Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rugpjūčio 23-iosios rytą kretingiškiai paminėjo vieną įsimintiniausių dienų Lietuvos ir kitų Baltijos šalių istorijoje – Baltijos kelio 25 metų sukaktį. Jai buvo skirtos šv. Mišios bažnyčioje, po to Kretingos žmonės susirinko prie Nepriklausomybės paminklo Rotušės aikštėje.

Į iškilmingą Baltijos kelio minėjimo ceremoniją susirinko būrys kretingiškių.

Susirinkusiuosius pasitiko folklorinio ansamblio „Kitep“ dainos, šventės dalyviams buvo dalinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavėlės. Nuskambėjus Tautiškai giesmei minėjimo dalyviams buvo priminta Baltijos kelio priešistorė – valstybių suverenumą panaikinęs Ribentropo-Molotovo paktas. Taip pat buvo prisiminta trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – kova už savo valstybių bei tautų laisvę. Tą įsimintą dieną prieš 25 metus apie 2 mln. žmonių susikibo rankomis ir, nutiesdami gyvą 620 kilometrų grandinę per tris šalis, aiškiai pasakė pasauliui: „Mes norime būti laisvi“.

Kretingiškius pasveikinęs rajono meras Juozas Mažeika kalbėjo apie Baltijos kelio reikšmę. Jis pabrėžė, kad tautų laisvė - neginčijama vertybė, o prieš Baltijos kelio „žmonių sieną“ sugriuvo visa imperija. „To nebūtų įvykę be šalių pagalbos viena kitai. Jėga slypi vienybėje“, - įkvepiančiai kalbą baigė meras.

Kalbėti ir savo prisiminimais pasidalinti buvo pakviesta lietuvių kalbos mokytoja Aldona Kruševičiūtė, kuri prieš 25 metus sukosi šių istorinių įvykių sūkuryje. Ji pabrėžė: „Šiandien galėtų būti minimos ir 75-osios Robentrop- Molotovo pakto metinės, bet mes turime suprasti, kokia laimė, kad galime minėti Baltijos kelio sukaktuves“.

Sveikinimo žodį tarė Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas. Jis linkėjo, kad minėdami šią ypatingą reikšmę valstybei turinčią sukaktį visi kartu imtumėmės tautos ir valstybės statybos, mokintumėmės paduoti ranką vienas kitam ir mylėtume vienas kitą.

Kad į minėjimą susirinkusių žmonių širdis paliestų ne tik rajono svarbių asmenų linkėjimai, bet ir patriotinės dainos, pasistengė Kretingos kamerinis choras „Kristale“. Renginio kulminacija: skambant Baltijos kelio himnu tapusiai dainai „Bunda jau Baltija“, visi susirinkusieji buvo pakviesti dar kartą susikibti rankomis ir simboliškai prisiminti gyvą trijų tautų grandinę.

Gintarė LABOTAKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas