Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Savivaldybė ir gimnazistai vienija jėgas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Aktualijos
  • 2007-03-23

Labiausiai užterštas Kretingos tvenkinys yra prie miesto estrados. Tai nustatė Pranciškonų gimnazijos moksleivės Gabrielė Matilionytė ir Greta Jurgutytė, vadovaujamos geografijos mokytojos Danutės Vasiliauskienės. Prieš dvejus metus įsigytoje vandens tyrimo laboratorijoje gimnazistės nustatė nitratų, fosfatų, nitritų kiekį vandenyje. Ištyrus Pastauninko upelį paaiškėjo, kad jis – pats didžiausias tvenkinių teršėjas. Su juo į tvenkinius patenka gyvenamųjų namų nuotekos, kurių vamzdžiai išeina į upelį.

Pranciškonų gimnazijos mokiniai plakatais ragino išsaugoti tvarkingus Kretingos tvenkinius.

Reaguodami į gamtos užterštumą, gimnazistai surinko 403 parašus moksleivių, kurie įsipareigojo valyti ir saugoti tvenkinius šalia gimnazijos. Aktyviausi gimnazistai su plakatais, raginančiais saugoti gamtą, rinkosi pas miesto merą Valerijoną Kubilių. „Norime ne tik švęsti Žemės dieną, bet ir ką nors daryti. Šie vaikai savo parašais nori atkreipti miesto valdžios dėmesį į netvarkingas tvenkinių pakrantes“, - mokinių susitikime su meru kalbėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Balsienė. Jos nuomone, gimnazistai gali daryti talkas, tačiau jiems reikalinga rimtesnė pagalba. „Prieš dvejus metus tvarkėme tvenkinius. Pirkome pirštines, maišus. Vis dėlto mokiniai gali sutvarkyti tik pakrantes, mes nepajėgūs išvalyti tvenkinių dugno. Apvalius aplinką, problemos neišsisprendžia“, - sakė R. Balsienė.

V. Kubilius patikino, kad gimnazistai tikrai sulauks pagalbos. „Jei tvarkymui reikia pinigų – Savivaldybė tikrai padės. Nupirksime pirštinių ir maišų. Į pagalbą galime pasitelkti komunalininkus, kurie padėtų atlikti sunkesnius darbus“, - įsitikinęs meras. Jis papasakojo apie Savivaldybės pateiktą projektą dėl aplinkos tvarkymo. Laimėjus pinigų iš struktūrinių fondų, greičiausiai dar šiais metais bus pradėti valymo darbai.

„Savivaldybė jau pasirašė sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra. Iš Europos Sąjungos gavome 80 tūkstančių litų paramą. Galėsime parengti studiją, kaip tvarkyti tvenkinius, kokių priemonių imtis, kad būtų sumažinta tarša“, - sakė projekto vadovas Raimondas Jocius. Jis mano, kad tvenkinius teršia ne tik žmonės, bet ir pati gamta. Pūvantys medžiai ir lapai nusėda į dugną, kuriame susidaręs storas dumblo sluoksnis.

Parengtoje studijoje bus numatoma, kiek valymui reikės pinigų, kokiu būdu bus valomi tvenkiniai. Pasak R. Jociaus, galimi įvairūs valymo būdai: siurbliuoti arba nuleisti tvenkinių vandenis. Prieš dvidešimt metų tai jau buvo padaryta. Tik tada tvenkinys nebuvo valomas. Meras gimnazistams papasakojo istoriją, kaip nuleidus gimnazijos tvenkinio vandenį buvo ieškoma paskandinto seifo su auksu. Seifo niekas nerado, o nuo tada tvenkinys nebebuvo nuleistas.

V. Kubilius ir R. Jocius įsitikinę, kad miesto valdžia tikrai atras lėšų moksleiviams, kurie nori tvarkyti tvenkinius, jiems padės komunalininkai. O parengus ir įvykdžius Savivaldybės projektą, išvalytus tvenkinius prie gimnazijos turėtų papuošti du fontanai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas