Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trys Karaliai lankėsi Darbėnuose

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2014-01-07

Praėjusį sekmadienį darbėniškiai būriais ėjo į bažnyčią ir laukė pasirodant tradicinės karnavalinės Trijų Karalių eisenos.

Trijų Karalių šventinėje eisenoje: (iš kairės) Antanas Mockus, Artūras Juška, Petras Pučkorius bei juos lydinti Kelrodė žvaigždė – Vilma Petrošienė.

Prieš pat pamaldas dargana apgaubtą Darbėnų miestelį nuspalvino rytietiškais drabužiais apsirengęs būrys „svetimšalių“: Kazparu ir Merkeliu tądien tapo Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus darbuotojai Artūras Juška ir Petras Pučkorius, priekyje juos vedė Kelrodė žvaigždė - choreografė Vilma Petrošienė, o Baltazarą vaidino Darbėnų gimnazijos technologijų mokytojas Antanas Mockus.

Suklupę prie altoriaus, Karaliai giesme pašlovino gimusį Jėzų, o po pamaldų, nešini gabalėliais šventintos kreidos, patraukė pas miestelio žmones.

„Šios tradicijos laikomės jau dešimtmetį. Dar sovietmečiu bandžiau tą tradiciją atgaivinti Salantuose, „gavau per kepurę“. Bet ta mintis nedavė ramybės, kol ją galėjau realizuoti pradėjęs dirbti Darbėnuose“, - neslėpė šios šventės iniciatorius Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vadovas A. Juška.

Anot jo, prisiminti Trijų Karalių iškilmę, kuri yra tarsi kalėdinių švenčių užbaigimas, Žemaitijoje yra sena tradicija. Kai mūsų krašte švenčių ir pramogų tebuvo nedaug, žmonės savaip stengdavosi perteikti Biblijoje minimą sceną, kaip gimusį Jėzų, vedami žvaigždės, pasveikinti iš tolimų kraštų atvyko trys išminčiai. Kūdikiui jie atnešė dovanų – aukso, miros ir smilkalų. „Atėję pas žmones pasveikiname, palinkime jiems sveikatos, išminties ir kitų dvasinių bei materialinių gėrybių. Ant durų staktos šventinta kreida užrašome Trijų Karalių inicialus“, - kalbėjo A.Juška.

„Karaliai yra buvę mūsų namuose – labai smagu, pakėlė nuotaiką visai dienai“, - sakė į pamaldas skubėjęs Leonas Gadliauskas su šeima.

„Labai graži tradicija – bažnyčioj vis kitaip, negu paprastą sekmadienį“, - džiaugėsi Kazimiera Garjonienė. Moteris sakė gyvenanti tolokai nuo centro, tad Trijų Karalių apsilankant savo namuose nesulaukianti.

Darbėnų klebonas Aivaras Pudžiuvelis pasidžiaugė, kad persirengėliai teatralizuotai praturtino šią svarbią krikščionišką šventę ir taip pratęsė miestelio tradiciją.

Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas, pasinaudodamas proga, kad į iškilmes susirinko miestelio bendruomenė, padėkojo darbėniškiams, išmoningai ir skoningai Kalėdoms papuošusiems miestelį. Seniūnas 11 darbėniškių įteikė padėkos raštus.

Tądien Trys Karaliai aplankė per pusšimtį Darbėnų miestelio šeimų. Spalvingus kostiumus jie buvo išsinuomoję iš karnavalinių rūbų salono.

Pagerbė ilgametę felčerę

Ta pati persirengėlių iš Darbėnų komanda praturtino ir Įpilties kaimo Trijų Karalių šventę. Anot Kretingos kultūros centro Įpilties skyriaus vedėjos Danutės Bružienės, tądien jų bendruomenė pagerbė užtarnauto poilsio išeinančią felčerę Stasę Alonderienę, kurią žmonės vadino savo kaimo daktare – ji čia dirbo net 51 metus.

„Seniūnas Edvardas Stalmokas už ilgametį ir pasiaukojamą darbą felčerei įteikė padėkos raštą. Su ašaromis akyse jai dėkojo ir bendruomenės žmonės“, - tvirtino D.Bružienė.

Tuo pat metu buvo pristatyta ir naujoji šio kaimo medicinos darbuotoja Taurytė Ivanauskienė. Abiem medikėms įteiktos baltų ciklamenų puokštės simbolizavo taurumą ir ligoniams teikiamą viltį. Tądien bendruomenei koncertavo įpiltiškiai saviveiklininkai, skambėjo tėvo ir dukters Gedimino bei Ingos Japšų atliekamos dainos. Svečiavosi Kretingos pranciškonų gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas, vadovaujamas Laimos Šiaulienės, improvizavęs ir į ratelius bei žaidimus sukvietęs šventėje dalyvavusius žmones.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas