Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miesto tualete bus galima išsimaudyti

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-03-16
Tualetas tarnaus ir bažnyčios lankytojams.

Ateinančią, vėliausiai - dar kitą savaitę valstybinė komisija spręs, ar naujai pastatytas viešasis Kretingos miesto tualetas tinkamas eksploatuoti. Tualetą atidarys, kuomet bus galutinai sutvarkyta aplinka. Užbaigti aplinkos tvarkymo darbus trukdo žemėje tebesantis įšalas.

Po šešiolikos metų Kretinga vėl turi viešąjį tualetą. J.K.Chodkevičiaus ir Vilniaus gatvių kampe iškilęs tualeto pastatas stikliniais fasadais žiūri į Rotušės aikštę. “Praeiviai klausia, kada ir kokią čia parduotuvę atidarys”,- sakė baigiantys mūryti tvorą “Vėtrūnos” statybininkai. Telšių įmonė “Vėtrūna” tualetą pastatė per penkis mėnesius. Tualeto statyba (inžineriniai tinklai, pastatas, aplinkos sutvarkymas) rajono Savivaldybei kainavo 496 tūkst. litų.

Naujasis tualetas, jį projektavusio kretingiškio architekto Edmundo Giedrimo teigimu, atitinka visus europinius standartus. Pirmame - antžeminiame - pastato aukšte yra patalpa, pritaikyta neįgaliesiems - su klozetu, specialiu (su kėde) dušu, prižiūrėtojo kambarys, moterų higienos kambarys (su klozetu, bidė), dar vienoje patalpoje sumontuotos dvi dušo kabinos. Ar tualetas netaps visų miesto varguolių maudymosi vieta? E.Giedrimas patikino, jog be prižiūrėtojo leidimo pasinaudoti viršutinio aukšto patalpomis bus neįmanoma. “Aptarinėjant būsimo tualeto projektą su broliais pranciškonais, Astijus davė mintį dėl dušų. Vasarą į vienuolyną atvykstantys turistai ieško ir neturi kur nusiprausti”,- sakė E.Giedrimas.

Pagrindiniai vyrų ir moterų tualetai yra požemyje. Į vyrų ir moterų puses nusileidi atskirais laiptais. Šias dvi patalpas jungia durys, kurios skirtos valytojai pereiti iš vienos patalpos į kitą, durys bus rakinamos. Vyrų ir moterų pusėje yra po 4 kabinas. Požemio patalpų aukštis - 3,70 m. “Vėtrūnos” statybininkų teigimu, statinio pamatai, tinklai pakloti 4,5 metrų gylyje.

E.Giedrimas įsitikinęs, jog tualeto pastatas negadina Kretingos centro įvaizdžio.

Ar tualetas dirbs visą parą ar ribotą laiką, kam jis priklausys - “Kretingos komunalininkui” ar seniūnijai, kiek jame dirbs darbuotojų,- Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis sakė, jog dar nenuspręsta. Bus mokamas ar nemokamas? “Tik mokamas”,- užtikrino E.Giedrimas, pabrėždamas, jog priešingu atveju “bomžai”, chuliganai beveik pusę milijono kainavusį tualetą nuniokos greitai.

Viešo tualeto Kretingai verkiant reikėjo. Dėl jo būtinumo neteko išgirsti nė vienos abejonės. O štai dėl jam parinktos vietos ir paties statinio tebediskutuojama. Yra manančių, kad iš Rotušės aikštės pusės užstodamas vienuolyno statinius, tualeto pastatas sugadino senosios Kretingos urbanistinę erdvę, kad tualetas turėjo išsitekti požemyje. “Prieš statybą būgštavome, kad nepadarytų to, kas šioje vietoje nedera. Ko bijojome, tai ir įvyko. Nepatinka tas statinys ir ne man vienam. Miesto centre stovi keli rimtesni pastatai - banko, bažnyčios, vienuolyno,- ir tuos pačius sumenkino”,- sakė Alvydas Šaltmeris, AB DnB NORD banko Kretingos skyriaus valdytojas. “Vieta gera, tačiau architektūriniu požiūriu statinys yra svetimkūnis, kaip ir “Maxima” - skardinė dėžutė, o šis - vitrina”,- teigė Konstantinas Skierus, “Kretingos komunalininko” direktorius, rajono Savivaldybės Tarybos narys.

Rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Jonas Petrulis irgi prisipažino, jog yra nepatenkintas tualeto pastato architektūriniu sprendimu. “Tačiau dabar jau vėlu tai svarstyti”,- pareiškė jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas