Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Dėl Kretingos grožio dar pakovos

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-03-20

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Taryba atleido Konstantiną Skierų iš bendrovės “Kretingos komunalininkas” direktoriaus pareigų. Beveik septynerius metus vadovavęs miestą tvarkančiai ir puošiančiai Savivaldybės įmonei, už šį triūsą “Pajūrio naujienų” skaitytojų išrinktas 2002-ųjų Metų žmogumi, K.Skierus nuo vakar dienos jau dirba uždarosios akcinės bendrovės “Palangos komunalininkas” direktoriumi.

K.Skierus palikti “Kretingos komunalininką” nusprendė pats. Apie išėjimo priežastis, būsimą darbą Palangos kurorte ir ryžtą toliau rūpintis Kretingos miesto ir rajono problemomis būnant Kretingos rajono savivaldybės Tarybos nariu, K.Skierus “Pajūrio naujienoms” sakė:

- Pasitraukiu, nes pralaimėjau. Per aukštai iškėliau Kretingos tvarkymo kartelę ir nesugebėjau įtikinti rajono Savivaldybės valdžios, kad Kretingai tvarkyti šiemet skirtų 1,4 mln. Lt neužtenka, kad tam reikia apie 2,5 mln. Lt. Pinigų užteko, kol įmonė turėjo turgų, daugiabučių namų administravimą. Dalį ten uždirbtų pinigų skirdavome miestui tvarkyti: iš turgaus - apie 200 tūkst. Lt, iš daugiabučių namų administravimo - apie 250 tūkst. Lt. Dar užsidirbdavome iš šalies, parduodami savo paslaugas ir tą darydami taip, kad nenukentėtų miestas. Šiemet ne tik sumažėjo pinigų, bet ir padidėjo darbų apimtys. Įmonei pavesta tvarkyti jau visą miestą bei teritorijas prie daugiabučių namų.

Nemanau, kad Kretinga bus apleista. Galvoju, kad naujai išrinkta rajono Savivaldybės Taryba, į kurią patekusių narių partijų programose buvo šūkis “Už jaukią ir gražią Kretingą”, supras, kad gyvename dvidešimt pirmojo amžiaus Vakarų Europoje ir kad neužtenka vien gerų minčių, idėjų tvarkai, aplinkos grožiui puoselėti, kad tam būtini ir pinigai.

Atsisakyti direktoriaus posto padėjo ir noras likti Taryboje, pateisinti už mane balsavusių (išreitingavusių iš dvyliktos į ketvirtą partijos sąrašo vietą) žmonių pasitikėjimą. Likęs direktoriumi vietos Taryboje būčiau turėjęs atsisakyti. Tikiu, kad Taryboje krašto žmonių labui nuveiksiu daugiau negu būdamas direktoriumi ir pakovosiu dėl Kretingos grožio.

Didžiuojuosi, kad per beveik septynerius (rugpjūtį bus septyneri,- aut. past.) metus buvo įdiegta šiukšlių surinkimo sistema, ožkų ganyklos paverstos šienaujamomis vejomis, išgenėti parkai, paupiai, pakelės, įrengti gėlynai, suburtas darbštus, savo darbus išmanantis įmonės kolektyvas.

Palanga yra Palanga. Man Palangoje bus tris kartus sunkiau negu čia.

Į Palangą išeinančiam K.Skierui Tarybos nariai buvo ne itin geranoriški. Meras Valerijonas Kubilius piktinosi, kad Skierus kaip svarbią išėjimo priežastį nurodo pinigų stoką. “Lėšos yra patvirtintos Tarybos. Pats esi Tarybos narys ir žinai, kad 5 mln. Lt iš viršplaninių lėšų privalome atiduoti valstybės biudžetui. V.Brazauskas dirba Šventojoje ir teigia, jog tų pinigų užtenka. Aš galbūt miestui galiu daug ką prigalvoti, bet pinigų yra tiek, kiek yra”,- aiškino V.Kubilius. Tarybos narys Virginijus Brazauskas paprieštaravo merui, teigdamas, jog skirtų pinigų užtektų, jeigu įmonė tvarkytų vien miesto centrą, tačiau visam miestui - ne. “Kretingoje nuo seniūno reikia pradėti. Nežinome, nei kiek mieste valomų plotų, šviestuvų. Palangoje viskas suskaičiuota”,- teigė Tarybos narys. Tai, kad seniūno Stanislovo Juknevičiaus ir K.Skieraus supratimas apie miesto tvarkymą yra skirtingas - nebe naujiena ne tik Tarybos nariams, apie tai ne kartą rašė ir “Pajūrio naujienos”. Vakar po V.Brazausko pastabos meras pareiškė, jog seniūnas kaltinamas neteisingai: “Darome klaidą patys, kad pinigus miestui tvarkyti Savivaldybės biudžete skiriame ne seniūnijai, o “Kretingos komunalininkui”. Ir jis nėra kaltas. Jis tik deda parašus ant atliktų darbų aktų”. Kandūs K.Skierui buvo kolegos Vytautas Karaliūnas, vicemeras Juozas Mažeika. Pastarasis išrėžė: “Išeini palankiu momentu. Išjoji lyg ant balto arklio”. V.Karaliūnas klausė: “Jeigu planavai išeiti, gal nereikėjo įmonę apsunkinti tokiais finansiniais įsipareigojimais, lizingu? Ar įmonės finansinė būklė yra gera?”. K.Skierus atsakė, jog įmonės finansinė būklė yra patenkinama. “Aš nesu bailys. Ir teigti, jog traukiuos dėl finansinių sunkumų, būtų manęs ir įmonės darbuotojų įžeidimas. Ant balto arklio neišjoju, kai pradėjau dirbti, radau kur kas prastesnę situaciją”,- tvirtino jis. Vienintelis Rimantas Kviklys viešai pripažino, jog Kretinga prarado gerą specialistą. “Užsidedi didelį kryželį. Bet suprantu, ten jam bus ką parodyti. Palanga apleista daugiau negu Kretinga. Ir pamatysite, kad Palanga gavo gerą žmogų ir bus gražesnė”,- kalbėjo jis.

Tarybos nariams užkliuvo ir “Kretingos komunalininko” darbuotojų atlyginimai. K.Skierus patikino, jog iš Savivaldybės įmonių jie yra mažiausi. Vidurkis - apie 1400 Lt “ant popieriaus”. Įmonę paliekantis vadovas perspėjo, jog būtina išsaugoti 20-25 darbuotojų “smogikų” (vairuotojų, kitų) branduolį, nemažinant jiems atlyginimų. K.Skierui palikus posėžių salę, meras prasitarė, jog pinigų darbuotojams išlaikyti teks surasti.

Nuo kovo 20 dienos “Kretingos komunalininkui” laikinai vadovauti paskirtas šios įmonės vyr. mechanikas Petras Mickus. Savivaldybės kontrolierės įmonėje atlieka ūkinės-finansinės veiklos patikrinimą.

Kiti klausimai

Rašysis trišalę sutartį elektrai tiekti

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Taryba pritarė akcinės bendrovės VST pateiktam Elektros energijos tiekimo ir vartojimo sutarties projektui.

Tai trišalė sutartis, kurią pasirašys elektros energijos tiekėjas - VST, vartotojai, gyvenantys Savivaldybei priklausančiame socialiniame būste, ir šio būsto savininkė - rajono Savivaldybė. Dėl sutarties projekto abejoję Tarybos nariai būgštavo, ar nepadaugės už suvartotą elektrą nemokančių nuomininkų, už kuriuos teks mokėti Savivaldybei.

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis pažymėjo, jog su VST dėl sutarties derėjosi apie metus. VST nebesutinka tiekti elektros kaip lig šiol - pagal dvišales sutartis (tarp vartotojo ir tiekėjo). Netgi ir pagal dvišalę sutartį, jeigu VST dėl skolos už suvartotą elektrą kreiptųsi į teismą, Savivaldybė, kaip nuomojamo būsto savininkė, neišvengtų atsakomybės. VST nebesudarinėja dvišalių sutarčių ir naujiems nuomininkams netiekia elektros. Viena moteris dėl šios priežasties be elektros gyveno daugiau kaip savaitę. Direktorius užtikrino Tarybos narius, jog sugriežtins nuomininkų atsiskaitymo už elektrą tvarką. Socialinį būstą administruojančios Savivaldybės įmonės vadovė Valerija Žalienė pastebėjo, jog gyventojai už 2006 m. sunaudotą elektros energiją VST yra skolingi per 2000 Lt. Didžiuma skolos yra beviltiška - skolininkai mirę, išvykę.

Akmenys į Socialinės paramos tarnybos daržą

Tarybos narys Povilas Turauskis apkaltino Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus darbuotojus atmestinu darbu, kad šie nepasirūpino gaisrą Šukėje sukėlusia senole. Anot P.Turauskio, sudegė senutės ir jaunos šeimos susikurtas gyvenimas. Savivaldybė, Socialinė tarnyba, Tarybos nario teigimu, abejinga ir be pastogės likusiai jaunai šeimai. Šeimai padėti pirmiausia suskato, aukodami pinigus ir kita, Šukės kaimo žmonės. P.Turauskis tvirtino, jog prastai dirba ir socialinės darbuotojos Salantuose, užuot keliavę pas pagalbos reikalingus žmones, “sėdi kabinetuose”. Meras V.Kubilius teisino darbuotojas, kad nuolat keliauti Savivaldybė neužtenka transporto, kad ir šių darbuotojų darbas yra sunkus, aptarnaujami žmonės neretai būna ir nesukalbami, degradavę. P.Turauskis pažadėjo Salantų, Darbėnų seniūnijose dirbančius socialinius darbuotojus kviestis atsiskaityti į jo vadovaujamą Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto posėdį. Tarybos narys, jo kolegė D.Dunauskaitė nepatenkinti pasikeitimais dėl nemokamo maitinimo moksleiviams skyrimo. Jų įsitikinimu, įsteigus Socialinės paramos skyriuje 3 naujus etatus ir centralizavus nemokamo maitinimo moksleiviams skyrimą, per 200 vaikų, kuriems reikalingas nemokamas maitinimas, jo neteko. Administracijos direktorius aiškino, jog maitinimo moksleiviai neteko griežčiau taikant lėšų skyrimo tvarką, reikalavimus. Meras pastebėjo, jog su Socialinio aprūpinimo skyriaus darbuotojais neseniai jau buvo kalbėta bei jiems išsakyta ir daugiau spręstinų problemų.

Vakar vykusį Tarybos posėdį stebėjo į naująją Tarybą išrinktas Raimundas Puškorius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas