Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po renovacijos pavirto Rūdaičių kaimo rūmais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2014-03-25

Jau kelintą mėnesį veikia atgijęs Rūdaičių kaimo darželio pastatas, kuriame po vienu stogu glaudžiasi net 5 šio kaimo įstaigos: kultūros skyrius, maldos namai, biblioteka, paštas ir sveikatos punktas.

Atnaujintose patalpose - Rūdaičių kultūros tradicijų puoselėtojai Stasys Lukauskas ir meno vadovė Sigita Šimkutė.

Šis daugiafunkcis centras, kurį rūdaitiškiai vadina naujaisiais kaimo rūmais, buvo įkurtas įgyvendinus iš 2007 - 2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų finansuojamą projektą „Rūdaičių darželio pastato rekonstrukcija“, kurio vertė – 587,3 tūkst. Lt.

Rūdaičių kultūros skyriaus vedėjas Stasys Lukauskas džiaugėsi, jog iš šio projekto lėšų buvo įrengta erdvi 100 vietų žiūrovų salė ir 2 kabinetai, tualetai, rūbinė. Taip pat įsigyta įgarsinimo aparatūra, 5 tūkst. Lt vertės elektrinis pianinas KAWAI, įrengtas apšvietimas, kilnojama parodų įranga.

Šalia kultūros centro duris atvėrė maldos namai – dukart per mėnesį į pamaldas čia atvyksta Palangos dekanato kunigai. Žmonės džiaugiasi, jog greta įsikūrė ir paštas, kur senieji kaimo žmonės ateina sumokėti mokesčių, įsigyti atvirukų, išsiųsti laišką, perlaidą ar siuntinį artimiesiems bei pažįstamiems. Čia pat rūdaitiškiai ateina paskaityti ir knygų bei laikraščių – juos pasitinka ir aptarnauja ilgametė kaimo bibliotekininkė Laimutė Kalniuvienė.

Ten pat veikia ir sveikatos punktas, kur kasdien dirba slaugytoja Laima Norvilienė, o atitinkamomis dienomis atvyksta šeimos gydytojas Alvydas Zamulskis.

„Daugel metų savo kaime neturėjome normalių kultūros namų, o dabar mums gali pavydėti net miestiečiai: kaip čia gražu, jauku, šiuolaikiška. Repetuoti į senąjį kultūrnamį žmonės rinkdavosi lyg į nešildomą „ledaunyčią“, o dabar bepigu renginius organizuoti – ir saviveiklininkai rengiasi noriai, ir kaimo žmonės į juos gausiai susirenka. Vien šį kovą turėjome 4 šventes: Užgavėnes, Kovo 8-osios ir 11-osios dienų minėjimus bei Kretingos rajono retro ansamblių bei kaimo kapelų apžiūros konkursą“, - pasakojo S.Lukauskas.

Rūdaitiškiai vieninteliai visame Kretingos rajone šalia daugiafunkcio centro įsirengė 35 kv. m dydžio vasaros estradą.

Simbolinis daugiafunkcio centro raktas S.Lukauskui po ilgų laukimo metų buvo įteiktas pernai, prieš pat Kalėdas. Nors renovacijos startas įvyko 2005 m., tačiau tik užpernai pavyko gauti ES struktūrinės paramos lėšų ir užbaigti pradėtus darbus. Iš viso statinio renovacija kainavo 2,5 mln. Lt.

Stanislovas Mažeika, kažkada buvusio Karolio Požėlos kolūkio, kurio centras ir buvo įkurdintas Rūdaičių gyvenvietėje, pirmininkas, prisiminė, kaip jo vadovavimo laikais buvo pastatytas šis vaikų darželis: „Pastatėm prieš Nepriklausomybę – 1986 m., bet keitėsi laikai, vaikų sumažėjo – darželį uždarė. Jau galvojau, kad iš jo beliks tik plytų krūva, bet rūdaitiškių ir rajono „galvų“ pastangomis vėl turime tikrus savo kaimo rūmus“.

Anot S.Lukausko, Rūdaičių „Pajūrio“ bendruomenės ir jos vadovės Gražinos Katkuvienės rūpesčiu šį pavasarį ketinama sutvarkyti aikštę priešais daugiafunkcį centrą, kur įrengta vasaros estrada: išlyginti teritoriją, iškloti ją plytelėmis, pastatyti suolus.

Vasaros estrados scenoje, kurios dydis - 5x7 m, jau buvo surengtos Rūdaičių kaimo Užgavėnės, o šiltuoju metų laiku čia numatyta gausu įvairių renginių, o populiariausios yra tradicinės šio kaimo Joninės.

S. Lukauskas pasidžiaugė, jog nuo šiol į atnaujintus kultūros namus susirenka gyventojai ne tik iš Rūdaičių, bet ir aplinkinių Ankštakių, Užpelkių, Žibininkų, Dimitravo kaimų.

*

587,3 tūkst. Lt - tiek lėšų buvo gauta iš 2007 – 2013 m. ES Sanglaudos fondo projektui „Rūdaičių darželio pastato rekonstrukcija“ įgyvendinti, kurio pagrindinis tikslas – didinti energijos suvartojimo efektyvumą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas