikroautobusu atvyksta į Kretingos PŠC organizuojamus užsiėmimus, kuriuose dalyvauja ir kretingiškiai senjorai. Čia mokomasi velti veltinį, tapyti ant šilko. Viešnioms rengiamos ekskursijos po Palangą, Kretingą, jos jau pabuvojo Varniuose, Telšiuose, kopė į Medvėgalio ir Šatrijos kalnus, Klaipėdos muzikiniame teatre žiūrėjo šokio spektaklį „Altorių šešėlyje“, nekantrauja, laukdamos kelionės į Nidą.

Latvijoje Trečiojo amžiaus universitetų nėra, senjorus ten buria organizacija „LatConsul“.

Kretingos PŠC kartu su šia organizacija nuo 2013 m. įgyvendina 2 m. trukmės Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Baltijos šalys suaugusiųjų švietimui“ pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Pasak PŠC metodininkės projekto koordinatorės Aurelijos Jedenkienės, tikslas ir yra skatinti Lietuvos bei Latvijos senjorų savanorių bendravimą, dalijantis patirtimi ir su bendraamžiais, ir su jaunąja karta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas