Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Keltuvo neįgaliai šeimai neprijungė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2007-04-03

Praėjusį savaitgalį prie Savanorių gatvės 33 namo Vilniaus bendrovės „Puntukas“ vyrai montavo specialų keltuvą, skirtą palengvinti neįgalios poros - Virginijos ir Prano Šideikių – gyvenimą ir buitį. Deja, keltuvas, turėjęs pakelti ir nuleisti antrame šio namo aukšte gyvenančius sutuoktinius, nepradėjo veikti dėl kretingiškių statybininkų laiku neatliktų darbų.

Ketvirtadienį prie Savanorių gatvės 33 namo triūsė Kretingos komunalinio ūkio bokštinis kranas ir montuotojai iš Vilniaus: buvo montuojamas keltuvas neįgaliai V. ir P.Šideikių šeimai. Deja, įrenginys iki šiol prie daugiabučio tebestovi neprijungtas.

46-erių Virginija ir 48-erių Pranas Šideikiai dėl keltuvo įrengimo į rajono Socialinės paramos skyrių kreipėsi prieš penkerius metus. Virginija nuo jaunumės serga išsėtine skleroze ir jau nebepakyla iš invalido vežimėlio. Jos vyras Pranas neįgalus liko po traumos, patirtos prieš du dešimtmečius. Jam negalima kilnoti sunkių daiktų. Vyriškį dažnai ištinka epilepsijos priepuoliai.

Šeima labai apsidžiaugė, jog pagaliau galės dažniau sykiu pasimėgauti gamta, pakvėpuoti grynu oru – gyvenimas taps įvairesnis. Tačiau džiaugsmą aptemdė nesusipratimai dėl laiku neatliktų statybos darbų.

Pasirodo: keltuvui tvirtinti neiškaltos skylės balkone, neprivesta elektra. Šių darbų iki galo neatliko pamatus pylusi Kretingos medienos apdirbimo ir statybos bendrovė „Raktas“. Keltuvą montavo Vilniaus bendrovės „Puntukas“, kuri ir pagamino įrenginį, atstovai.

„Vilniečiai negalėjo savo darbo atlikti iki galo: jie sumontavo keltuvą, bet išvyko jo neprijungę. Keltuvas tebestovi prie sienos. Penktadienį kretingiškiai žadėjo atvykti prijungti elektrą. Visą dieną pralaukiau, bet meistrų nesulaukiau“, - apmaudą liejo V.Šideikienė.

Bendrovės „Raktas“ direktorius Vytautas Kaunas nenorėjo sutikti su teiginiais dėl darbų neatlikimo: „Elektros neprivedėme todėl, kad nežinojome, kur bus pultas ir kur nutiesti kabelį. Neįgaliųjų draugija neturi parengto keltuvo projekto“. Paklaustas, kaip bendrovė pradėjo darbus be projekto, V.Kaunas atsakė, jog pamatus liejo pagal eskizą. Sutvarkyti balkoną, anot jo, nepriklausė pagal sutartį. V.Kaunas patikino, jog elektrą jo bendrovės žmonės tvarkė vakar.

V.Šideikienė tvirtino, jog įrengus keltuvą jai su vyru dar teks ir patiems įdėti lėšų, kol galės galutinai džiaugtis „nuosavu liftu“: reikalinga įstiklinti balkoną ir iš holo pakeisti duris – jos turi būti be slenksčio.

Neįgali moteris negailėjo gerų žodžių Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Adelei Petrutienei: „Tik jos pastangomis keltuvą pavyko išrūpinti. Kiek jai kainuoja nervų ir dabar dar vaikščioti pas valdininkus ir „vajevoti“ su statybininkais. Kiek man žinoma, tą statybininkų firmą pasiūlė patys Savivaldybės žmonės“.

Pagaminti keltuvą kainavo 32 tūkst. Lt, jo statybos bei montavimo darbai – per 3 tūkst. Lt. Lėšas perpus skyrė rajono Savivaldybė ir Lietuvos invalidų draugija.

Pasak A.Petrutienės, pirmąsyk ir pamatai neatitiko reikalingų išmatavimų. Tačiau brokas buvo ištaisytas. „Buvome išnuomoję ir kraną keltuvui prijungti. Kai vilniečiai išvyko nepabaigę darbų iki galo, rajono Savivaldybės komisija konstatavo, jog yra reikalingas keltuvo projektas. O man iki tol buvo paaiškinta, kad keltuvas – laikinas įrenginys, kuriam projekto nereikia. Šįsyk ne projektas – esmė, o neatlikti darbai. Paskutinį žodį dėl šio incidento turės tarti rajono Savivaldybės administratorius Valerijonas Černeckis“, - tvirtino pirmininkė.

Vakar V.Černeckis patikino redakciją peržiūrėsiąs sutartį, sudarytą tarp Invalidų draugijos ir bendrovės „Raktas“ dėl konkrečių darbų atlikimo. „Kiek man yra žinoma, nesusipratimai prasidėjo prieš atliekant montavimo darbus: dėl to, kad nėra parengto projekto“, - teigė administracijos direktorius.

A.Petrutienės žiniomis, neįgaliai V. ir P. Šideikių šeimai montuojamas keltuvas yra pirmas toks įrenginys Kretingos rajone.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas