Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šventę įlingavo profesionalai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2014-07-01

Paminijy tradicinę vasaros šventę, šiemet sutapusią su 320-uoju Raguviškių kaimo gimtadieniu, penktadienį atšventė Žalgirio seniūnija.

Į oficialiąją šventės dalį publikos susirinko nedaug.

Paminijy tradicinę vasaros šventę, šiemet sutapusią su 320-uoju Raguviškių kaimo gimtadieniu, penktadienį atšventė Žalgirio seniūnija.

Saviškiai ne tokie įdomūs

Nei skambios Raguviškių kultūros skyriaus moterų ansamblio dainos, nei iškilmingi apdovanojimai šio bei aplinkinių kaimų gyventojų, regis, nesudomino. Būreliais ir poromis gausiau jie ėmė rinktis tik šventei traukiantis į vėlesnį vakarą, kai koncertuoti atvyko populiariosios klasikos grupė „Bella Musica“, estrados dainininkas Antanas Čapas, žinomas kompozitorius Deivydas Zvonkus su „Smaragdiniu“ choru. Koncertams pasibaigus, dangų nutvieskė fejerverko ugnys. Netrūko nei alaus, nei kebabų, o gyvo garso diskoteka, kuriai toną davė atlikėjas Bronius Jonutis, plyšavo iki pat antros.

Pažadėjo lygų kelią

Į šventės atidarymo ceremoniją pasveikinti, geros nuotaikos visiems palinkėti atvyko Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, vicemeras Vytautas Ročys ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Baubliuose gyvenančiam V. Domarkui Raguviškiai – svarbūs, kaip ir kitiems aplinkinių kaimų gyventojams. „Baigę Baublių pradinę mokyklą, ketverius metus mes mokytis važiuodavome į čia buvusią aštuonmetę,“– į prisiminimus grimzdo jis ir apgailestavo, kad iki šios šventės nesuspėta baigti kelio, iš Baublių, Budrių, Žutautų, Raguviškių vedančio į Kretingą, remonto, tačiau darbai vyksta, jau po mėnesio žadėjo, jog bus galima važiuoti juo lygiu.

Geriausi baidarininkai – broliai

Vicemeras Vytautas Ročys gyrė Žalgirio seniūniją už kaimo bendruomenių gyvybingumą. „Žmonės čia aktyvūs ir visuomeninėje, ir projektinėje veikloje, ir sportiniame gyvenime“,– kalbėjo jis.

Baidarininkai broliai Martynas (priekyje) ir Vytautas Dirmeičiai trasą Minijos upe įveikė greičiausiai – per 9 min. 54 sek.

Paskutinė sporto rungtis buvo baidarininkų lenktynės. „Minijos upe per Raguviškius plaukti kilometrą išlydėjom dešimt dviviečių valčių. Tiek jų ką tik ir pasitikom“,– linksmai nusiteikę buvo seniūnijos sporto organizatoriai Algimantas Mačiukas ir Kęstutis Valiukas.

Pirmieji, atstumą įveikę per 9 minutes ir 54 sekundes, parirklavo broliai Martynas ir Vytautas Dirmeičiai. „Vietomis upė nusekusi, pasitaikė slenksčių, nebuvo labai lengva“,– su „Pajūrio naujienomis“ įspūdžiais dalijosi jie. Raguviškiuose gyvenantys broliai domisi automobiliais, abu yra pasirinkę specialybes, susietas su jais. Tokioje rungtyje Vytautas ir Martynas dalyvavo antrą kartą, bet tikrai ne paskutinį – už pergalę jie apdovanoti „Minijos baidarių “ įsteigtu pagrindiniu prizu – paplaukioti 4-iomis dvivietėmis baidarėmis jiems patogiu laiku.

Apdovanojimų nebuvo kam atsiimti

Prizų, medalių, padėkos raštų – kaip iš gausybės rago, bet beveik nebuvo kam jų atsiimti. Kretingos kultūros centro Raguviškių skyriaus vedėja Ingrida Herulcaitė-Ašmontienė ir savo seniūnijos žmones su švente šiltai pasveikinęs seniūnas Bronius Talmontas į sceną kvietė, ranką paspausti ir apdovanoti norėjo labiausiai nusipelniusius. Tačiau į šią ceremoniją dauguma jų neatvyko.

Padėkos raštus už Raguviškių vardo garsinimą, tautodailės tradicijų puoselėjimą seniūnija skyrė Virginijai Barzdžiuvienei, už sportinę veiklą – Andriui Vaitkui, už ilgametę pedagoginę veiklą – Janinai Aldonai Atienei, už kūrybinį indėlį į Raguviškių skyriaus kultūrinę veiklą – Ievai Mortai Merkelienei, už indėlį puoselėjant visuomeninę-sportinę veiklą – Aidui Metrikui, už Raguviškių kaimo vardo garsinimą, tautodailės tradicijų puoselėjimą – Laimutei Kasparavičienei, o Virginijui Brazauskui – dar ir už paramą rengiant šventes, Monikai Mėčiūtei – už aktyvią muzikinę veiklą, Regimantui Šilinskui – už ilgametę muzikinę veiklą, Antanui Čapui – už muzikinį ir kultūrinį indėlį, Raguviškių kaimo bendruomenės pirmininkei Daivai Dirmeitienei – už visuomeninį, kultūrinį ir kūrybinį indėlį kaimo žmonių labui.

Išrinkta sodyba-karalienė

Ruošiantis apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkus, Raguviškių skyriaus vedėja į sceną pirmiausia tarti žodį kvietė vertinimo komisiją. „Nagi, nagi, prašom, pasirodykit, kas tokie esat, kas tas sodybas išrinkot?“– šmaikštavo ji. Tačiau scenoje pasirodė tik vienas komisijos pirmininkas Valdevinas Navajauskas. „Kiti bevažinėdami, matyt, pavargo“,– negausi publika juokavo.

Žalgirio seniūnas Bronius Talmontas (dešinėje) už gražiai puoselėjamą sodybą padėkos raštą įteikė Janinai Mastauskienei iš Žutautų kaimo. Centre – komisijos pirmininkas Valdevinas Navajauskas.

Buvo paskelbta, kad tarp 10-ies gražiausių sodybų pateko Anicetos Bružienės iš Rubulių, Irenos ir Virginijaus Biskių iš Baublių, Izolinos ir Mindaugo Rasimavičių iš Dupulčių, Rimutės ir Vlado Jonkų iš Jokūbavo, Jadvygos ir Antano Mastauskų iš Žutautų, Rimos ir Sigito Kupšių iš Raguviškių, Dalios Žiliuvienės ir Sigito Buivydo iš Valėnų, Janinos ir Broniaus Sermončių iš Nausodžio sodybos. Karalienės titulą pelnė Kluonalių kaime gyvenančių Odetos ir Kęstučio Kerų sodyba, kuri dalyvaus rajono gražiausių sodybų konkurse.

Sportininkams – ne tik medaliai

Seniūnijos sporto organizatoriai K. Valiukas ir A. Mačiukas už šią veiklą šventės metu taip pat buvo apdovanoti padėkos raštais. „Stengėmės išjudinti, kad dalyvautų kuo daugiau seniūnijos kaimų, ir mums pavyko“, – džiaugėsi jie.

Stalo teniso varžybose jaunimo iki 16 m. grupėje I v. iškovojo Ernestas Gečas, II – Gustavas Adomaitis, III – Gytis Zapalis. Vyresniųjų grupėje I v. atiteko Jurgiui Užpelkiui, II – Henrikui Petrauskui, III – Arvydui Stuopeliui.

Krepšinio 3x3 rungtynėse geriausiai sekėsi „Jokūbavo“ komandai. II v. užėmė „Raguviškių“, o III – „Budrių“ komandos.

Tinklinio varžybose laurus nuskynė „Budrių“ komanda, II v. atiteko „Baublių“, o III – „Raguviškių“ komandoms.

Smiginio varžybose merginų grupėje nugalėtoja tapo Eglė Kasparavičiūtė, II v. iškovojo Vilma Jonkutė, o III – Greta Sungailaitė. Vyrų grupėje vietos pasiskirstė taip: Algimantas Mačiukas – I, Robertas Kupšys – II, Romas Pipiras – III.

Plaukiant baidarėmis niekas neprilygo Martynui ir Vytautui Dirmeičiams (9 min. 54 sek.), II v. atiteko Povilui Janušaičiui ir Justinui Kniežai (10 min. 19 sek.), o III – Mindaugui Špogiui ir Aivarui Kasparavičiui (10 min. 28 sek.).

Varžybų nugalėtojai apdovanoti medaliais, traurėmis bei verslininkų įsteigtais specialiaisiais prizais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas