Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Linas Lukošius – rajono šachmatų čempionas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2007-04-03
Kretingiškis, 22 metų Klaipėdos universiteto studentas Linas Lukošius tarp 14 šachmatininkų buvo geriausias ir iškovojo rajono šachmatų pirmenybių čempiono vardą.

Šių metų rajono šachmatų čempionu tapo kretingiškis, Klaipėdos universiteto studentas 22 metų Linas Lukošius. Jis finale nugalėjo stipriausius savo varžovus – Evaldą Arnauską ir Vladislavą Kanareikiną, nors pirmąsias partijas jiems ir pralaimėjo.

L.Lukošius šachmatais žaidžia nuo 12 metų. Šiuo žaidimu jį sudomino draugas.

Šachmatininkas norėtų daugiau laiko skirti šachmatams, tačiau didžiausią vaikino laiko dalį “suryja” studijos. “Anksčiau prie šachmatų lentos prisėsdavau gerokai dažniau: žaisdavau su draugais, kompiuteriu, atrasdavau laiko ir specialią literatūrą pastudijuoti. Į rajono šachmatų pirmenybes atėjau nežaidęs metus laiko”, - prisipažino L.Lukošius.

Jam šachmatai – pomėgis, būdas atsipalaiduoti. “Nesvarbu, kad žaidžiant šachmatais reikia mąstyti, bet aš kažkodėl sugebu atsipalaiduoti: paleidžiu savo fantaziją, vaizduotę, viską aplink pamirštu”, - teigė nugalėtojas.

L.Lukošius įsitikinęs, jog šachmatai – tas pats, kaip išmokti važiuoti dviračiu: vieną kartą išmokai – atsimeni visam gyvenimui. Tas pats ir su šachmatais – teorinės žinios gali prisimiršti, o visa kita – lieka. “Svarbiausia, išlieka nuojauta, kaip reikia žaisti. Dažniausiai aš ja ir vadovaujuosi. Į atmintį šachmatai įsėda labai giliai. Pradėjus žaisti kad ir po ilgesnės pertraukos, atmintyje viskas atsigamina savaime”, - kalbėjo šachmatininkas.

Jis mano, jog šachmatai, kaip pomėgis, išliks visam gyvenimui. Visuomet labiau linkęs į humanitarinius mokslus, šiuo metu studijuojantis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto aktoriniame kurse, L.Lukošius sako, jog šachmatai nėra tik matematinio mąstymo žmonių žaidimas: be logikos, šachmatai reikalauja turėti gerą vaizduotę, lakią fantaziją. “Šachmatai – tai visų pirma kūryba”, - įsitikinęs L.Lukošius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas