Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dvigubai sukakčiai paminėti – renginių puokštė

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2013-12-06

Šiandien šventiniu koncertu Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla užbaigs visos savaitės renginių ciklą, kuris skirtas mokyklos 30-osioms ir lietuviško darželio 115-osioms įkūrimo metinėms pažymėti.

Į Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos 30-osioms ir lietuviško darželio 115-osioms įkūrimo metinėms pažymėti skirtus renginius įsitraukė viso rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogų bendruomenė.

Anot mokyklos direktorės Ievos Rukšienės, simboliška, kad mokyklai 2012 metų balandį buvo suteiktas Marijos Tiškevičiūtės vardas – grafaitės, kuri įkūrė pirmąjį lietuvišką vaikų darželį. Tad jo įkūrimo sukaktis šįmet gražiai sutapo su jubiliejiniais Marijos Tiškevičiūtės mokyklos veiklos metais.

„Ką tik iš istoriko Juliaus Kanarsko išgirdau, kad paaiškėjo Marijos Tiškevičiūtės gimimo diena – lapkričio 22-oji. Taigi susitikome beveik per jos gimtadienį“,- pasidžiaugė I. Rukšienė, sveikindama konferencijos, kuri įvyko pirmadienį, svečius.

Šia konferencija ir prasidėjo šventinė renginių savaitė, skirta mokyklos 30-osioms ir lietuviško darželio 115-osioms įkūrimo metinėms pažymėti. Pranešimą skaičiusi Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė apžvelgė ikimokyklinio ugdymo raidą mūsų rajone – nuo pirmojo lietuviško darželio iki dabarties. L. Lengvinienė atkreipė dėmesį, kad ikimokyklinių ugdymo įstaigų veikla glaudžiai susijusi su ekonomine bei demografine šalies situacija, nes gyventojų išreikštas poreikis nulemdavo - išliks ar bus panaikintos daželio grupės. Pastaruoju laiku, užsiminė L. Lengvinienė, kelta idėja Kretingoje įkurti privatų darželį, tačiau kol kas šia galimybe verslininkai nesusigundė.

Mokyklos direktorė Ieva Rukšienė pasidžiaugė, kad įstaiga nešioja garbingą Marijos Tiškevičiūtės vardą, – grafaitė įsteigė pirmąjį lietuvišką darželį.

„Pasikeitė ir pati ugdymo sistema – ugdymas nebėra toks akademinis, kaip sovietmečiu, kur vaikas turėjo būti paklusnus auklėtojo nurodymų vykdytojas. Šiuolaikinis ugdymas yra orientuotas į vaiką, skatina jį atskleisti kūrybiškumą. Pripažinta, kad ikimokyklinis ugdymas yra labai svarbus vaiko tolimesnio mokymosi sėkmei, o seniau vaikų darželis buvo suprantamas labiau kaip pagalba tėvams, o ne vaikui“,- pagrindinius bruožus išskyrė L. Lengvinienė, pastebėjusi, kad mūsų rajono ikimokyklinės ugdymo įstaigos stengiasi, formuodamos ugdymo turinį, jį grįsti savita filosofija, išsiskirti veiklos kryptimi.

Šiame kontekste Marijos Tiškevičiūtės mokykla yra vienintelė mūsų rajone, kuri teikia ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį ir specialųjį ugdymą, organizuoja neformalų vaikų švietimą. Kad vaikų ugdymas būtų kokybiškas, šioje mokykloje dirba specialusis pedagogas, logopedas, psichologas, judesio korekcijos mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistai, kurie teikia specialiąją pedagoginę pagalbą vaikams. Šiuo metu, anot I. Rukšienės, Marijos Tiškevičiūtės mokyklą lanko 411 vaikų, mokinių, ir 43 jų turi didelių bei labai didelių ugdymo poreikių. Nors mokykla pritaikyta vaikams su negalia, visgi daugiausia ją lankančių vaikų – 281 – neturi sveikatos problemų. I.Rukšienės teigimu, ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupes lanko 145 vaikai, pradines klases – 231, specialusis ugdymas teikiamas 35 vaikams, o 173 vaikai dalyvauja neformaliojo ugdymo veikloje.

Konferencijos, kuri buvo skirta mokyklos 30-osioms ir lietuviško darželio 115-osioms metinėms, pranešėjai - istorikas Julius Kanarskas ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė.

Mokykloje dirba 46 mokytojai, iš jų 41 atestuotas - 19 vyresniųjų mokytojų ir 19 mokytojų metodininkų. Anot I. Rukšienės, dar 3 mokytojai rengiasi atestacijai metodininko vardui gauti. „Šių metų pradžioje buvo atliktas mokyklos veiklos išorinis vertinimas, per kurį konstatuota: 83 proc. stebėtų pamokų bei kitų veiklų įvertinta gerai ir labai gerai. Džiaugiuosi šiais rezultatais ir paminėčiau, kad stipriaisiais veiklos aspektais buvo išskirta bendruomenės santykiai, klasių mikroklimatas, jauki aplinka, neformalus švietimas, pamokos planavimas, mokinių įsivertinimas, bendroji rūpinimosi mokiniais politika, mokinių ugdymas specialiosiose klasėse bei personalo komplektavimas,- kalbėjo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos veiklą pristačiusi I. Rukšienė. – O žvelgdami į nurodytas tobulintinas sritis, suprantame, kad rengdami naują strateginį planą turime daugiau dėmesio skirti ir gabių mokinių ugdymui. Tai ir bus mūsų kitas žingsnis“.

I.Rukšienė taip pat pasidžiaugė kvalifikuotais mokytojais, jų aktyvumu dalyvaujant įvairiuose projektuose bei programose, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos mokinių pasiekimais konkursuose, olimpiadose.

Minint Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos 30-ąsias ir lietuviško darželio 115-ąsias įkūrimo metines, į renginius, kurie vyko visą savaitę, įsitraukė ir visos rajono ikimokyklinės įstaigos: pedagogai dalyvavo metodinėje veikloje, vaikai pasirodė šventiniuose koncertuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas