Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šventei šukiškiai neužsisakė tik oro

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2014-07-29
Kaimo gyventojus ir svečius į tradicinę šventę, žemaitišku pavadinimu „Aš nusiesiu į žalė gėrė“, šeštadienį kvietė Šukės kultūros skyrius kartu su kaimo bendruomene. Netrūko nei gerų norų, nei idėjų, nei muzikos. Trūko vienintelio – daugiau žmonių ir gaivesnio oro.

Salė klausėsi gitara atliekamų klasikinių kūrinių.

Dieną vadino nepalankia

„Tikrai tokią karštą dieną gerai būtų į „žalė gėrė“ eiti, po medžiais kvapą atgauti“,– juokavo patys šukiškiai, vakare negausiai susirinkę labiau pasižiūrėti, negu dalyvauti prie kultūros skyriaus vykstančiose varžybose. Rankomis skėsčiojo ir Kretingos sporto klubo „Startas“ vadovas Tomas Andriukaitis. Jis buvo prigalvojęs įdomių varžybų – ir tinklinio su vandens balionu, ir futbolo su regbio kamuoliu – bet varžytis nebuvo kam. Tomo nuomone, diena tikrai pasitaikė nepalanki: vieni per tropinį karštį sportuodami, matyt, pailsti pabūgo, kitus galbūt labiau Klaipėdoje vykstanti Jūros šventė paviliojo. O gal, kaip sakė Šukės ūkininkas Albertas Martinkus, žemdirbiams pirmiausia rūpėjo žieminius rapsus nukulti – esą prasidėjusios javapjūtės puskely žmonės nemes, baigę darbus, nusipraus ir susirinks vėliau, kai prasidės pats „gazas“.

Antrus metus Šukėje vasaros šventės metu varžybas organizavęs T. Andriukaitis galėjo pasidžiaugti bent tuo, kad būrelį entuziastų pritraukė smiginio, pliauskos metimo, virvės traukimo ir galiūnų varžybos. Vaikų smiginio rungtyje I v. laimėjo Gvidonas Navickas, II v. – Deivydas Medvedevas, o III v. – Aušrinė Narmontaitė. Suaugusiųjų grupėje geriausiai sekėsi Viktorui Medvedevui, II v. užėmė Daiva Medvedevienė, o III v. – Petrė Barasaitė. Pliauskos metimo varžybose tarp vaikų nugalėtoja tapo Gileta Ruikytė, II v. pelnė Rokas Rinius, III v. – Deivydas Medvedevas. Suaugusiųjų grupėje toliausiai pliauską numetė Romas Jonušas, II v. užėmė Viktoras Medvedevas, o III v. – Gintaras Žilys. Virvės traukimo varžybose I v. iškovojo „Spartiečių“ komanda, II v. – „Gintarai“, III v. – „Šukės galiūnai“. Galiūnų varžybose I v. iškovojo Viktoras Medvedevas, II v. – Romas Jonušas, III v. – Gintaras Žilys.

Virvę traukė ir maži, ir dideli.

Apdovanojimai – kaip iš gausybės rago

Sporto rungčių nugalėtojų apdovanojimai buvo ne vieninteliai. Į sceną organizatoriai pakvietė 17 kaimo moterų, nuo praėjusiųjų iki šių metų liepos tapusių močiutėmis, bei tris, tapusias promočiutėmis. Kaip ir sportininkams, joms apdovanojimus įteikė vicemeras Vytautas Ročys. Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas padėkos raštais apdovanojo šventės metu išrinktus gražiausių sodybų šeimininkus.

Šukės kultūros skyriaus vedėja Violeta Ruikienė negausią publiką prieš tai pakvietė į kultūros skyriaus salę pasiklausyti Klaipėdos universiteto docento gitaros mokytojo Viliaus Kurausko bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventės Gintarės Samuitytės atliekamos klasikos. Po koncerto žmonių ji ir paprašė išrinkti, jų nuomone, tris gražiausias Šukės ir Vaineikių kaimų sodybas. „Kartu su bendruomenės pirmininke Marina Burneikiene, aktyviomis moterimis Genute Lomsargiene, Vigilija Turauskiene gražiai besitvarkančių sodybų šeimininkus aplankėme, sodybas nufotografavome, o nuotraukas, prie jų parašiusios numerius, įdėjome į stendą, stovintį kieme, prie lauko scenos. Kurios trys sodybos gražiausios – palikome spręsti jums“, – sakė vedėja, paprašiusi į prie stendo esančią balsadėžę įmesti patinkančių sodybų numerius. Daugiausia balsų surinko Genutės ir Stasio Lomsargių, Vigilijos ir Artūro Turauskių, Darutės ir Rimanto Ruikių sodybos. Visos trys šeimos gyvena Šukėje.

Salė klausėsi gitara atliekamų klasikinių kūrinių.

Šventinę nuotaiką kūrė Kretingos kultūros centro vaikų dainavimo studija „Saulenė“, vadovaujama Almos Antanaitienės, vėlau į sceną lipo „Šukupio“ liaudiška kapela kartu su vadovu Alvydu Vozgirdu. V. Ruikienė šventės dalyvius kvietė dainuoti kartu su kapela, o kam, anot jos, kojos kilnojasi, ragino ir pašokti. Be vietos saviveiklininkų kapelos, švenčiančią Šukę į linksmybių sūkurį suko ir Skuodo kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“, o gegužinėje publiką linksmino Alfonsas Juškys iš Palangos.

Kretingos rajono savivaldybė vasaros šventei surengti skyrė 1 tūkst. 700 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas