Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgaliųjų pastangų atspindžiai teatro šventėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-03-28

Simono Daukanto pagrindinė mokykla užvakar šurmuliavo nuo svečių, susirinkusių iš įvairių šalies neįgalių žmonių užimtumo įstaigų į Kretingos dienos veiklos centro suorganizuotą teatro šventę „Atspindžiai 2014“.

Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė (dešinėje) pasveikino kolegę Janiną Tulabienę, kuri šiemet išrinkta „Metų klaipėdiete“.

Jau anksčiau Kretingos dienos veiklos centras rengdavo teatro šventes, tačiau plečiantis dalyvių ratui, pernai buvo surengta Tarptautinei teatro dienai skirta šventė „Atspindžiai“. Šiemet ši teatro šventė - jau antroji, į ją pakviesti svečiai ne tik iš Klaipėdos apskrities, bet ir tolimesnių vietovių.

„Teatras yra toks menas, kur nebesimato žmogaus negalios. Todėl dažnas neįgaliųjų centras turi teatro grupes, kur per judesį, muziką, emocijas neįgalus žmogus išreiškia save, parodo, kuo jis apdovanotas. Neįgaliesiems tai yra labai svarbu: jie įsijaučia per repeticijas, tampa svarbūs sau ir aplinkai, laukia pasirodymų, kuriems rengiasi labai pareigingai“, - kalbėjo šventės „Atspindžiai 2014“ iniciatorė bei teatro trupės „Ieškotojai“ vadovė Ieva Bendikienė.

Tarp daugybės improvizacijų susirinkusieji pamatė ir raseiniškių vaidinimą pagal K.Donelaičio poemos „Metai“ – „Vasaros linksmybės“.

„Nusprendėme vaidinti taip, kad Donelaitis būtų suprantamas: neiškraipėme poeto žodžių, tačiau pasirinkome tam tikrus charakterius, scenas, to laikmečio muziką, kad aiškiai perteiktume mintis“, - apie Raseinių žmonių su negalia sąjungos teatro „Žara“ pasirinkimą pasakojo jo vadovė Ilma Garšvienė.

Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė padėkojo svečiams už pasirodymus, įvardindama juos turtingų jų sielų atspindžiais. Ta pačia proga ji pasveikino į renginį atvykusią SIŽGB „Klaipėdos viltis“ vadovę Janiną Tulabienę, kuriai šiemet buvo suteiktas „Metų klaipėdietės“ titulas.

Kretingiškių neįgaliųjų teatro trupė „Ieškotojai“ parengė improvizaciją „Audros ratas“.

„Tai – didžiulis mūsų visų darbo įvertinimas, įrodymas, kad mūsų darbas yra reikalingas ir prasmingas, nes retai šeimai Lietuvoje neprireikia socialinės pagalbos“, - pasidžiaugė B.Viskontienė, pabrėždama, jog ligi šiol šis titulas atitekdavo mokslininkėms bei kultūros veikėjoms.

O viešnia padėkojo Simono Daukanto pagrindinės mokyklos direktorei Adelei Jonauskienei už tai, kad po savo įstaigos stogu priglaudė didžiulį neįgaliųjų teatrą. „Tai – tikrų tikriausios neįgaliųjų integracijos į visuomenę pavyzdys, nes nedaug mokyklų šiandien ryžtasi svetingai priimti kitokius žmones“, - sakė J.Tulabienė.

Beje, Simono Daukanto mokyklos bendruomenė, šventę pradėjusi šokių ansamblio, kuriam vadovauja Inga Kutelienė, pasirodymu, svečius kvietė pietų į mokyklos valgyklą, o popietę užbaigė neįgaliesiems surengę diskoteką.

*

Savo teatrines improvizacijas šiemet be Kretingos dienos veiklos centro neįgaliųjų teatro trupės „Ieškotojai“ ir Salantų padalinio teatro trupės „Salonta“ dar parodė 8 kolektyvai: Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos teatro trupė „Spindulėliai“, Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos (SIŽGB) „Klaipėdos viltis“ neįgaliųjų teatro trupė „Drugelis“, Šilutės socialinių paslaugų centro neįgaliųjų teatro trupė „Choristai“, Priekulės socialinių paslaugų centro neįgaliųjų teatro trupė „Liepsna“, Gargždų socialinių paslaugų centro teatro trupė „Kitaip“, Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos teatras „Žara“ bei Raseinių dienos centro „Vilties takas“ neįgaliųjų teatro trupė „Aitvaras“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas