Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Kamera užfiksavo piktadarius

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-03-23

Praėjusią vasarą savo lėšomis ir jėgomis iš pagrindų atnaujinę administracinio pastato Savanorių gatvėje Kretingoje aplinką, Kretingos miškų urėdijos darbuotojai priversti sukti galvas, kaip sudrausminti sukurtą grožį niokojančius vandalus.

Piktadarių neatbaido nė pastato teritoriją stebinčios videokameros. Paskutinį kartą pro urėdiją prasiautę jaunuoliai vos nepakliuvo pačiam urėdui Antanui Baranauskui, naktį iš kovo 15 dienos į 16-ą grįžinėjusiam iš Vilniaus. Kameros užfiksavo, kaip keturi jaunuoliai (apie 15-18 metų amžiaus) 23.53 val. eina šaligatviu pro urėdiją, vienas iš jų metasi į gazoną, stveria ir išrauna kanadietišką eglutę, ją bloškia šalin, ir visi smagiai nueina. Po keleto sekundžių gatve pravažiuoja urėdas. “Su darbuotojais keliskart ekrane peržiūrėjome šį įvykį. Jaunuolius atpažinome. Svarstėme, kaip pasielgti. Paprasčiausia būtų buvę perduoti policijai. Tačiau nutarėme šįkart pasielgti kitaip. Kreiptis į jaunuolius per “Pajūrio naujienas” ir taip suteikti galimybę neturėti reikalų su policija nei jiems patiems, nei jųjų tėvams,- sakė A.Baranauskas ir kreipėsi į jaunuolius.-

Jaunuoliai, kviečiu jus iki kovo 30 dienos atvykti į urėdiją (Savanorių g. 27) pas mane, urėdą Antaną Baranauską, (kabinetas II aukšte) sužinoti, kodėl civilizuotas žmogus puoselėja aplinkos grožį, kokią naudą davė ir būtų davusi ne vieną dešimtmetį jūsų išrauta eglutė”.

Atnaujinta urėdijos teritorija niokojama nebepirmąkart. Vėlų rudenį vienas vyriškis per du vakarus išrovė ir maišan įsibrukęs nusinešė porą eglučių. Laikas jau buvo nepalankus eglutėms sodinti. Dar vienas pilietis buvo įsitaisęs ant dekoratyvinių medžio žievių drožlių, kuriomis padengta dalis gazonų, “kakinti” savo šunį. Žmogus ramiai palaukdavo, kol šunelis atlikdavo reikalus, užpakalinėmis kojomis pažarstydavo žievių drožles ir ramiai kėblindavo tolyn. Šuo apteršia, išdarko, o nuo šuns šlapimo spygliuočiai nyksta, nebeauga.

Urėdija neapsitvėrė tvora, kuria nuo piktadarių saugosi dauguma individualių sodybų šeimininkų, taip pat ir įstaigos, organizacijos. Miškininkai savo išmone ir triūsu išpuoselėta aplinka leidžia grožėtis visiems. Apmaudu, kad yra žmonių, pasalūniškai niekinančių šį grožį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas