Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Sužinojo, kad bažnyčia yra paveldo objektas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Parapijose
  • 2007-03-20

Penktadienį Seimo nario Virginijaus Domarko pakviesti ir į Kretingą atvykę Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos direktorius Albinas Kuncevičius ir šio departamento Planavimo ir programų skyriaus vadovė Bronė Raupėnienė nustebino Kretingos evangelikų liuteronų kunigą Darių Petkūną, kai pareiškė, jog Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčia yra įtraukta į valstybės saugomų kultūros paveldo objektų registrą.

Svečiai gyrė Kretingos katalikų bažnyčios požemiuose atliktus restauravimo darbus.

Evangelikų liuteronų bendruomenė nedavė sutikimo įrašyti bažnyčios pastatą, esantį Rotušės aikštėje Kretingoje, į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Tačiau 2004 metais, pasikeitus tvarkai, bendruomenės sutikimo nebereikėjo, ir statinys paveldo vertybių sąraše atsidūrė bendruomenei nežinant. Bendruomenė jau buvo susiruošusi plastikiniais langais pakeisti senus, vėjo prapučiamus langus. Anot svečių, laimei, kad nesuspėjo. Būtų sugadinę senovinį statinį ir už tai turėję atsakyti prieš valstybės paveldo saugotojus. Dabar langų atnaujinimą teks atidėti, parengti projektą, jį suderinti su kultūros paveldą saugojančiomis tarnybomis. Langų pakeitimas kainuos bent dvigubai brangiau, kadangi naujieji langai turės dvelkti pastate įkūnyta senove, plastikiniai ar kiti serijiniai langai netiks.

Svečiai apžiūrėjo restauruojamą Kretingos katalikų bažnyčią, Tiškevičių dvarą, kuriame įsikūręs Kretingos muziejus. A.Kuncevičius, B.Raupėnienė patvirtino, jog iš KPD šiemet 131 tūkst. Lt dvaro tvoros (akmeninei daliai) restauracijai užbaigti gaus Kretingos muziejus (dar 15 tūkst. Lt šiam tikslui skyrė rajono Savivaldybė iš savo biudžeto). Kretingos katalikų bažnyčios bokšto restauracijai užbaigti šiemet iš KPD skirtų 70 tūkst. Lt neužtenka, nes lėšų poreikis - apie 300 tūkst. Lt. “Yra vilties, kad neteks stabdyti nei bokšto, nei altoriaus restauravimo darbų”,- žadėjo A.Kuncevičius.

Muziejaus direktorė A.Kanapkienė įtakingiems vizituotojams iš Vilniaus įrodinėjo, jog būtina atnaujinti aptriušusį dvaro rūmų pastato fasadą, duobėmis žiojėjančius buvusius dvaro fontanus. Pranciškonų vienuolyno gvardijonas Benediktas Jurčys išsakė susirūpinimą už pagrindinio altoriaus esančiu tituliniu bažnyčios paveikslu, kuriam restauruoti altoriaus restauracijos projekte lėšų nenumatyta. B.Jurčio teigimu, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai paveikslas yra vertingas, spėjama, jog jį tapė žymus italų dailininkas. “Per restauraciją paveikslas yra pasmerktas, reikia jį gelbėti”,- sakė gvardijonas. “Apie paveikslą pirmą kartą išgirdome. Grįžę tarsimės, ką daryti”,- žadėjo B.Raupėnienė.

Apžiūrint valstybės saugomo paveldo objektus, kartu su KPD atstovais dalyvavo bendrovių “Lietuvos paminklai” ir “Pamario restauratorius” vadovai Vidmantas Drumsta ir Aldas Kliukas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas