Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Laikrodžiai su kompasu, knygos ir liaupsės baigusiems kadenciją

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-03-30

Vakar įvyko paskutinis 2003 metais dirbti pradėjusios Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdis išsiskyrė tuo, jog jame dalyvavo visi 25 tarybos nariai, ir iškilminga pabaiga.

Kadenciją baigusios Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai prieš paskutinį posėdį. Pirmoje eilėje iš kairės: Povilas Turauskis, Henrikas Druskinis, Irena Kupšienė, Danutė Dunauskaitė, Valerijonas Kubilius, Valentina Narvilienė, Valerija Žalienė, Alma Albužienė, Tomas Brasas. Antroje eilėje: Juozas Abelkis, Vladas Baltuonis, Steponas Baltuonis, Virginijus Brazauskas, Gintaras Pucas, Antanas Barasa, Zigmantas Radvilavičius, Algis Naraškevičius, Vytautas Karaliūnas, Kęstutis Žilys, Juozas Mažeika, Juozas Šakinis, Rimantas Kviklys, Arvydas Stasiūnaitis, Algimantas Šoblinskas ir Stasys Kaniava.

- Jaučiau didelį malonumą dirbti su protinga taryba. Bandymai sumenkinti tarybos darbą, kad nebuvo opozicijos, priekaištai, pastabos apie “vienbalsį rankelių kilnojimą” tebuvo rinkiminis triukas. Protingai, dalykiškai, principingai sprendėme rajono problemas. Trylika iš dvidešimt penkių keičiasi (naujai išrinktoje taryboje,- aut. past.). Dauguma. Ateis naujų, tačiau manau, kad su pasiliekančiųjų patirtimi irgi dirbs normaliai,- kalbėjo meras Valerijonas Kubilius, atsisveikindamas su kadenciją baigiančios tarybos nariais.

Meras visiems tarybos nariams, Savivaldybės administracijos direktoriui Valerijonui Černeckiui, tarybos sekretorei Vandai Kašėtienei, Bendrojo skyriaus vyriausiajai specialistei Lolitai Barakauskienei 2003-2007 m. kadencijos tarybai prisiminti padovanojo po laikrodį su kompasu. Tokį pat laikrodį, tik iš vicemero Juozo Mažeikos rankų, gavo pats. Tarybos narė Danutė Dunauskaitė kolegoms, Savivaldybės administracijos darbuotojams įteikė remiant Savivaldybei, kitiems neseniai išleistą savo knygą “Pokalbiai ant Akmenos kranto”. Kiti į naują tarybą nebepatekę kadenciją baigiančios tarybos nariai pasakė trumpas atsisveikinimo kalbas. “Dievas davė, išėjus iš darbo ligoninėje, vėliau išvykus ir iš Kretingos, dar keletą metų būti su jumis. Kažkada su meru lankėmės Švedijoje, tuomet žavėjausi švedų tarybos posėdžio darbu. Dabar matau taip dirbant čia. Taip ir reikia dirbti. Sudėtingi klausimai sprendžiami sklandžiai, kvalifikuotai. Ačiū už tai merui V.Kubiliui. Nemanau, kad dar kurioje nors Lietuvos savivaldybėje yra toks puikus kitas “spikeris”. Gyvendamas Kretingoje aš niekada negalvojau, kad tiek esu lietuvis, kol neišvykau iš Kretingos (gyvena Vilniuje,- aut. past.). Gali būti, kad neištvėręs grįšiu”,- kalbėjo Arvydas Stasiūnaitis, buvęs Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas.

“Padėjus tarybos nario mandatą galima lįsti į “užpečkį” ir pasirinkti visuomeninio gyvenimo nuošalę. Nesiruošiu likti nuošalėje. Naujai tarybai linkiu perimti gerą tradiciją - būti tolerantiškiems, mokėti klausyti kitų, perlipti per savo ambicijas”,- žadėjo ir linkėjo Rimantas Kviklys.

“Septynerius metus čia “atsėdėjęs” išeinu su meile, džiaugsmu, kupinas geriausių jausmų. Gyvenimas nestovi vietoje. Ir tarybos gyvenimas toks, kad turi keistis. Sėkmės naujai tarybai”,- sakė Henrikas Druskinis.

Valentina Narvilienė atsisveikino šmaikštaudama. Prisipažinusi, kad norėjo likti taryboje, prabilo jauno dainininko Radžio atliekamos dainos žodžiais: “Ką daryt, jei tavęs nemyli niekas, o tu taip visus myli” ir pareiškė, jog nuo šiol mylės save ir linksmins naująją tarybą dainuodama Kretingos kultūros centro moterų ansamblyje “Retro”. “Dirbau 2000-aisiais rajono taryboje. Atmosfera buvo atšiauresnė, visai kitokia negu šioje taryboje”,- pastebėjo V.Narvilienė.

Paskutinį tarybos posėdį stebėjo valdžion išrinkti naujokai, balandžio 5 dieną dirbti pradėsiančios tarybos nariai - Juozas Pelionis, Darius Petreikis, Vitalijus Galuškinas, Raimundas Puškorius, Juozas Matulevičius. Pastarasis, svarstant dienotvarkės klausimus, neištvėrė, pasiuntė keletą replikų seniesiems tarybos nariams. Replika kliuvo Vytautui Karaliūnui, kuris yra ir naujos tarybos narys. “Turėsiu ant stalo tarybos statutą, darbo reglamentą”,- sakė V.Karaliūnas, nenusiteikęs kęsti naujokų išsišokimų, darbo tvarkos nepaisymo. Naujokai posėdyje pabuvo iki pirmos pertraukos. Svarstant didžiumą klausimų, jie nebedalyvavo. Vakar taryba apsvarstė 47 klausimus ir priėmė tiek pat sprendimų per keturias valandas, iš kurių net tris paskyrė Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšo ir Kūlupėnų bendruomenės įsisenėjusiam konfliktui. Išklausę V.Kelpšą, tarybos nariai pritarė kolegės D.Dunauskaitės siūlymui nedrumsti šioje mokykloje susiklosčiusios atmosferos prieš mokslo metų pabaigą, artėjant egzaminams. Direktoriui V.Kelpšui patarė ne grasinti prieš jį nusiteikusiems bendruomenės nariams teismais, o ieškoti būdų, kaip sutarti. Taryba patvirtino 2007-2013 metų Kretingos rajono plėtros planą. Apie šių ir kitų klausimų svarstymą, priimtus sprendimus plačiau skaitykite antradienį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas