Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Jaunimas diskotekose šilumos nepasigenda

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2007-03-16

Kretingos kultūros centro Baublių filialas laukia remonto. Kada jis bus pradėtas – neaišku. Įskilę pastato pamatai baubliškiams kelia dar daugiau spėlionių. Tačiau ir toliau čia vyksta įvairūs renginiai, mielai į juos pasilinksminti renkasi jaunimas.

Jovita Kupšienė pastebi, jog žmonės labiausiai mėgsta savų žmonių pasirodymus.
Pasirinko Baublius

Jovita Kupšienė, prieš 23 metus baigusi mokslus Telšiuose ir įgijusi režisierės specialybę, atvyko dirbti į Baublius.

- Iš trijų kaimų galėjau pasirinkti, kur dirbti. Iš pradžių maniau pasirinkti Imbarę, tačiau atėjusi į autobusų stotį neradau, kad ten važiuotų autobusas. Taip ir atsidūriau Baubliuose, - sakė pašnekovė.

Atvykusi į Baublius moteris pusmetį gyveno kultūros namuose. Nors J.Kupšienė sakė negalinti gyventi be muzikos ir dainų, tačiau triukšmingas gyvenimas kultūros namuose, kur iki vėlumos buvo demonstruojami kino filmai, vargino. Šiandien apie ankstesnį Baublių kultūrinį gyvenimą mena likę kultūros namų griuvėsiai. Gyventojai baiminasi, kad ten žaidžiantiems vaikams neatsitiktų nelaimė. Griuvėsiuose glaudžiasi ir taurelės mėgėjai. Todėl gyventojai laukia nesulaukia, kada ta vieta bus sutvarkyta.

Mielesni savi renginiai

Pasak J.Kupšienės, žmonės labiausiai renkasi į saviškių organizuojamus renginius. Pirkti brangius bilietus, kad ir į žinomų atlikėjų koncertus, niekas neskuba, todėl, anot vedėjos, tenka atsižvelgti į žmonių pageidavimus.

J.Kupšienė, nesitikėdama greito pastato remonto, pati bando sukurti jaukesnę aplinką.

Prieš rinkimus, pasitarusi su moterimis, nusprendė, jog žmonės balsuoti turi gražioje aplinkoje, ir pačios ištapetavo kabinetą. O dabar jau kuria ir didesnius planus.

- Išgriovus vieną pertvarą išeitų nedidelė salė, kurią būtų lengviau įšildyti. Tada atėjus į renginius žmonėms nereikėtų sėdėti su paltais, - sakė J.Kupšienė.

Žmonės pro salės langą jau daugelį metų mato vis tą patį vaizdą – sudegusius buvusius kultūros namus, kurie kelia grėsmę ten žaidžiantiems kaimo vaikams.

Jaunimas šalta sale nesiskundžia ir prašo diskotekų. Į savaitgaliais rengiamas diskotekas atvyksta ir aplinkinių kaimų jaunimas. Pasitaiko, jog tarp jaunimo kyla konfliktų. Norint išvengti nemalonumų dabar dažniausiai rengiami uždari pasilinksminimo vakarai.

Pasak J.Kupšienės, malonu, kad jaunimas mėgsta ne tik šiuolaikišką muziką ir dainas.

Ji pasidžiaugė moksleivėmis: kanklėmis grojančia Monika Narkute, skaitovėmis Kristina Striaukaite, Valdone Kupšyte bei liaudies dainą pamėgusia jos sese Gabriele.

Merginos noriai bendrauja su vyresnio amžiaus saviveiklininkais, kartu su jais dalyvauja renginiuose.

- Matau, kaip jos gėrisi tautiniais rūbais, ir džiaugiuosi. Ne kiekvienas jaunas žmogus jais rengsis, - sakė J.Kupšienė, pridurdama, jog Baubliuose gyvena trys Kupšienės, tačiau ne giminaitės, o tik bendrapavardės.

Saviveikloje dalyvauja Gabrielės ir Valdonės mama Eleonora Kupšienė, Onutė Navajauskienė bei kitos moterys.

Mielai pasižiūrėti ir pasiklausyti savo bendrapavardžių ateina ir Zofija Kupšienė.

Filialo vedėja teigė, jog pagalbos sulaukia ir iš seniūnijos. Prireikus automobilio kreipiasi į seniūno pavaduotoją Bronių Talmontą, kuris niekada neatsisako padėti.

Beveik visi Baublių gyventojai dirba. Vieni čia pat, Baubliuose, kiti vežami autobusais toliau. Dalis jų dirba ir naktinėse pamainose. Todėl sumažėja žmonių galimybės dalyvauti saviveikloje ir renginiuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas