Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingą garsins tiesioginiame televizijos eteryje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-01-17

Šiandien, sausio 17 dieną, 21 val. per Lietuvos televiziją transliuojamoje laidoje „Duokim garo“ koncertuos ir Kretingos kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“. Centro direktorius ir kolektyvo vadovas Pranas Razmus tikisi, kad „Lakštingelė“ šį vakarą tikrai sulauks kretingiškių palaikymo.

Kretingos kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“ šiandien koncertuos tiesioginėje laidoje „Duokim garo“.

Koncertuoti tiesioginiame eteryje Kretingos „Lakštingelei“ – ne naujiena: šis kolektyvas laidoje „Duokim garo“ pasirodė prieš gerą dešimtmetį. „Tačiau dabar į televiziją vyksime kitos sudėties – per laiką pasikeitė dalis kolektyvo narių, bet, džiaugiuosi, branduolys – stabilus ir nesikeičiantis jau daug metų“, - teigė P.Razmus, kurio vadovaujama kapela kitais metais švęs 25 metų veiklos jubiliejų.

Po pirmojo pasirodymo tiesioginiame eteryje „Lakštingelė“ sulaukdavo ir daugiau kvietimų atvykti į šią, savo ištikimus žiūrovus turinčią laidą, bet pirmenybę „Lakštingelė“ vis atiduodavo koncertinei veiklai.

Rengdamasi televizijos laidai „Duokim garo“ „Lakštingelė“, jausdama atsakomybę prieš gausią televizijos auditoriją, suintensyvino savo repeticijų grafiką, nors, anot P.Razmaus, kolektyvas, siekdamas profesionalumo, niekada neleidžia sau atsipalaiduoti – dirba nuosekliai ir atsidavęs mėgstamai veiklai. Tačiau kokie kūriniai skambės televizijos eteryje, vadovas neišdavė – tegu žiūrovams tai bus staigmena, bet patvirtino, kad parinktos pačios skambiausios dainos.

„Iš esmės galėtume save ir pagirti: mūsų išskirtinis bruožas – išbaigtas ir nuolat atnaujinamas repertuaras. Niekada scenoje neatliekame kūrinio, jeigu jis – reikiamai nesuskambėjęs, jeigu jau ne sykį pasikartojęs. Turime labai gausų – per šimtą kūrinių – repertuarą, tad yra iš ko rinktis prieš kiekvieną koncertą. Niekada žiūrovui nemeluojame – jeigu sakome, kad programa yra nauja, vadinasi, ji ir yra tokia“, - teigė P.Razmus, kuris ne tik vadovauja „Lakštingelei“, bet ir kuria dainas – didžiąją kapelos repertuaro dalį ir sudaro būtent P.Razmaus sukurtos dainos pagal mūsų kraštiečių poetų – Aušrinės Zulumskytė, Juozo Maksvyčio, Nijolės Rimkienės, ištikimos „Lakštingelės“ gerbėjos Laimos Kazragienės žodžius. Kapelos vadovas ir kompozitorius įsitikinęs: atliekant tokias dainas tarsi vis iš naujo pristatomas Žemaitijos regionas, patvirtinant, kokių kūrybingų žmonių čia esama.

P.Razmus pasidžiaugė, kad domėjimasis liaudiška muzika neslūgsta, kad ji vis dar populiari ir mėgstama klausytojų: „Manau, jog tą populiarumą nulemia liaudiškos muzikos paprastumas, nuoširdumas, ji nereikalauja iš žiūrovo jokių interpretacijų. Nors mūsų „Lakštinegelė“ nėra tipinė liaudiška kapela, o šiek tiek – stilizuota, krypstanti į lengvo žanro kūrinius, vis dėlto mums pavyksta išsaugoti autentiką“.

Prasidėję nauji metai liaudiškai kapelai „Lakštingelė“ – labai intensyvūs: šį mėnesį be išvykos į televiziją dar laukia koncertas Šiaulių rajone, Meškuičiuose, Kuršėnuose kartu su ilgamečiais bičiuliais – „Salduvos“ kapelininkais kretingiškiai atšvęs šio kolektyvo veiklos 40-metį ir sudalyvaus tradicinėje šventėje „Griežk, smuikeli“, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją organizuojama renginių mūsų rajone – jų nuošaly „Lakštingelė“ taip pat neliks, o balandį kretingiškiai jau pakviesti į tradicinę šventę Birštone „Griežk, lietuvi“, gegužę – vis kitame rajone kasmet rengiamas Jurgines, kurių koncertas šiemet įvyks Šilalėje. Kretingiškiai taip pat jau neoficialiai yra pakviesti į kasmetinį Latvijos mieste Jekabpils vykstantį liaudiškos muzikos festivalį. Be to, „Lakštingelė“ – pirmasis rajono kolektyvas, atrinktas dalyvauti šių metų Dainų šventėje.

*

Liaudišką kapelą „Lakštingelė“ sudaro: vokalinė grupė – Zinaida Daukantienė, Jovita Rimkuvienė, Diana Žukauskaitė, Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė, Valdonė Radavičiūtė-Piatkovskė; instrumentinė grupė – Antanas Žvinklys, Vytautas Kubilinskas, Raimondas Grabys, Gintautas Pazdrazdis, Martynas Ratas.

„Kolektyvas – darbštus, atsakingas, drausmingas, draugiškas, turintis ne tik savo tradicijas, bet ir tvarką. Šios savybės ypač atsiskleidžia atsakingais momentais“, - gerą žodį kapelos nariams skyrė jos vadovas Pranas Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas