Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškė – Minsko teatro scenoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-10-10

Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus Nerijaus Gedmino vadovaujamas Klaipėdos universiteto „Laisvasis teatras“ sugrįžo iš tarptautinio studentų teatrų konkurso „Teatro skrynia“, įvykusio Minske. Dalyvaudamas svečio teisėmis, mūsiškių teatras parodė monospektaklį „Natašos svajonė“, kuriame vaidina kretingiškė Deimantė Šipalytė.

Deimantė Šipalytė Minsko teatro scenoje

„Žiūrovai mūsų spektaklį, nors jis buvo rodomas lietuviškai su ekrane bėgančiais titrais, įvertino itin palankiai: iš publikos atsiliepimų sprendžiant, juos žavėjo D.Šipalytės vaidyba bei scenos laisvės pojūtis“, - tvirtino N.Gedminas, kuris buvo ir šio konkurso komisijos narys. Komisiją, anot jo, dar sudarė atstovai iš Baltarusijos, Brazilijos bei Italijos.

Konkursui 20 spektaklių pateikė studentų teatrai iš 15 įvairių pasaulio šalių.

O N.Gedmino vadovaujamas Kretingos E.Radžiaus teatras rengiasi dalyvauti netrukus įvyksiančioje respublikinėje liaudies teatrų šventėje-apžiūroje „Atspindžiai“, kur parodys Donato Žilinsko sukurtą spektaklį „Gyvenimas po klevu“.

„Lapkritį Kretingos žiūrovo teismui atiduosiu Adomo Stančiko dramą „Medėja“, kurią kūrėme dviese su Vilma Miltakiene, - ji ir atlieka pagrindinį vaidmenį. Prie šio kūrinio mudu dirbame jau kone 10 metų: pirmąkart sau leidau dirbti kūrybinės laboratorijos principu: analizuoti, aptarinėti, tiesiog giliai išjausti kūrinį abiem – aktoriui ir režisieriui“, - sakė N.Gedminas.

Režisierius prisipažino nežinąs, ar tai pateisins žiūrovų lūkesčius - gal jie lauks kažkokio šedevro, svarstė. Tačiau jam šis darbas buvęs puikios partnerystės ir gilios kūrinio analizės rezultatas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas