Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – Kretingos krašto žmonės daugiausia švęs įprastai: Kretingos ir Salantų kultūros centrų bei jų skyrių darbuotojai kviečia į šventinius koncertus, popietes, rajono bibliotekos – į spaudinių parodas, Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje vyks dokumentinio filmo „Nepriklausomybės akto signatarai“ peržiūra, rajono bažnyčiose bus aukojamos tai progai pašvęstos Mišios.

Pastebimos ir naujos mūsų Valstybės atkūrimo dienos minėjimo tendencijos. Viena jų – neskaidyti renginių ir jų organizatorių pastangų suruošti bendrą (kultūros skyriaus, seniūnijos, mokyklos, bibliotekos, bažnyčios) šventę ir taip telkti bendruomenę. To pavyzdį rodo darbėniškiai: „Vasario 16-osios šventę Darbėnuose organizuojame kartu – seniūnija, kultūros skyrius, gimnazija. Gimnazija jau keletą pastarųjų metų į miestelyje švenčiamas valstybės šventes įlieja vis naujos gyvybės, nuotaikos. Pasižiūrėti savo atžalų susirenka tėvai, seneliai, ir jau toks renginys būna nebe dėl paukščiuko, o dėl žmogaus širdies“, - kalbėjo Darbėnų seniūnijos seniūnas Edvardas Stalmokas. Jis apgailestavo, kad vis dar yra žmonių, kuriuos reikia raginti prie savo namų iškelti Lietuvos trispalvę – svarbiausią valstybės simbolį. „Yra viskuo nusivylusių, įpratusių viską gauti veltui – nupirk jam vėliavą, tada pasikabins“, - teigė seniūnas.

Karteniškiai šiemet Vasario 16-ąją švęs Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje – tradiciškai bus aukojamos šv. Mišios ir pirmąkart vyks koncertas, koncertuos Telšių muzikos mokyklos sakralinės muzikos smuikininkų ansamblis.

Kretingos seniūnija, tarsi sekdama darbėniškių pavyzdžiu, šiemet į tradicinio Vasario 16-osios šeimų bėgimo Rūdaičiuose organizavimą įjungė ir Rūdaičių kultūros skyrių. „Kultūros skyrius prisijungia su savo programa, tad bėgimo dalyvius ir stebėtojus linksmins gyva muzika“, - sakė Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas. Kaip ir kasmet bėgimo dalyvius vaišins Rada Matulevičienė, šiemet bus karštos žirnių košės, arbatos. Bėgimo, į kurį susirenka nuo 100 iki 150 bėgikų, nugalėtojams prizus įsteigė bendrovė „Windpark“, Rūdaičiuose turinti vėjo jėgainių parką.

Vydmantų vidurinė mokykla sekmadienį – Vasario 16-ąją – tradiciškai susiruošė žygiuoti į Nagarbos piliakalnį. Tik šįkart be mokinių ir mokytojų pakvietė tėvus bei Vydmantų gyventojus – kaime iškabino į žygį kviečiančius plakatus.

Pirmąkart Vasario 16-osios bėgimą Raguviškiuose organizuoja Raguviškių kultūros skyriaus vadovė Ingrida Herulcaitė-Ašmontienė. Į bėgimą yra pakviestas garsusis bėgimo maratonininkas Piotras Silkinas. „Tikimės, kad Raguviškių Vasario 16-osios bėgimas taip pat taps tradiciniu“, - sakė Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas.

Salantai Valstybės atkūrimo dieną irgi švęs sportiškai. Dėl Salantų seniūno taurių dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį – varžysis krepšininkai vyrai, šeštadienį – stalo tenisininkai. „Šeštadienį Salantų kultūros centre gros kapelos. Visi renginiai įprasti šiai progai. Svarstėme, kad reikėtų kažko naujo, bet tą palikome ateičiai“, - kalbėjo Salantų seniūnijos seniūnė Sigutė Jazbutienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas