Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Pusė klasės – giminaičių

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2007-03-30

Šiuo metu Baublių pagrindinės mokyklos Budrių pradinio ugdymo skyriuje mokosi dešimt vaikų. Juos moko mokytoja Vanda Jonkuvienė. Šeši mokiniai turi tą pačią - Eidėjų – pavardę ir yra giminės. Iš vienos šeimos mokyklą lanko keturi berniukai, iš kitos – dvi mergaitės.

Budrių pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Vanda Jonkuvienė su visais mokyklos vaikais. Trūksta tik keturių brolių Eidėjų, kuriuos trumpam liga paguldė į patalą.
Mažoje mokykloje vaikai jaučiasi saugiau

Pasak mokytojos, kitais metais, išėjus trims ketvirtokams, mokykloje liks septyni vaikai. Didžiausia viltis - jog į kaime parduodamus namus ir butus atsikraustys gyventi šeimos su vaikais.

Be ketvirtokų, mokykloje mokosi keturi pirmokai, vienas antrokas ir du trečiokai.

Aštuoni moksleiviai maitinami nemokamai, vienas pietus perkasi pats.

- Dabar mes priklausome Baublių pagrindinei mokyklai. Tačiau nesijaučiame esantys skriaudžiami,- sakė V.Jonkuvienė.

Pasak jos, reikalui esant Baublių mokykla jiems duoda autobusą, vyksta pas juos į svečius. Moksleiviai lankėsi Kretingos muziejuje, ledo arenoje Klaipėdoje.

Anot mokytojos, tai, kad mokykla maža, turi ir savo pranašumų. Mažesnių ir silpnesnių vaikų niekas neskriaudžia, nėra problemos ir dėl aprangos. Mokytoja turi galimybę individualiai dirbti su kiekvienu vaiku.

V.Jonkuvienė, mokykloje dirbanti jau tris dešimtmečius, pastebėjo, jog dabartiniai vaikai yra gerokai aktyvesni, nenustygstantys vietoje ir vis kažkur skubantys.

- Dabar vaikai nuo mažens žino savo teises, tačiau nenori suprasti, kad yra ir pareigos,- sakė mokytoja, palygindama dabartinius ir ankstesnius moksleivius.

Pasak jos, su vaikais didelių problemų nėra. Supratingi ir vaikų tėvai. Esant reikalui užtenka tėvams pasakyti, ir tie sudrausmina savo atžalas.

Trečiokas Mantas Baltmiškis sakė, jog jam puikiai sekasi matematika, tačiau kuo norėtų būti užaugęs, dar nežino. Į mokyklą, kaip ir mokytoja, jis atvažiuoja dviračiu.

- O aš į mokyklą ateinu per 2 – 3 minutes,- sakė Manto draugas ketvirtokas Henrikas Petrauskas. Jis prisipažino, jog jam matematika taip pat sekasi gerai. Tačiau mėgsta ir kūno kultūros pamokas, o užaugęs norėtų būti krepšininku, tokiu, kaip Šarūnas Jasikevičius.

Pasak pirmokės Vilijos Eidėjutės, jai patinka mokykloje, nors per pamokas išsėdėti ramiai ir būna sunku. Mokyklą lankyti ji pradėjo būdama 6,5 metų. Anot mokytojos, Vilija - gera, meili ir paklusni mergaitė.

Mokykla turi savo istoriją

Dabartinis mokyklos pastatas statytas 1964 metais. Kažkada dviejų aukštų pastatas buvo pilnas mokinių.

- 2009 metais mokykla minės 100 metų jubiliejų,- sakė V.Jonkuvienė.

Tada, 1909 metais, mokykla pradėjo veikti ne kaip įprasta nuo rugsėjo 1-osios, bet nuo rugsėjo 28 dienos. Žinoma, jog pirmasis mokinys buvo Pranas Kniukšta, o pirmasis mokytojas, nemokėjęs nė vieno žodžio lietuviškai, buvo baltarusis Baranovickis. Tačiau po metų jis vaikus mokė iš lietuviško elementoriaus ir kalbėjo žemaitiškai.

Klasėje buvo 36 moksleiviai, kurių amžius buvo labai skirtingas - nuo 7 iki 18-19 metų.

Pasak mokytojos, yra išlikusių ir kitų duomenų apie mokyklą. Gilias šaknis mokykloje buvo įleidę mokytojai Jankauskai.

1949 metais buvo atidaryta vargana septynmetė mokykla. Esą sunkiai sekėsi ją statyti, sienos viduje buvo išklijuotos laikraščiais. Mokyklos pastatas nėra išlikęs.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas