Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Abiturientams sutrumpėjo para

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2007-03-30

Kai abitūros egzaminai jau kabo ant nosies, Salantų gimnazijos dvyliktokai tvirtino, jog ir ryto, ir nakties laikas jiems tapo kaip niekad brangus. „Atrodo, sutrumpėjo net para: laikas bėga taip greit, kad nieko nebespėji. Ne išmokti dar reikia daug, bet pasikartoti tai, kas jau anksčiau išmokta“, - teigė Inga Šiaulytė, Milda Jasaitė ir Jolita Gurkšnytė.

Septyni iš dešimties salantiškių abiturientų ketina rinktis aukštojo mokslo studijas. Vienus traukia tolimesni didmiesčiai – Vilnius ir Kaunas, kiti mano, jog studijuoti Klaipėdoje bus pigiau.

Pasak gimnazisčių, visi abiturientai šiuo metu išgyvena didesnį ar mažesnį stresą: tik vieni susitvarko su savo emocijomis ir padidėjusiu darbo krūviu, kiti tiesiog apsimetinėja, kad jiems šis išbandymas yra „dzin“. Stresuojama ne dėl to, kad vienuolika metų būtų praleisti dykinėjant, bet todėl, kad sumaišties įneša kone kasmet besikeičiančios mokymo programos.

„Nors, anokia čia paslaptis, yra ir tokių , kurie mano: ai, suspėsiu, iki „egzų“ dar laiko yra. Bet paskui žiūri – laikas tirpsta, svyla padai – nuo egzų vis vien neišsisuksi“, - kalbėjo J.Gurkšnytė.

Moksleivės tikino, kad daugiausiai jėgų ir laiko iš jų reikalauja pasiruošimas istorijos ir biologijos egzaminams: „Laikant istorijos egzaminą, reikia atsiminti labai daug datų, pavardžių. Biologijos – visokie keisti pavadinimai, formulės. Kaip viską ir besugrūsti į tą galvą?“.

Salantų gimnazijoje – dvi abiturientų klasės. Joms vadovauja auklėtojos Adelė Žeimytė ir Jadvyga Skarienė. Aukštąjį mokslą, auklėtojų žodžiais, renkasi septyni iš dešimties abiturientų. Populiariausios specialybės, kurias ketina rinktis salantiškiai: statybos inžinerija, ekonomika, verslo vadyba ir medicina.

„Stosime ten, kur pajėgsime pagal savo žinias ir materialią padėtį, - tvirtino dvyliktokai. Dauguma jų sakė, jog rinksis studijas Klaipėdoje. – Iš Klaipėdos bus lengviau sugrįžti namo. Be to, pigiau negu Vilniuje ar Kaune kainuos gyvenimo išlaidos. Mamos galės dažniau mums prikrauti krepšius maisto“.

Kiti pašnekesyje dalyvavę salantiškiai abiturientai vieningai pritarė, jog nori kuo greičiau išvažiuoti į didmiestį: „Kuo toliau nuo namų. Norisi kuo greičiau išbandyti savarankišką gyvenimą. Kiek tėvai gali iš paskos bėgioti. Norisi to tikrojo studentiško gyvenimo paragauti: kai ir su keliomis bulvėmis galima pramisti dieną, ir su keliais litais ištempti iki stipendijos“, - juokavo vaikinai.

Merginos apie būsimą gyvenimo etapą ir permainas kalbėjo atsargiau. „Dvylika metų yra formuojama nuomonė, kad viską darai dėl savęs. Tačiau dvyliktoje klasėje per egzaminus „paduoda tokių dalykų“, ties kuriais suklumpi. Ir visos pastangos – perniek. Dūžta svajonės, prarandamos galimybės studijuoti tai, ką nori, ir įgyti tokią specialybę, apie kokią svajojai. Tarkim, kasmet sunkėja anglų kalbos egzaminas. Istorijos – irgi. Teko girdėti sakant: jeigu istoriją išlaikai 90-100 procentų, tavo žinios prilygsta bakalauro diplomanto žinioms“, - teigė Inga Šiaulytė.

Pasak abiturientų, vyksta stiprūs pokyčiai ir jų asmeniniame gyvenime. „Jau lyg ir nebegyvensime pas tėvus. Tačiau nuo jų dar materialiai priklausysime keletą metų. Todėl ir norisi jau šiandien parodyti gerus rezultatus, - kalbėjo abiturientai, įsitikinę, jog artėjantis egzaminų metas atneš ne mažiau streso ir jų tėvams. – Tėvai dažniausiai išgyvena dar daugiau už mus pačius“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas