Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žolinė lietaus išpraustoje laukų žemėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2014-08-19

Nepaisant to, kad nuo pat ryto žliaugęs lietus trikdė Žolinės atlaidų eigą Laukžemėje, visgi vakarop nurimęs dangus, susitikimai su senais draugais, kone ligi pat gaidžių skambėjusi gyva grupės „Ilex“ muzika laukžemiškiams dovanojo visus metus lauktą kaimo šventę.

Šventės „vairas“ – Laukžemės bendruomenės pirmininkės Aidos Mikutienės ir režisieriaus Donato Žilinsko rankose.

Sutelkia draugus ir gimines

„Kas nešvenčia Žolinės, tas bus „biednas“ visus metus, nes tai – padėkojimas dangui už visas žemės gėrybes ir atsisveikinimas su vasara, o taip pat – ir Švč. Mergelės Marijos pagerbimas Jos ėmimo į Dangų proga. Tai – viena seniausių švenčių, kupina brandos, skalsos, turto, dosnumo ir gerumo simbolių“, – tradicinę Žolinę, kaip ir kasmet surengtą Laukžemės kaimo aikštėje, pristatė šventės vedantieji – Laukžemės bendruomenės pirmininkė bei Kretingos kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja Aida Mikutienė ir jos kolega režisierius Donatas Žilinskas.

Būtent per Žolinę tradiciškai į Laukžemę būriais traukia žmonės iš viso Kretingos rajono bei aplinkinių miestų, Klaipėdos, Palangos, Skuodo, susirenka kraštiečiai, atvažiuoja svečių. Ši šventė, anot pakalbintųjų, visuomet puikiai organizuota, turtinga gerų koncertų ir draugiškų žmonių.

Šventosios medžiotojai sočia ir gardžia sriuba bei koše pavaišino šimtus šventės dalyvių.

„Čia – mano tėviškė, ir mes jau žinom, kad per Žolinę visi – giminės, klasės ir vaikystės draugai – nieko negalime planuoti, nes tą dieną turime būti Laukžemėje, o ne kur kitur. Iš ryto einame į bažnyčią, pašventinam žolynus – mano puokštė guli mašinoj, o vakare laukia linksmybės“, – kalbėjo iš Klaipėdos atvykusi Danutė Melkėtienė su vyru Vytautu.

Patys laukžemiškiai taip pat tvirtino laukią Žolinės: „Tik viena šventė per metus – kaip jos nelauksi? Ir taip esame paskutiniai visame rajone – švenčiame tik vasaros pabaigoje“.

„Mes juk – namiškiai“

Per Žolinę Laukžemėje didžiausias dėmesys skiriamas savos bendruomenės žmonėms: tradiciškai pagerbiami vestuvininkai bei poros, mininčios vestuvių sukaktis, ir naujagimių susilaukę tėvai.

O šiemet pradėta nauja bendruomenės tradicija pagerbti ir jubiliatus, kaip sakė D.Žilinskas, amžiumi skirtingus, bet visus visuomet jaunus. Buvo pasveikinti 5 jubiliatai: Viktorija Karčiauskienė, Danutė Stonkuvienė, Odeta ir Algimantas Eglynai bei Gediminas Urbelis. Šiems nesiskubinant į sceną atsiimti apdovanojimų, A.Mikutienė motiniškai paragino: „Ko tokie kuklūs, mes juk – namiškiai“.

Šventės talkininkai - Laukžemės jaunimo sambūris.

Nuskambėjus Mendelsono maršui į sceną buvo pakviesti šią vasarą naują šeimą sukūrę Vaida ir Rimantas Eitavičiai bei naujagimių susilaukę tėvai: Regina ir Ramūnas Rimkai, Aušra ir Arūnas Balandžiai bei Jūratė ir Vaclovas Astrauskai.

„Tik augindamas savo kūdikį supranti, kad vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai“, – sveikindamas jaunuosius tėvus, pastebėjo D.Žilinskas.

O visą į šventę susirinkusią Laukžemės bendruomenę, vasaros – rudens sandūroje linkėdami derlingos javapjūtės, skalsos ir darnos šeimoms šiais Šeimos metais, pasveikino Kretingos rajono savivaldybės delegacija: meras Juozas Mažeika, vicemeras Vytautas Ročys, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, rajono tarys narys Almantas Skruibys, Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė bei Kretingos kultūros centro vadovas Pranas Razmus. A.Mikutienė padėkojo visiems geradariams, kurie lėšomis, patarimais bei darbais padėjo surengti šventę.

Šiemet šventę papuošė Kretingos meno mokyklos šokių studijos „Ratilėlis“ programa.

Sriubai – kirvio ir meilės

Šiemet laukžemiškių Žolinę praturtino Šventosios medžiotojų klubo medžiotojai, scenos pašonėje, žmones linksminant dainininkui Ruslanui Kirilkinui, Deividui Zvonkui su „Smaragdiniu“ choru, įsirengę atskirą kampelį, iš kurio sklido gardūs jų verdamos sriubos bei košės aromatai.

„Sriubai reikia: pradžioj – didelio kirvio ir labai daug meilės, o po to – stirnienos, daržovių ir prieskonių“, – šmaikštavo sriubą pilstydamas medžiotojas Tadas Paulauskas.

O jų klubo pirmininkas Viktoras Botinas sakė, kad medžiotojus labai nudžiugino žinia, jog Laukžemės bendruomenė pasikvietė į savo tradicinę šventę: „Šio kaimo ribose – mūsų medžioklės plotai, su ūkininkais ir kaimo žmonėmis sutariame gerai. Surengėme ir trofėjų parodą. Mes dalyvaujame visur, kur esame kviečiami, bet čia – įspūdinga tuo, kad žmonės – labai atviri ir tolerantiški“, – kalbėjo V.Botinas.

Priešingoje pusėje, Šv. Andriejaus aikštės prieigose, šurmuliavo Jaunimo alėja: būrys jaunųjų laukžemiškių virė mėtų, liepžiedžių bei žolelių mišinių arbatą ir prie žolynais išpuoštų staliukų kvietė vaišintis jų pagamintais saldumynais.

„Norime parodyti, kad ir Laukžemėje yra šaunaus jaunimo, kad galime ir patys susiburti, ir talkinti bendruomenei per įvairius renginius“, – tikino jaunimo sambūrio atstovė Monika Mikutytė.

Greta jaunimo alėjos veikė foto paroda iš bendruomenės gyvenimo. O folklorinio ansamblio moterys aikštę papuošė išradingomis gėlių kompozicijomis – akį traukė suknelės ir skėčiai, tarytum atkeliavę iš praėjusių šimtmečių aristokračių gyvenimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas