Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Varžėsi liaudies kūrybos gerbėjai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Švietimas
  • 2007-03-27

Kretingos pranciškonų gimnazijoje įvyko vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ rajoninis etapas. Renginyje dalyvavo 25 dalyviai iš devynių mokyklų.

Kartenos vidurinės mokyklos ketvirtokės Karolina Daukantaitė (kairėje) ir Rūta Šiaulytė sakė, jog joms patinka kalbėti žemaitiškai.

Toks konkursas Kretingoje surengtas pirmą kartą. Jis skirtas tautosakos ir mitologijos tyrinėtojui, etninės kultūros puoselėtojui profesoriui Norbertui Vėliui atminti.

Pasak Švietimo skyriaus vyr.specialistės Nijolės Žilienės, konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą bei ugdyti jaunuosius pavienius folkloro atlikėjus.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: 3–8 metų, 9–13 metų ir 14-19 metų.

Atlikėjai turėjo parengti po du vienos rūšies liaudies kūrybos kūrinius: tautosakos tekstus, sutartines, liaudies dainas, tradicinės instrumentinės muzikos kūrinius, kurie atliekami kanklėmis, smuikais, armonikomis, lumzdeliais ir kt.

Kiekvienam atlikėjui pasirodyti buvo skirta iki 5 minučių. Dainuoti ir pasakoti reikėjo tarmiškai, o dainoms su pritarimu - akompanuoti patiems atlikėjams.

Antanas Galdikas iš Kūlupėnų Motiejaus Valančias pagrindinės mokyklos 14 – 19 metų amžiaus grupėje laimėjo pirmą vietą.

Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į kūrinių atlikimo autentiškumą, laisvumą, įtaigumą, balsą, grojimo meistriškumą ir sceninę kultūrą.

Norą dalyvauti konkurse pareiškė Kretingos pranciškonų ir Jurgio Pabrėžos gimnazijos, Kartenos vidurinė mokykla, Piliakalnio, Grūšlaukės ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, Salantų lopšelis-darželis „Rasa“, Kretingos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ ir darželis-mokykla „Pasaka“.

Kartenos vidurinės mokyklos moksleivės Rūta Šiaulytė ir Karolina Daukantaitė sakė, jog joms patinka dalyvauti konkurse ir yra smagu kalbėti žemaitiškai, todėl ir išmokti tekstus nėra sunku. Konkursui jas parengė pradinių klasių mokytoja Regina Baltuonienė.

Susumavus konkurso rezultatus buvo nuspręsta I vietą 3–8 metų amžiaus grupėje skirti Piliakalnio pagrindinės mokyklos septynmečiui Broniui Rupšai už atliktus dainuojamosios tautosakos kūrinius „Uoželis“, „Tysėna lapelė per tėltą“. B.Rupšą konkursui parengė mokytojas Rimantas Varkojus.

Pirma vieta 9-13 metų amžiaus grupėje atiteko vienuolikmetei Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos moksleivei Viktorijai Diržinskaitei. Ji atliko pasakojamosios tautosakos kūrinius „Klajuojantės švieselės“ ir „Posmarškuošė kuošė“. Moksleivę konkursui parengė mokytoja Alma Daškevičienė.

Pirmąją vietą 14–19 metų amžiaus grupėje laimėjo tos pačios mokyklos penkiolikmetis Antanas Galdikas. Jis atliko pasakojamosios tautosakos kūrinius „Pasakuojėms apie vėinaki Mėknio“ ir „ Iš kor velne kamėnus veisas“. Jo mokytoja - Dalia Puotrienė.

To paties amžiaus moksleivių grupėje dar viena pirma vieta skirta Kretingos pranciškonų gimnazijos keturiolikmečiui Laurynui Ubiui už pasakojamąją tautosaką. Jis parengė pasakojimus apie žemaitiškus papročius. Jo mokytoja – Virginija Rudavičienė.

Visi šie pirmųjų vietų laimėtojai su palaikymo komandomis balandžio pabaigoje vyks į Kauną, kur dalyvaus respublikiniame ture.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas