Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kultūrininkų dovana Kretingai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2014-04-11

Balandžio 15-ąją, prieš artėjančias Velykas, Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyrius išvien su visomis rajono kultūros įstaigomis – Kultūros centru ir jo filialais, muziejumi, M.Valančiaus viešąja biblioteka, Turizmo informavimo centru - surengs tikrą šventę miesto žmonėms, kurioje bus visko: šurmuliuos amatininkų mugė, stypinės kojūkininkai, liesis K.Donelaičio poetinis žodis, vyks koncertas. Taip turtingai šiemet ketinama pažymėti Kultūros dieną.

„Susirinkome visų rajono kultūros įstaigų vadovai, bendrai ieškojome naujų formų, o kartu pasikliovėme mieste jau susiformavusiomis ir kretingiškių pamėgtomis tradicijomis. Rotušės aikštėje nuo seno šurmuliuodavo turgūs, - jų vietoje atgaivintos mugės vyksta ne vien per šventą Antaną ar rudenį, bet ir prieš Kalėdas. Pagalvojome: už kelių dienų – Velykos, - gal žmonės norės padovanoti vienas kitam kažką originalaus, o ne vien įprastus „Maximos“ niekučius“, - apie sumanymą šiemet visuotinai paminėti Kultūros dieną kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė.

Amatininkai ir tautodailininkai, tęsė mintį R.Ruškuvienė, yra tie žmonės, kurie kuria grožį ir nori juo pasidalinti su kitais. Į mugę be vietinių meistrų dar ketina atvykti kūrėjų ir iš Vilniaus bei Klaipėdos. O kretingiškiai tautodailininkai, vadovaujami savo kulinarijos virtuozo Stasio Jaugos, ant laužo virs „rūgštynynę“, kuria vaišins miestelėnus.

Į Rotušės aikštėje šurmuliuojančią mugę vidurdienį atkeliaus teatro-studijos „Atžalynas“ kojūkininkų eisena. Ten pat vyks improvizuoti K.Donelaičio „Pavasario linksmybių“ skaitymai, kuriuose kiekvienas norintis galės pats išbandyti raiškų žodį ir savyje pajusti poeto minčių jėgą.

Popiet Kretingos kultūros centre bus surengta nusipelniusių kretingiškių pagerbimo ceremonija, o šventę užbaigs instrumentinės grupės „Subtilu – Z“ koncertas.

Kultūros diena Kretingoje bus pažymima jau septintąjį kartą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas