Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bardų muzika - po „Balto paukščio“ sparnais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-06-06

Idėja surengti dainuojamosios poezijos ir bardų muzikos vakarą „Baltas paukštis“, užgimusi Kretingos kultūros centro direktoriaus Prano Razmaus ir jo pavaduotojos Vitos Urbonienės galvose, pamažu virsta nauja tradicija: paskatinti pirmojo koncerto, surengto praėjusią vasarą, sėkmės, jo sumanytojai ir šiemet erdvėje prie Vaidilos skulptūros sukvies šio žanro atlikėjus bei klausytojus.

„Kretingos kultūros centras, turintis įvairiausių kolektyvų, propaguoja įvairių žanrų muziką, tačiau dainuojamoji poezija ir bardų muzika nebuvo atskleista iki galo, nebuvo kaip į viešumą išvesti tuos žmones, kurie plėtoja būtent šį žanrą, - teigė Kretingos kultūros centro renginių organizatorė ir būsimo koncerto vedėja Aušrinė Zulumskytė. – Koncerto sumanytojai visų pirma pasistengė surasti ir sutelkti rajono atlikėjus, jų paieškojo ir Lietuvos mastu“.

Muziką, kuri klausytojams patraukli žodžio tikrumu, nuoširdumu, artimu santykiu su žiūrovu, gyvu dialogu, atliks ir mėgėjai, ir profesionalai. „Šiemet renginyje „Baltas paukštis“ koncertuos Valerijonas Krutikovas iš Žemaičių Naumiesčio, duetas Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė iš Šilutės, klaipėdietis Vytautas Kairys, indų kilmės atlikėja iš Vilniaus Malini Kontrimienė bei kretingiškiai – Sigutė Tamošaitytė, Paulius Martinkus, Raimondas Grabys, Angelė Joknytė. Koncerte svečiuosis ir profesionalūs atlikėjai – aktorius Giedrius Arbačiauskas su žmona Agne, aktoriai Gediminas ir Ainis Storpirščiai. Įdomų muzikinį žaismą rengia ir „Atžalyno“ kojūkininkai“, - vardino A.Zulumskytė.

Ji pastebėjo, jog atlikėjų nėra sunku surasti – sunkiau juos prikalbinti dalyvauti koncerte, nes įprastai bardai, per muziką atskleidžiantys savo subtilius išgyvenimus, labiau linkę dainuoti kamerinėje aplinkoje, yra uždaroki.

„Šių metų koncerte bus naujų atlikėjų, koncertuos ir praėjusiais metais debiutavę dainuojamosios poezijos atstovai – manau, jau išdrąsėję, labiau subrendę, - atlikėjų gausa pasidžiaugė koncerto vedėja. – Bardų muzika tuo ir patraukli, kad nelieka didelio skirtumo tarp profesionalo ir mėgėjo, kas labai ryšku kituose žanruose: profesionalas ir mėgėjas scenoje tarsi susilygina dalindamiesi išgyvenimais, mintimis, jaudinančiais momentais“. Idėjos surengti bardų vakarą Kretingoje autoriai įsitikinę, jog šiandienos klausytojas, kurį supa be galo margas muzikinis pasirinkimas, yra pasiilgęs gyvo skambesio ir gyvo santykio, kada atlikėjas nebijo suklysti, apsirikti žodžių, kada esama natūralaus bendravimo – kalbėjimo, kurio dalyviu, išdrįsęs kartu paniūniuoti atliekamą kūrinį, tampa ir pats žiūrovas.

Bardų muzikos ir dainuojamosios poezijos vakaras „Baltas paukštis“ klausytojams primins ir garsų aktorių, atlikėją, dainų kūrėją Vytautą Kernagį, jo muziką, idėjas, kultūrinę poziciją. Gali būti, kad šiųmetiniame koncerte suskambės ir visiškai nauja daina, skirta šiam renginiui, – jeigu žiūrovai pritars, šis kūrinys taps „Balto paukščio“ Kretingoje simboliu.

*

Koncertas „Baltas paukštis“ įvyks birželio 13 d. 17 val. prie Vaidilos skulptūros. Esant nepalankiam orui, renginys bus perkeltas į Kultūros centro šokių salę. Koncertas nemokamas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas