Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Biblioteka bus pradėta statyti dar šiemet

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Naujienos
  • 2007-03-27

Jau šiais metais bus pradėti statyti nauji Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos pamatai. Kada tiksliai biblioteka atvers duris, dar nežinoma. Jau beveik parengtas pastato projektas. Jį kuria architektas Saulius Juškys, kuris už Panevėžio bibliotekos projektą yra gavęs Lietuvos nacionalinę premiją.

„Bibliotekos projektą dar reikia patvirtinti. Kol kas negalime nurodyti, kiek kainuos statyba, bet šiais metais bus padėti pamatai ir matysim, kaip viskas seksis. Naujoji biblioteka bus erdvi ir patogi“, - kalbėjo bibliotekos direktorė Aldona Kerpytė.

Bibliotekos pastatas bus modernus, su didele konferencijų sale, kuria galės naudotis visa bendruomenė. Šalia įsikurs kavinukė, bus daug erdvės jaunimui, duris atvers patogios suaugusiųjų ir vaikų skaityklos. Bibliotekoje atsiras daugiau kompiuterių, kurie taip pat bus pastatyti ir kiekvienoje skaitykloje. Dviejų aukštų 3 tūkst. kvadratinių metrų pastate atsidarys parodų salė su poilsio zona.

„Biblioteka bus statoma su perspektyva į ateitį, ne tik šiai dienai. Skaitytojų daugėja, taigi prireikus ateityje bus galimybė plėstis“, - sakė A. Kerpytė. Jos nuomone, kuo biblioteka patogesnė, tuo daugiau žmonių nori naudotis jos paslaugomis. Per praėjusius metus viešąją biblioteką aplankė 75 tūkstančiai žmonių, iš jų - per 10 tūkstančių vaikų. „Rengdamiesi atidaryti naują biblioteką ketiname vykdyti skaitymo skatinimo programą. Raginsime žmones skaityti. Juk skaitymas – vienas iš gražiausių užsiėmimų. Gražėja skaitančių vaikų mintys ir jų kalba. Ketiname dalyti lankstinukus ligoninės akušerijos skyriuose. Norime, kad mamos susipažintų su rekomendacijomis, kokias knygas reiktų skaityti jų vaikams“, - planais dalijosi direktorė A. Kerpytė. Anot jos, galima skaitytojams reklamuoti naujas ir vertingas knygas, tačiau jų labai trūksta. Savivaldybė šiais metais skyrė 100 tūkst. litų knygoms ir periodikai įsigyti, per 60 tūkst. litų davė Kultūros ministerija. „Vidutiniškai knyga kainuoja 20 litų, enciklopedijos – dar daugiau. Taigi padalinus pinigus, ne tiek jau daug išeina jų nupirkti“, - pasakojo A. Kerpytė.

Naujojoje bibliotekoje įėjimas bus laisvas. „Kai kuriose bibliotekose, norint į jas patekti, reikia perbraukti elektroninį bilietą. Man tokia sistema nepatinka“, - sakė A. Kerpytė.

Į Kretingos biblioteką galės įeiti visi, net ir neketinantys pasiimti knygų, o galbūt tik užsukę pasižiūrėti parodos ar norintys pasėdėti kavinėje. Kretingos viešosios bibliotekos direktorė patikino, kad skaitytojų bilietai tikrai neturėtų brangti, galbūt jų kaina net sumažės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas