Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškė – Minsko teatro scenoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-10-10

Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus Nerijaus Gedmino vadovaujamas Klaipėdos universiteto „Laisvasis teatras“ sugrįžo iš tarptautinio studentų teatrų konkurso „Teatro skrynia“, įvykusio Minske. Dalyvaudamas svečio teisėmis, mūsiškių teatras parodė monospektaklį „Natašos svajonė“, kuriame vaidina kretingiškė Deimantė Šipalytė.

Deimantė Šipalytė Minsko teatro scenoje

„Žiūrovai mūsų spektaklį, nors jis buvo rodomas lietuviškai su ekrane bėgančiais titrais, įvertino itin palankiai: iš publikos atsiliepimų sprendžiant, juos žavėjo D.Šipalytės vaidyba bei scenos laisvės pojūtis“, - tvirtino N.Gedminas, kuris buvo ir šio konkurso komisijos narys. Komisiją, anot jo, dar sudarė atstovai iš Baltarusijos, Brazilijos bei Italijos.

Konkursui 20 spektaklių pateikė studentų teatrai iš 15 įvairių pasaulio šalių.

O N.Gedmino vadovaujamas Kretingos E.Radžiaus teatras rengiasi dalyvauti netrukus įvyksiančioje respublikinėje liaudies teatrų šventėje-apžiūroje „Atspindžiai“, kur parodys Donato Žilinsko sukurtą spektaklį „Gyvenimas po klevu“.

„Lapkritį Kretingos žiūrovo teismui atiduosiu Adomo Stančiko dramą „Medėja“, kurią kūrėme dviese su Vilma Miltakiene, - ji ir atlieka pagrindinį vaidmenį. Prie šio kūrinio mudu dirbame jau kone 10 metų: pirmąkart sau leidau dirbti kūrybinės laboratorijos principu: analizuoti, aptarinėti, tiesiog giliai išjausti kūrinį abiem – aktoriui ir režisieriui“, - sakė N.Gedminas.

Režisierius prisipažino nežinąs, ar tai pateisins žiūrovų lūkesčius - gal jie lauks kažkokio šedevro, svarstė. Tačiau jam šis darbas buvęs puikios partnerystės ir gilios kūrinio analizės rezultatas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas