Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nors šiemet jubiliejinėje dešimtą kartą įvykusioje Žvejų šventėje ant Pesčių tvenkinio ledo telkšojo vandens balos ir ne vienas slystelėjęs krito kniūbsčias – sulaukta rekordinio poledinės žūklės mėgėjų bei smalsuolių būrio. Į žvejus subūrusią šventę atvyko ne tik vietinių žvejų mėgėjų, bet ir svečių iš Skuodo, Gargždų, Plungės, Telšių, Palangos, Klaipėdos bei Vilniaus. Ant Pesčių tvenkinio ledo tris valandas žuvis vilioję 96 žvejai iš viso sužvejojo per keturis kartus daugiau laimikio negu pernai – 56,5 kg žuvies.

Bendrai nuotraukai kartu su šventės organizatoriais Stasiu Kaniava, Salantų kultūros centro direktore Stase Preibiene, Imbarės seniūnijos seniūnu Antanu Turauskiu bei varžybų teisėjais Antanu Valinsku ir Jonu Terteliu įsiamžino komandinių varžybų prizininkai.

Pergalę nulėmė šimtgraminis ešerys

Varžybų vyriausiesiems teisėjams Antanui Valinskui bei Jonui Terteliui pasvėrus visus laimikius paaiškėjo, jog I v. komandinėse varžybose iškovojo Telšių komanda „Mastis-I“ – Raimundas Tiškinas, Tomas Racevičius ir Linas Rubavičius, sugavę 5,55 kg laimikio.

Atsilikę per nedidelį ešerį, antrąją vietą užėmė salantiškių komanda „Žvynas“, kurios garbę gynė Eugenijus Petrovas, Arūnas Adomauskas bei Ričardas Adomauskas, sužvejojusi 5,45 kg žuvies. Žvejai, pirmą kartą susibūrę drauge, savo sėkmės paukšte įvardijo bičiulišką tarpusavio bendravimą. „Atsiduodu žvejybai savaitgaliais šimtu procentų“,- prisipažino patyręs žūklės mėgėjas A. Adomauskas. Kitas komandos narys E. Petrovas patikino, kad nėra užkietėjęs žvejys, tačiau, anot jo, šį kartą juos lydėjusi sėkmė.

Treti komandinėje rungtyje liko svečiai iš Gargždų „Pyla“ – Paulius Normantas, Saulius Norbutas bei Martynas Baranauskas, sugavę 3,98 kg ešerių.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi gargždiškiui Martynui Baranauskui, prigaudžiusiam beveik 3 kg laimikio. Antroji vieta atiteko nugalėtojų telšiškių komandos nariui Tomui Racevičiui, sužvejojusiam 2,67 kg žuvies, trečias liko salantiškis Rimantas Valinskis su 2,3 kg laimikio.

Savo ruožtu buvo apdovanoti ir mažiausiai žuvies sužvejoję žvejai: paguodos prizas – masalas už sužvejotą 0,19 kg laimikį, kad ateityje geriau sektųsi, atiteko svečiams iš Mosėdžio „Jaunųjų šaulių“ trijulei.

Komandai atstovavusi Jurgita Šakalienė nenusivylė ir plačiai šypsodamasi pasakojo, jog svarbiausia – gera nuotaika ir prasmingai praleistas laikas gamtoje su bendraminčiais.

Salantų regioninio parko atstovai už originaliausią komandos pavadinimą apdovanojo linksmų plaučių kretingiškių komandą „Čikankė“, kurią sudarė Tomas Lapė, Vladas Grikšas, Arkadijus Raščinas. Varžybose apdovanoti jauniausias bei seniausias žvejai – dešimtmetis Lukas Rozgus bei 76-erių Celestinas Zubernius.

Žvejams svarbiausia – bičiulystė

Pesčiuose jau tapo tradicija – į poledinės žūklės šventę žvejai atvyko su šeimomis, iš mokslų grįžo studentai, kraštiečiai. Anot organizatorių, per šventės rengimo dešimtmetį spėjo užaugti ir jaunoji karta. Su vyru Robertu bei sūnumi Tomu iš Kretingos atvykusi, dar jaunystėje žvejybą pamėgusi Violeta Variakojienė džiaugėsi šventine nuotaika. Ketvirtą kartą varžybose dalyvavusi, viena po kito ešerius iš eketės traukiusi moteris sakė, jog su šeima visada besistengianti laisvalaikį praleisti gamtoje žvejodama. Nors ant Pesčių tvenkinio ir nepavyko patekti tarp prizininkų, kretingiškė prisipažino, kad turinti kuo pasigirti iš praeities laimikių skrynios – prieš keletą metų Kuršių mariose per penketą valandų sužvejojusi 15 kg stintų. Iš studijų Kaune grįžęs laiviškis Ričardas Pocius taip pat buvo patenkintas galimybe pasivaržyti su būriu žvejų: „Smagu gimtajame krašte pažvejoti. Nesvarbu, kad sugauto laimikio ir nepakako patekti tarp prizininkų“.

„Dar vaikystėje eidavau žvejoti, nuo motinos ir į kailį yra tekę gauti už tai, kad grįždavau vėlai vakare. Kaip taisyklė būdavo – kada reikia eiti namo, žuvys pradeda kibti. Nuo to laiko šio pomėgio nepaleidžiu. Čia atvykau pabūti bendrystėje su rajono žmonėmis“,- pasakojo ant Pesčių tvenkinio ledo įsitaisęs Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, pasidžiaugęs šiuo netradiciniu renginiu – puikia proga paminėti Vasario 16-ąją.

Prieš metus ant Pesčių tvenkinio su Salantų medžiotojų klubu iškovojęs trečiąją vietą, o vasarą Grūšlaukės tvenkinyje tarp 51 dalyvio užėmęs antrąją vietą salantiškis Jonas Galdikas, šiemet nepatekęs tarp prizininkų, pasakojo dar prieš savaitę Salanto upėje sužvejojęs 3,5 kg laimikio – puskilograminius šapalą, žiobrį, šešis šapalus po 200 g, raudę bei keletą ešerių. Nuo aštuonerių, kada dar iš sąsiuvinių vielučių tekdavo daryti kabliukus, į žvejybą paniręs salantiškis patikino, kad didžiausi jo laimikiai Pesčių tvenkinyje – puskilograminės žuvys. „Šiame tvenkinyje – nemažai karpių, ešerių, lynų“,- patikino žvejys.

Iš Vilniaus į šventę atvykęs žinomas Lietuvoje žūklės žinovas Albinas Daubaras gyrė žemaičius už jų nuoširdų bendravimą, dosnumą: „Jei kažkada sakydavo, kad geriausi – dzūkai, bet čia, ant Pesčių tvenkinio, įsitikinau, kad dosniausi - žemaičiai“. Žvejys patikino, kad nors ledas ir atitirpęs – o tai nelabai patinka ešeriams, - maži ešeriukai kibo, todėl ir rezultatai neblogi.

„Nuo oro daug priklauso – jeigu aukštas slėgis ir švinta, tai ešeriai kimba. Jeigu atlydys – tai patinka kuojoms. Net nuolat grojusi muzika šiandien nesutrukdė, nors iš tiesų bent mažas žemo garso bumbsėjimas žuvis iš karto nubaido“,- priminė žvejys.

Pramogų bei skanėstų netrūko

Tradiciškai žūklės varžybas, minint Vasario 16-ąją, plevėsuojant Žemaitijos bei Lietuvos valstybinei vėliavoms, papildė pramogų virtinė ant ledo - šventės dalyviai turėjo galimybę pasivaržyti sportinėse varžytuvėse, paragauti gurmano Petro Stonkaus, kuriam dar talkino ir Valerijonas Einikis bei kiti pagalbininkai, išvirtos per šimto litrų žuvienės ir kareiviškos košės. Taip pat buvo proga pajodinėti „Raitijos“ vadovo klausgalviškio Liudo Augaičio žirgais, įsitraukti į Salantų kultūros centro moterų linijinių šokių sūkurį bei pasidairyti į keturračių ir krosinių motociklų virtuoziškas parodomąsias varžybas.

Kaip ir praėjusiais metais renginio dalyviai vyrai stengėsi užsiropšti į šešių metrų rąstą ir nusikabinti ten pakabintus prizus – gyvą gaidį, rūkytų dešrų ir pan., tačiau jiems ne itin tai sekėsi, kol draugėn būryje to nepadarė.

Salantų sporto organizatoriaus Gajaus Jankausko parengtose šmaikščiose sportinėse rungtyse netrūko emocijų: pirmąją vietą „Ragatkės“ rungtyje – „Kaimynui į langus“ iškovojo Marius Mačiulis, „Silkės ralio rungtyje“ nugalėjo Aleksas Šalnis, „Poros“ nugalėtojų vardas atiteko Joanai ir Mariui Mačiuliams.

Šventės iniciatorius ir rengėjas Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Stasys Kaniava džiaugėsi rekordiniu skaičiumi žvejų bei patikino, kad ir toliau bandys kartu su bendraminčiais tęsti šią tradiciją: „Prieš dešimtmetį ant Pesčių tvenkinio buvo susirinkę apie 20 vietinių žvejų mėgėjų, bet tas skaičius kasmet vis augo, todėl prieš penkmetį prie renginio organizavimo pasisiūlė prisidėti Salantų kultūros centras, Imbarės seniūnija. Tik bendraminčių rate galima sukurti tokią šventę. Tai puiki proga pabūti vienybėje, susirinkti Pesčių ir aplinkinių kaimų bei rajono gyventojams ir taip paminėti Vasario 16-ąją“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas