Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Apie meilę – akordeono garsais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-03-04

Bundantis pavasaris, besibeldžiantis į kiekvieno širdį, praėjusį savaitgalį Rūdaičiuose pakvietė savaip išsakyti meilę kūrinijai ir artimui, prasiveržusią akordeono muzikos garsais ir poezija – čia buvo surengtas jau trečiąkart įvykęs tradicinis kūrybos vakaras „Meilė niekada nesibaigia“.

Poezija ekspresyviai suskambo Aušrinės Zulumskytės (kairėje) lūpose, o akordeono muzika - ją populiarinančios Sigitos Šimkutės (centre) širdyje.

Šventėje, surengtoje Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadovės Sigitos Šimkutės iniciatyva, akordeonus virkdė įvairūs atlikėjai - duetai, ansamblis ir orkestras. Poezija susirinkusiųjų širdis glostė Kretingos kultūros centro skaitovė Aušrinė Zulumskytė.

Ji pastebėjo, jog Lietuvoje įprastai akordeonas siejamas su kaimo folkloru, tačiau visai kitaip šis instrumentas skamba Paryžiaus gatvėse, ligi šiol jis neatsiejamas nuo melancholiškų Editos Piaf dainų, arba Lotynų Amerikoje, kur ugningi tango ritmai taip pat neįsivaizduojami be akordeono muzikos.

Todėl ir Rūdaičiuose tąvakar skambėjo spalvingi, temperamentingi, nuotaiką keliantys kūriniai, kuriuos atliko Kretingos meno mokyklos mokiniai.

Mišriam akordeonistų ansambliui vadovauja Kretingos meno mokyklos mokytoja Silvija Garbaliauskienė. Jos vadovaujamas kvintetas – Brigita Lubytė, Rimvydas Martinauskas, Kristina Retkutė, Audrius Imbrazas bei skrabalais talkinantis Aleksas Bočkus - gyvuoja jau penktus metus ir skina pergales zoniniuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje.

O Kretingos meno mokyklos akordeonistų orkestrui antrus metus vadovauja Rūdaičių skyriaus meno vadovė S. Šimkutė, - ji taip pat dirba ir Kretingos meno mokykloje.

„Grodami orkestre, mes siekiame ne tik sustiprinti draugystę klausydamiesi vienas kito, bet ir pajausti dar stipresnę meilę muzikai bei savo instrumentui“, - orkestrantų tarpusavio bendrystės svarbą pabrėžė S.Šimkutė. Kelis kūrinius pagrojo naujai susikūręs atlikėjų – Saulės Kazragytės ir Rugilės Staponkutės – duetas bei zoninių, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatų Roko Meškausko bei Žygimanto Valančausko duetas. Smagios nuotaikos vakarui suteikė ir jau kone metus gyvuojantis kamerinės muzikos ansamblis „Si Nata“, vadovaujamas taip pat S.Šimkutės. Jame groja: fleita – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytoja Gabija Kochanskaitė, pianinu – Kretingos meno mokyklos mokytoja Silvija Stanienė, bosiniu akordeonu – A.Imbrazas, mušamaisiais – Juozas Matulevičius, o soliniu akordeonu – S.Šimkutė.

Į Rūdaičius stipriu šuoru su muzika ir poezija įsiveržusią pavasarinę romantiką dar labiau pagyvino žiūrovų salėje eksponuojama Kretingos meno mokyklos mokinių dailės darbų paroda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas