Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškio juvelyro kūryba sužavėjo Seimą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2014-07-11

Kretingiškis 46-erių juvelyras Gražvydas Kasparavičius, papuošaluose įstabiai derinantis gintarą su metalu, mineralais, kaulu, ir iš jų tandemo sukuriantis originalius papuošalus – koljė, apyrankes, auskarus, žiedus, - šiuo metu Lietuvos Respublikos Seime atstovauja ne tik Kretingai, bet ir visai šaliai: nuo liepos pradžios ligi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos ten veikia personalinė jo darbų paroda.

Atidarant parodą LR Seime: (iš kairės) Gražvydas Kasparavičius, jo vadybininkė Agnė Aleškevičienė ir kretingiškė Seimo narė Jolita Vaickienė.

„Pajūrio naujienoms“ Lietuvos Respublikos Seimo kancleris Jonas Mileris kalbėjo: „Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra tokių kūrėjų, kaip G. Kasparavičius, jo darbai - ypatingo grožio. Patikinu jus, jog nieko panašaus ligi šiol nebuvome matę, nors esame lepinami parodomis - jos rengiamos nuolat ir ne vienoje salėje. Tačiau G.Kasparavičiaus darbams Seimo meno ekspertai suteikė garbingiausią erdvę, kur pristatoma šalies istorija. Įprastai parodos Seime tetrunka po kelias dienas, ypač dabar, kai vyksta remonto darbai. Tačiau dėl kūrinių savitumo G.Kasparavičiaus paroda vyks 2 savaites – ji pratęsta ligi Prezidentės inauguracijos liepos 12-ąją, kada atvyks keli šimtai svečių iš viso pasaulio. Jūsų kraštiečio sukurti darbai parodys jiems, kad esame maža gintaro šalis, tačiau labai turtinga kūrybingais žmonėmis“.

Ši paroda į LR Seimą iškeliavo Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus, kuris atrinko originaliausią braižą turintį mūsų rajono kūrėją, iniciatyva. Jos kuratorė – kretingiškė Seimo narė Jolita Vaickienė.

Į parodą kretingiškis pristatė per 50 savo autorinių darbų, jam talkino klaipėdietis fotomenininkas Gediminas Stirba, vizualiai pateikęs G.Kasparavičiaus darbus, į kuriuos galima buvo žvelgti tarsi į savitus paveikslus.

Paroda sulaukė gausaus lankytojų dėmesio.

G.Kasparavičius sakė šiai neeilinei savo gyvenimo parodai surinkęs „pačius pačiausius“ kūrinius, ir esąs dėkingas tiems žmonėms, kurie yra įsigiję jo papuošalų kolekcijas, tačiau paskolino jas. Jis ypač didžiuojasi komplektais „Queen Regina“ bei „Antigonė“, kurie buvo sukurti tematiniams konkursams ir turintys prasmę - simbolizuojantys totalią gėrio pergalę prieš blogį.

Kūrėjas „Pajūrio naujienoms“ sakė esąs labai laimingas, išrinktas į, jo žodžiais, auksinį kraštiečių kūrėjų sąrašą: „Tai labai įprasmina mano gyvenimą ir suteikia jėgų stengtis pristatyti savo kūrybą bei Lietuvos pasididžiavimą - gintarą – visam pasauliui“.

Šiandieną G. Kasparavičius galėtų sudaryti tokią kūrėjo sėkmės formulę, susidedančią iš 4 dalių: genai+ Kūrėjo valia+ ir 2 dalys juodo darbo. „Jeigu sėdėsi dubury, verkšlensi, kad esi talentingas, bet nesuprastas, taip ir būsi nelaimingas, jei nieko neveiksi“.

Jis prisipažino, jog per nuosmukius ir kilimus, per gyvenimo dramas ir ieškojimus atėjęs į šią dieną: per pastaruosius 4 metus jau surengė 4 personalines darbų parodas ir degąs nuolatinių kūrybinių ieškojimų ugnimi.

Lietuvoje kretingiškis, kurio darbų Dainų šventės mugėje šiemet įsigijo svečiai iš Urugvajaus, Brazilijos, JAV, Australijos, Vokietijos, Rusijos, Kazachstano, išgarsėjo kaip papuošalų vyrams kūrėjas. „Anksčiau pats niekada nemėgau gintaro, tik - sidabrą ir kaulą. Sykį gavęs priekaištaujantį laišką iš vieno vyriškio, ėmiau domėtis vyrų papuošalų istorija ir nustebau, kad puoštis mūsų vyrai nustojo sovietmečiu. Nuo senovės laikų riteriai, karžygiai, jau nekalbant apie didikus, puošėsi net labai prašmatniais aksesuarais, Smetonos laikų vyrus puošė skrybėlės, lazdos. O mano kartos vyras teišmąstė užsisegti grandinėlę, dar gerai, jei - su kryželiu. Todėl ir nusprendžiau pradėti nuo savęs“, - kalbėjo G.Kasparavičius, kurio krūtinę bei rankas puošė masyvūs elegantiški metalu inkrustuoto gintaro papuošalai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas