Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusio šeštadienio vakarą į dangų paleisti helio balionai su mažųjų Kūlupėnų gyventojų svajonėmis iškilmingai atidarė tradicinę vasaros šventę „Graži tu man, kai lyja lietūs“.

Kūlupėnų kultūros skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė (kairėje) į susirinkusiuosius kreipėsi meilę gimtajam kraštui skiepijančiais žodžiais.

„Gyvename prie Minijos upės, tai ir šventės pavadinimas visuomet susijęs su mūsų krašto apylinkėmis, Lietuva,“ – sakė Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė.

Moteris tvirtino, kad Kūlupėnai – dainingas, šokantis kraštas, bendruomenės nariai noriai dalyvauja gyvenvietės organizuojamuose koncertuose, renginiuose.

„Mes kviečiame vakarą praleisti kitaip – ne tik artimųjų rate, o kartu su giminaičiais, kaimynais, draugais. Juk niekur nebūsim taip suprasti, kaip čia, Kūlupėnuose. Savam krašte ir duona skanesnė, laukai, miškai žalesni, mielesni,“ – pasakojo J. Rimkuvienė. Kasmet kaimo žmones suburiančia vasaros švente besidžiaugę Kūlupėnų gyventojai aktyviai dalyvavo sporto varžybose, nuo kurių švilpuko šiemet aidėjo Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos stadionas, sukosi pagal liaudies muzikos ritmą, kurį šiemet dovanojo Kretingos kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“, LRT projekte „Duokim garo“ užėmusi antrąją vietą, klausėsi Raimondo Grabio ir Rūtos Lukauskienės atliekamos klasikos, gegužinės metu trypė pagal „Nerijos“ dainas.

„Kiekvienais metais dalyvauju kaimo šventėje, viskas joje mane „veža“. Per paskutinius penkerius metus Kūlupėnai labai išgražėjo – daugelis pastatų renovuota ir pamalonina akį,“ – savo kraštu džiaugėsi kūlupėniškė Onutė Pocienė.

Janina Arlauskienė taip pat sakė niekada nepraleidžianti kaimo vasaros švenčių, ypač moteriai patinka pasiklausyti kaimo kapelų muzikos.

Savo programą šventės svečiams dovanojo ir Kūlupėnų linijinių šokių grupė, vadovaujama Editos Rimkutės. Šokio žingsneliais moterys perteikė šventės temą: vaidino lietaus lašelius, spardė debesis, keliavo į šiltus kraštus.

Pirmus metus kūlupėniškių skrandžius džiugino medžiotojo Raimondo Juciaus ir virėjos Linos Pranckutės „Sočioji medžiotojų šiupininė“. Anot vyro, medžiotojų valgis greičiausiai taps ir tradicinėmis Kūlupėnų šventės vaišėmis.

Vienas ryškiausių šventės akcentų, J. Rimkuvienės teigimu, dangų nušvietęs Kūlupėnų jaunimo, sugrįžusio į tėviškę iš svečių šalių, dovanotas fejerverkas, sukrautas laužas. Šventės metu apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai: Irena ir Kazys Stonkai, Roma ir Sigitas Pileliai, Irena ir Jonas Benečiai.

„Sočiąją medžiotojų šiupininę“ virė medžiotojas Raimondas Jucius ir Lina Pranckutė.

„Kasmet stengiamės išrinkti vis naujas, dar neapdovanotas sodybas. Dėmesį atkreipiame ne tik į išpuoselėtą paradinę kiemo pusę, bet ir sutvarkytas pakeles, melioracijos griovius,“ – sakė bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Pereinamoji šluota, kuri iki šiol vis likdavo Kūlupėnų teritoriją prižiūrinčiai seniūnei Ritai Lubienei, iškeliavo pas Arvydą Paulauską, kurio sodybai, bendruomenės pirmininkės teigimu, šiuo metu reikia daugiausiai priežiūros.

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika už gražios, darnios šeimos puoselėjimą, dorą vaikų auklėjimą Šeimos metais Padėkas įteikė trims Kūlupėnų šeimoms: Stanislavai ir Steponui Mažeikoms – už gebėjimą įdiegti vaikams meilę darbui, pagarbą žmogui, pagalbą seniūnijos bendruomenei, Laimai ir Mintautui Margiams – už paminklosauginių teritorijų priežiūrą ir kraštovaizdžio saugojimą Kūlupėnų seniūnijoje, Jolantai ir Algimantui Domarkams – už šeimos židinio kurstymą ir branginimą, pagalbą Kūlupėnų seniūnijos bendruomenei. Mero Padėkos raštai įteikti ir dar trims bendruomenės nariams: L. Pranckutei – už kulinarinio paveldo saugojimą, lietuviškų tradicijų puoselėjimą, aktyvią veiklą Kūlupėnų bendruomenės labui, už aktyvią visuomeninę veiklą, bendruomenės telkimą, nuoširdžią pagalbą seniūnaitijos gyventojams, Reginai Simonaitienei, Vitalijai Valančiūtei – už nuolatinį kultūrinių renginių vedimą, meninių programų ruošimą, žemaičių kalbos puoselėjimą, jaunosios kartos auklėjimą. Seniūnijos padėkos už aukštus sportinius pasiekimus ir aktyvią sportinę veiklą skirtos Dariui Bručkui, Juozui Pociui, Dovilei Jokubaitytei, Mariui Žilinskiui, Juliui Narkui, Kęstučiui Bertašiui.

Virvės traukimas visuomet sukelia daugybės emocijų.

Anot J. Mačernienės, Kūlupėnuose sporto organizatoriumi pradėjus dirbti Jonui Benečiui, beveik visi kūlupėniškiai pradėjo sportuoti: J. Benetis sugebėjo išjudinti tiek jauną, tiek vyresnio amžiaus kaimo gyventoją.

Vyro vadovaujamo „Kūlupėnų“ sporto klubo organizuotose vasaros šventės varžybose dalyvavo 212 dalyvių: 52 moterys ir 160 vyrų.

Krepšinio „3x3“ varžybose laimėjo vyrų komanda „Kūlupėnai“. Tinklinio „3x3“ pirmosios vietos medaliais pasipuošė moterų komanda BMP, vyrų – „Barstuva“. Į smiginį taikliausiai mėtė Vaida Jurkevičienė ir Aivaras Žiaušys. Lankų lenkime nepralenkiami buvo Ina Domarkienė ir Donatas Mačernis. Virvės traukime „5x5“ nugalėjo moterų komanda – „Šumacherės“, vyrų – „Gyvatynas“. Svarsčio rovime pirmąją vietą užėmė Artūras Šližius, stipriausiu galiūnu tapo Egidijus Zaleckis. Futbolo „7x7“ nugalėtojais tapo komanda „Jaunimas-II“.

Inesa RINKEVIČIŪTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas