Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Žaidimas virto nelaime

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-03-16

Praėjusį savaitgalį vaiko žaidimas virto nelaime – „Ąžuolo“ sodininkų bendrijoje neatsargiai elgdamasis dujiniu pistoletu „Magnum“ susižeidė penkiametis berniukas. Ginklas dėžutėje gulėjo ant virtuvinės spintelės.

Išgirdusi garsą, panašų į šūvį, berniuko mama atbėgo į virtuvę, kur pamatė sūnų, rankomis užsidengusį veidą. Vaikas netyčia šovė sau į veidą tėvui priklausančiu pistoletu. Sužeistasis buvo nugabentas į Kretingos ligoninės priimamąjį, kur jam buvo nustatyti akių ir nosies sužalojimai. Netrukus berniukas išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Nudegimai gyja, todėl vaikas išleistas namo.

Pasak Kretingos rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojo Arturo Lingaičio, viskas baigėsi laimingai, nes neatsargus šūvis dujiniu pistoletu gali apakinti ar net tapti mirties priežastimi. Įsigyti dujinius ir orinius pistoletus ( pagal LR ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą jie priskiriami D kategorijai) galima be leidimo, vos sulaukus 18 metų. Ginklų parduotuvėje tereikia pateikti asmens dokumentą.

Vis dėlto net ir tokiam ginklui įstatymai numato tam tikras laikymo sąlygas. „Ginklo savininkas pagal įstatymus privalo saugiai laikyti pistoletą, kad kiti asmenys juo negalėtų pasinaudoti“, - „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos komisariato licencijavimo grupės specialistas (vadovas) Sigitas Bendikas. Jo nuomone, pistoletas, kuriuo veidą susižeidė berniukas, galėjo būti paruoštas naudojimui, nes mažamečiui būtų per daug sudėtinga užtaisyti ginklą.

Šis atvejis – ne vienintelis toks pastarąją savaitę Kretingoje: Pasieniečių gatvėje iš orinio pistoleto namo balkone šaudė nepilnamečiai. Niekas nebuvo sužeistas, tačiau paaugliai naudojo tėvui priklausantį ginklą. „Mano nuomone, dėl tokių įvykių kalti tik tėvai. Juk penkiametis negali pasirūpinti savo saugumu. Jei namuose yra ginklas, tėvai turi užtikrinti, kad jis būtų tinkamai paslėptas“, - sakė A. Lingaitis. Jo nuomone, tokiu atveju griežtai bausti reikia tik tėvus. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą pažeidus ginklo, kurio įsigijimui nereikalingas leidimas, saugojimo taisykles taikomas įspėjimas arba bauda iki vieno šimto litų, arba bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su ginklo bei šaudmenų konfiskavimu.

A. Lingaitis mano, kad galutinai ištyrus, kokiomis aplinkybėmis susižeidė penkiametis, tėvams bus atimtas dujinis pistoletas. Tais atvejais, kai nukentėjusiojo sužeidimai yra daug rimtesni, gali būti atliekamas ikiteisminis tyrimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas