Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Telekomo savininkai atkakliai siekia tikslo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-03-16

Rotušės aikštėje Nr. 7, Kretingoje esančio (buvusio “Lietuvos telekomo”) pastato kaimynai - gyventojai, evangelikų liuteronų bažnyčia - vėl apimti nerimo.

Žmonės suabejojo rajono Savivaldybės valdžios pažadu, kad be jų pritarimo pastate neįsikurs prekybos centras. Abejones sukėlė paslapčia nuo gyventojų, bažnyčios atstovų kovo 7 dieną rajono Savivaldybės Statybų komisijos svarstytas klausimas dėl leidimo rekonstruoti Rotušės a. 7 pastato patalpų dalį maisto prekių parduotuvei įrengti išdavimo. “Būtų išdavę, betrūko V.Žalienės (daugiabučių namų administratorės,- aut. past.) parašo. Ji nepasirašė nepasitarusi su gyventojais. Kovo 19 dieną susitiks su mumis”,- teigė gyventojų ir savo interesams atstovaujantis P.Laučys. Kartu su kitais gyventojais jis rodė tą pačią - kovo 7 - dieną Nuolatinės komisijos svarstytus du prekių atvežimo, kito transporto, aptarnaujančio planuojamą prekybos centrą, judėjimo planus. Planai skirtingi... “Kodėl? Kažką norima apgauti”,- svarstė P.Laučys. Pagal vieną plano variantą transportas į prekybos centro vidinį kiemą įvažiuotų pro Kęstučio gatvės daugiabučius namus Nr. 5 ir Nr. 7. Pagal kitą - ties gaisrine, pro tris daugiabučius - Nr. 5, Nr. 7 ir Nr. 9. Statybų komisijos narių parašai yra ant pirmojo plano varianto. Antrasis plano variantas, gyventojų turimomis žiniomis, jau yra pas rekonstrukcijos projektuotojus. Savo teises ginantiems gyventojams Savivaldybėje buvo užtikrinta, jog be detaliojo teritorijos plano, numatančio ir transporto judėjimą, pastato savininkams leidimas rekonstrukcijai nebus išduotas. Kodėl Statybų komisija, kuriai vadovauja Savivaldybės architektas J.Petrulis, ėmėsi leidimo išdavimo neturėdama detaliojo plano? “Dviprasmiška situacija. Jeigu nekeičiama daugiau kaip 50 proc. pastato paskirties, detaliojo plano nereikia. Užsakovai pateikė prašymą pastato daliai - 300 kv.m (tai neviršija 50 proc. esamo ploto,- aut. past.) - techniniam projektui rengti”,- aiškino J.Petrulis. Architektas neneigė, jog užsakovai gudrauja, ir patikino: “Jeigu įvažiavimo nesuderins su gyventojais ir bažnyčia, aš leidimo rekonstrukcijai nepasirašysiu”. J.Petrulis pastebėjo, jog leidimo rekonstukcijai nepasirašė ne vien V.Žalienė.

“Kai svarstėme detalųjį planą, buvo sąlyga, kad prekes į parduotuvę kas antrą dieną, ne daugiau kaip 3 tonas, veš viena mašina. Ši sąlyga, irgi mums nežinant, pakeista - kas antrą dieną iki 8 mašinų, gabenančių nuo 8 iki 10 t”,- piktinosi P.Laučys bandymais apgauti gyventojus.

Transporto grūstis, jo keliamas triukšmas, teršiamas oras - ne vienintelės aplinkiniams keliamos grėsmės. Žmonės būgštauja, kad nepastatytų trečio pastato aukšto ir pavėsin nenugramzdintų Kęstučio g. 5 namo butų bei gretimai esančios Laučių sodybos. Apie užmačias statyti trečią aukštą žmonės jau girdėjo. “Gal tai ir gandai. Bet iš savo liūdnos patirties galime patvirtinti, kad ganduose - daugiau tiesos negu valdžios pažaduose”,- teigė jie.

Turimomis žiniomis, Rotušės a. 7 pastate kurtųsi UAB “Palink” (“Iki” prekybos tinklo) parduotuvė. Gyventojai nerimauja ir dėl prekybos centro priešininkų stovyklos vienybės. “Vienam pasiūlys naują langą įdėti, kitam dar ką nors ir nupirks, o paskui kentėsime mes ir tie, kas čia gyvens po mūsų”,- svarstė žmonės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas