Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Plėtros planas kelia abejonių

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-04-03

Šią savaitę kadenciją baigianti Kretingos rajono savivaldybės taryba suskubo patvirtinti Kretingos rajono 2007-2013 metų plėtros planą, nors kai kurie tarybos nariai šio svarbaus dokumento svarstymą bei tvirtinimą siūlė palikti naujai išrinktai tarybai.

Plėtros planas tėra tik gairės, į kurias bus atsižvelgiama rengiant konkretesnius rajono vystymosi planus - strateginį trejų metų, bendrąjį. Plėtros plano rengimui vadovavęs meras Valerijonas Kubilius tikino, kad planą reikia tvirtinti nedelsiant. Šio plano neturėjimas stabdo projektų Europos Sąjungos lėšoms laimėti rengimą bei teikimą.

Plėtros planą pusantrų metų rengė apie 130 žmonių. Plano rengėjai pagal plane apimamas rajono vystymosi kryptis buvo pasidaliję į tris grupes. Tvirtinant planą Povilas Turauskis, vienintelis iš 25 tarybos narių, nepritarė - susilaikė. Tarybos nario nuomone, planas parengtas atmestinai. “Viename skyriuje teigiama apie galimybę eksportuoti žvyrą, kitame - kad rajono kelių tvarkymui trūksta žvyro”,- plane pastebėtus prieštaravimus dėstė P.Turauskis. Plano rengėjai, vienas jų - Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Puidokas, aiškino, jog plėtros planas bus nuolat koreguojamas, pildomas, tam netgi sydaryta plano priežiūros komisija.

2007-2013 metų rajono plėtros planui įgyvendinti reikia apie 1 milijardo litų.

Nors plėtros planas tėra tik gairės, anot Rimanto Kviklio, “įstato į vėžes”, svarstant planą įsiplieskė diskusijos ir dėl konkrečių dalykų. Povilui Turauskiui pavyko įtikinti tarybos narius, kad į planą būtų įtrauktas kelių Voveraičiai-Šukė ir Darbėnai-Laukžemė asfaltavimas. Steponas Baltuonis rūpinosi, kad nebūtų vilkinama sporto komplekso Kretingoje statyba. “Aš bėgiojau su “Inkaro” sportbačiais žvyruotais stadiono takeliais, mano vaikai sportuoti geresnių salygų neturėjo, nenoriu, kad dar ir anūkai jų neturėtų”,- kalbėjo tarybos narys. Meras Valerijonas Kubilius pareiškė, jog jį stebina S.Baltuonio abejonės. “Jeigu vėl būsiu išrinktas meru, užtikrinu, kad dar šiemet bus parengta sporto komplekso projektavimo užduotis. Vieta kompleksui jau parinkta miesto stadione. Pasirinktai vietai pritarė ir miesto bendruomenės taryba”,- teigė V.Kubilius.

Tarybos nariai Steponas Baltuonis, Juozas Šakinis įsitikinę, kad kompleksui pradėjus veikti kils transporto problemų, trūks vietos automobilių parkavimui: “Planuojant sporto objektą, lemiamą žodį turėtų tarti sporto specialistai. Galiausiai reikia atlikti studiją, išsiaiškinti, ko kretingiškiams reikia. Išsiaiškinti ir optimaliausią vietą”,- tvirtino S.Baltuonis. Studija, Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijono Černeckio teigimu, kainuotų apie 3-5 tūkst. Lt. Anot S.Baltuonio, tai nėra dideli pinigai, nes statomas milijonų vertės objektas ir ne vieneriems metams. Jis pastebėjo, jog yra tikimybė atgauti sporto kompleksui itin tinkamą 1,6 ha sklypą šalia plento Šiauliai-Palanga, kur ir buvo numatyta vieta sporto kompleksui, kol neatsirado šio sklypo šeimininkas. Nuosavybės teisę į šį sklypą jo savininkui pripažino Kretingos apylinkės teismas. Rajono Savivaldybė suabejojo dėl sklypo grąžinimo teisėtumo ir kreipėsi pagalbos į šalies Generalinę prokuratūrą, Klaipėdos apygardos teismą. Jei paaiškėtų, jog Kretingos apylinkės teismas suklydo, Savivaldybė atgautų sklypą sporto kompleksui statyti. V.Kubilius patikino, jog be šių dviejų vietų (stadione ir prie plento Šiauliai-Palanga) daugiau laisvos žemės sporto kompleksui statyti Kretingoje nėra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas