Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mirtis į tą patį taikinį šovė antrąkart

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-03-23
Sielvarte paskendusi Birutė Rimkienė palydėjo savo vaikus: sūnų Egidijų vakar – į amžino poilsio vietą, o prie krūtinės glaudžiamą dukterį Editą užvakar – į Norvegiją.

Pirmadienį, kovo 19 dieną, apie 21 val. kelyje Plungė – Skuodas, netoli Salantų kapinių, automobilyje „VW Golf“ sudegė grūšlaukiškis 28-erių Egidijus Rimkus. Vakar E.Rimkus amžino poilsio ir atgulė į tas pačias Salantų kapines, greta brolio Alvydo.

Grūšlaukės žmonės stebėjosi negailestingu lemties sprendimu: paprastai, anot jų, mirtis į tą patį taikinį antrąsyk nešauna. Bet šįkart taisyklė negaliojo. Prieš septynerius su puse metų Egidijus su Alvydu pateko į autokatastrofą. Alvydas žuvo vietoje, o Egidijus patyrė sunkią stuburo ir kaklo traumą.

Gaisro priežastis – netvarkinga elektra

Pasak Kretingos priešgaisrinės tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, apie įvykį Salantų ugniagesiams buvo pranešta, kai žmonės jau matė liepsnojantį automobilį. Kai ugniagesiai liepsną užgesino, paaiškėjo, kad ten buvo žmogus. Sudegė tik priekinė golfo dalis, variklis - apgadintas, padangos nesudegė. Užpakalinėje automobilio dalyje buvęs dujų balionas nesprogo. Manoma, kad jame nebebuvo dujų. Gaisrininkų numanoma gaisro priežastis: automobilyje buvo netvarkinga elektros instaliacija.

Namiškiams neaišku, kodėl apdegęs Egidijaus lavonas buvo rastas keleivio sėdynėje, dešinėje automobilio pusėje.

Po įvykio E.Rimkaus lavonas kartu su automobiliu buvo pakrautas ant tralo ir išgabentas tirti į Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinį skyrių. Redakciją pasiekė žmonių pasipiktinimas, kad žuvusiajam nebuvo parodyta derama pagarba. „Nejaugi negalima buvo ištraukti lavono, suvynioti ir išgabenti atskirai?“ - piktinosi įvyko vietoje buvę salantiškiai.

Kretingos policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kretingos policijos komisariato tyrėjas Andrius Fridinovas patikino, jog tam, kad objektyviai būtų ištirta situacija – ar įvyko nelaimingas atsitikimas, ar įvykdytas nusikaltimas - taikoma atitinkama procedūra. „Kad nesunaikintume galimų įkalčių, apžiūrėti teismo medicinos ekspertui lavoną išgabenome taip, kaip jį ir aptikome“, - patikino tyrėjas.

Oficiali liudijime įrašyta E.Rimkaus mirties priežastis – uždusimas. Į įvykio vietą suskubęs atvykti Egidijaus brolis dvynys Darius „Pajūrio naujienoms“ papasakojo ir savąją brolio žūties versiją.

Egidijus buvo vienas iš vyriausių devynių grūšlaukiškių Alvydo ir Birutės Rimkų vaikų.

Iš ryto grasino broliui

Egidijus buvo vienas iš vyriausių vaikų gausioje Birutės ir Alvydo Rimkų šeimoje. Šeima užaugino devynis vaikus, iš kurių gyvi liko septyni.

Tą lemtingą pirmadienį, pasak motinos, Egidijus buvo pas gydytoją ir gavo nedarbingumo lapelį. Po patirtos traumos jam nuolat skaudėdavo nugarą. Sūnus dirbo suvirintoju vienoje Klaipėdos bendrovių.

„Žinau, kad tądien jį pakvietė į Orvidų sodybą kažką suvirinti. Žmonės kalbėjo, kad iš ten jis išvažiavo ne vienas. Bet nieko konkretaus nežinau: buvau darbe, kai man paskambino ir pranešė, kad sudegė Egidijus“, - pasakojo B.Rimkienė.

Darius Rimkus tikino, jog apie gaisrą jam pranešė paskambinę salantiškiai. Iš Laivių, kur gyvena su savo šeima, jis dar suspėjęs atskubėti į įvykio vietą. „Kai atvažiavau, jau viskas buvo sudegę. Bandžiau aiškintis su situaciją mačiusiais žmonėmis: vienas pažįstamas tuo pačiu keliu važiavo prieš devynias ir kelkrašty nematė Egidijaus mašinos. Vadinasi, brolis tik sustojo – ir jau gaisras. Jeigu būtų norėjęs numigti, būtų raktelius iš spynelės ištraukęs. Užgesinęs mašiną, jis visada taip darydavo“, - kalbėjo Darius.

Pasak brolio dvynio, Egidijus rūkė. Tačiau retai ir nedaug teišgerdavo, ir tai - tik alaus. Darius nemano, kad brolis galėjo būti stipriai išgėręs ir rūkydamas mašinoje sukėlęs gaisrą. Juolab, jog su blaiviu broliu jiedu dar matėsi keturias valandas prieš mirtį.

Gaisro metu sudegė priekinė golfo dalis ir keleivio sėdynėje sėdėjęs Egidijus Rimkus.

Vyriškis turi ir savo susidorojimo su broliu versiją. Pasak D.Rimkaus, tą pirmadienio rytą Salantų garažuose, kur Egidijus laikė golfą, jiedu sukonfliktavo su vienu iš Leliūnų gyventojų. „Šis iš pradžių puolė ant manęs, paskui – ant Egidijaus. Užsimojo su „štanga“ ir prigrasino pakasti, - tvirtino Darius. – Ir tą patį vakarą užsidegė golfas“.

Kūrė laimingo gyvenimo scenarijų

Grūšlaukiškiai tvirtino Egidijų buvus darbštų, gyvybingą ir meninės prigimties žmogų. „Iš gintaro jis kūrė labai meniškus paveikslus, įvairius dirbinius. Grūšlaukės kultūros centre buvome surengę jo dirbinių parodą“, - pasakojo kultūros centro filialo vadovė Genutė Viskontienė.

B.Rimkienė tvirtino, jog pastaruosius metus Salantuose apsigyvenęs jos sūnus buvo nusipirkęs žemės ir rengėsi statytis namą.

„Septynerius metus jis gyveno su Dovile. Turėjo dukrytę Ivetą, kuriai liepą sueis dveji metai. Ketino įsikurti naujame name Salantuose ir gyventi su šeima“, - atviravo motina.

B.Rimkienė neslepia skausmo ne tik dėl netekties, bet ir nerimauja dėl kitų artimųjų: jos vyras, Egidijaus tėvas Alvydas, ištiktas insulto, dar guli ligoninėje. „Antradienį per žinias rodė reportažą apie mūsų nelaimę, bet vyras tuo metu žiūrėjo rungtynes. Jam apie nelaimę dar nieko nesakėme“, - užvakar „Pajūrio naujienas“ patikino moteris.

Trečiadienį dar pašarvotą Egidijų ir namiškius turėjo palikti ir viena iš seserų – Edita. Ji iš anksto buvo nusipirkusi lėktuvo bilietus į Norvegiją, kur jos laukia sutartas darbas.

Likimo ironija – rytoj, kovo 24-ąją, Rimkų namuose turėjo įvykti linksma šventė: tuokiasi Egidijaus brolis Žydrūnas. „Dabar vaikai tik tyliai besusirašys. Egidijus labai laukė brolio vestuvių. Manęs prašė, kad paskolinčiau lyginimo lentą švarkui išsilyginti. Dabar beliko tik pakabintas vaiko švarkas“, - sielvartaudama sunkiai žodžius rinko motina. Ji pabrėžė, kad Egidijus buvęs labai tvarkingas ir rūpestingas, jautrios sielos. „Jis niekaip negalėjo susitaikyti su Alvydo žūtimi. Sakydavo: kaip taip gali būti, kad tėvai turi laidoti savo vaikus“, - kalbėjo B.Rimkienė, svarstydama, ar mirties ir amžino poilsio vietų sutapimas nėra anapusinis brolio šauksmas.

B. ir A. Rimkų didieji vaikai jau išsilakstę kas sau. Su tėvais Grūšlaukėje begyvena 16-metė Daina. Jurgio Pabrėžos gimnazijoje besimokantis sūnus Dainius namo sugrįžta tik savaitgaliais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas