Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Valdžioje vėl ta pati trijulė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-04-06
Kretingos rajono savivaldybei toliau vadovaus (iš kairės) V.Kubilius, J.Mažeika ir V.Černeckis. Ar vyrai išsilaikys visą kadenciją - ketverius metus, parodys laikas.

Vakar įvyko pirmas šių metų vasario 25 dieną išrinktos Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Taryba, kurioje atstovaujamos 8 politinės partijos, iš 25 jos narių yra 13 naujokų, staigmenos nepažėrė: trys pirmieji rajono Savivaldybės valdžios asmenys liko tie patys.

Kretingos rajono savivaldybės meru jau trečiai kadencijai išrinktas socialdemokratas Valerijonas Kubilius. Už V.Kubilių balsavo 21 tarybos narys. Likusių 4 tarybos narių balsavimo biuletenius balsų skaičiavimo komisija pripažino negaliojančiais. Spėjo, kad šie tarybos nariai norėjo balsuoti prieš, tačiau neteisingai pažymėjo biuletenyje. Balsų skaičiavimo komisija buvo sudaryta iš visų į tarybą patekusių politinių partijų deleguojant po vieną atstovą. Komisijai vadovavo liberalcentristė Vida Giedrimienė. Meras buvo renkamas slaptu balsavimu. Posėdį, iki išrenkant merą, vedė Kretingos rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Laimutė Dieliautaitė. Prieš posėdį L.Dieliautaitė visiems 25 tarybos nariams įteikė šalies Vyriausiosios rinkimų komisijos išrašytus tarybos nario pažymėjimus.

Toliau posėdžiui vadovavęs V.Kubilius savo pavaduotoju pasiūlė skirti konservatorių, šį darbą praeitoje kadencijoje dirbusį Juozą Mažeiką. Vicemeras slaptu balsavimu buvo paskirtas 21 tarybos nario balsų persvara. Keturi balsavo prieš. Juozas Matulevičius vicemero rinkimuose nedalyvavo, nes išvyko dar gi nesulaukęs, kol bus paskelbti mero rinkimų rezultatai.

V.Kubilius į rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus postą antrai kadencijai pasiūlė socialdemokratą Valerijoną Černeckį. Tarybos nariai V.Černeckį išrinko vienbalsiai, atviru balsavimu, atsisakę slapto balsavimo.

V.Kubiliaus kandidatūrą į mero postą iškėlė bendrapartietis Povilas Turauskis. Tarybos senbuvis jaudinosi, tribūnoje turėjo iš anksto pasirašytą kalbą. “Man seniai aišku, kas turi būti meru - Valerijonas Kubilius. Tą 2641 balsu patvirtino ir rinkėjai. Kiti po jo, pagal surinktų balsų skaičių, gavo beveik dvigubai mažiau balsų”,- teigė P.Turauskis. Jis pareiškė, jog rinkti meru V.Kubilių yra sutarę socialdemokratai, liberalcentristai, konservatoriai, socialliberalas Darius Petreikis. V.Kubilius buvo vienintelis kandidatas į merus. Vardindamas darbus, kurių imsis tapęs meru, V.Kubilius teigė, jog jau nuo rytojaus (t.y., šiandienos) užsiims investicijų paieška, projektais ES ir kitų fondų lėšoms laimėti. Mero pažaduose buvo ir Kretingos Pastauninko upelio bei tvenkinių, per kuriuos šis upelis teka, išvalymas, žvyro paieškos ir gavyba vietos keliams remontuoti. Kandidatas žadėjo pasirūpinti, kad nesijaustų skriaudžiami salantiškiai, suaktyvinti Salantų zonos vystymą. Pagrūmojo Savivaldybės administracijos Rajono plėtros bei Statybos ir urbanistikos skyriams, pareikšdamas, jog principingai vertins šių skyrių veiklą. Žadėjo įgyvendinti vieno langelio principą. V.Kubilius pranešė nedžiuginančią naujieną - Kretingos rajono savivaldybė nepateko į 13 šalies problematiškiausių savivaldybių sąrašą. Šioms 13 savivaldybių bus skirtos papildomos ES fondų lėšos, jų teritorijose naujai steigiamoms įmonėms bus 5 metus taikomos mokesčių lengvatos. “Mums nelieka nieko kito, kaip dar sutelkčiau, ryžtingiau dirbti patiems”,- sakė V.Kubilius. Kandidato į merus V.Kubiliaus oponentas Juozas Matulevičius kaltino V.Kubilių neveiklumu pritraukiant į rajoną privataus kapitalo investicijas, teigdamas, jog Kretinga šioje veiklos srityje užima vieną iš paskutiniųjų vietų.

Tarybos nariai balsavo pakeldami nario pažymėjimus.

Vitalijus Galuškinas salantiškių iniciatyvinės grupės Salantų savivaldai steigti paprašytas teiravosi, ką mano V.Kubilius apie Salantų atsiskyrimą. V.Kubilius patikino, jog džiaugsis kartu su salantiškiais, jeigu šiems pavyks tai padaryti. Kartu pažymėjo, kad yra kliūčių šiam tikslui pasiekti - reikia ne mažiau kaip 10 tūkst. gyventojų referendumo, o Salantuose gyvena apie 2 tūkst. žmonių. Be to, yra nuostata Europos šalių žemyninėje (išskyrus salas) dalyje savivaldybes stambinti, kad jose gyventų maždaug 55 tūkst. gyventojų. Smulkesnės savivaldybės nesugeba įgyvendinti stambesnių projektų. “Ką darysime, jeigu “Kracas” (atliekas tvarkysianti regioninė įmonė,- aut. past.) iki 3 kartų padidins kainas už buitinių ir kitų atliekų surinkimą bei išvežimą?”- klausė Steponas Baltuonis. Atsakydamas V.Kubilius priminė buvusios tarybos užmačią dar šiemet įvesti visuotinį atliekų surinkimo ir išvežimo mokestį. “Kol pradės šiukšles tvarkyti “Kracas”, apie kainų didinimą negali būti nė kalbos. Ateityje kainos, dėl visiems aiškių, objektyvių priežasčių - infliacija ir kita, didės, bet netikiu, kad trigubai”,- teigė V.Kubilius.

Laimutė Dieliautaitė tarybos nario pažymėjimą teikia buvusiai viršininkei, kolegei Vidai Giedrimienei.

Vėl išrinktas meru V.Kubilius išliejo nuoskaudą dėl per posėdžio pertrauką kažkieno jam užduotos kandžios pastabos-klausimo: “Ir vėl bolševizmas?”. V.Kubilius kalbėjo: “Septyniolika metų, kai gyvuoja nepriklausoma valstybė Lietuva. Kas užduoda tokį klausimą, pats yra didžiausias bolševikas”.

Į kitą, taip pat organizacinį, posėdį naujos tarybos nariai rinksis balandžio 12 dieną, kad sudarytų tarybos komitetus, kurie galėtų dirbti rengiant pirmąjį darbinį posėdį, numatytą surengti įprastu laiku - paskutinį mėnesio ketvirtadienį. Juozas Pelionis įteikė V.Kubiliui pareiškimą dėl krikščionių demokratų frakcijos taryboje įregistravimo. Šios frakcijos nariai - Juozas Pelionis, Tomas Brasas ir Stasys Kaniava.

Po posėdžio V.Kubilius atsakė į “Pajūrio naujienų” klausimus.

- Ar tikėjotės tokios sėkmės?

- Politikoje visko būna, bet aš neabejojau. Galvojau, gal 19 už mane balsuos, bet 21 - pranoko lūkesčius.

- Kaip manote, ar ši taryba bus tokia pat darni, kaip buvusioji?

- Visada, kai nauji žmonės įsilieja, jie ne viską būna perpratę, todėl būna aktyvesni. Čia yra taisyklė. O nuo to tik geriau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas