Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Draugėn subūrė žemaitiškas pavakarojimas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2013-11-26

Pasilinksminti ir kaimyniškai pabendrauti Senosios Įpilties kaimo žmones tradiciškai subūrė Kretingos kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus vedėja Danutė Bružienė, kuri, persirengusi vakaro vedėja Onele, kartu su Joneliu - įpiltiškiu aktyviu saviveiklininku Algiu Jonušu, šįsyk visus pakvietė į žemaitišką pavakarojimą. Jį visą vakarą žemaičių tarme bendravę įpiltiškiai paskyrė Tarmių metams paminėti.

Per žemaitišką pavakarojimą Senojoje Įpiltyje trankiai skambėjo liaudiška muzika.

Senosios Įpilties kaimo žmonėms buvo pristatytas naujasis meno vadovas Laurynas Surblys bei jo pirmieji nuveikti darbai. „Buvo pristatyta ir naujoji kapela – į ją, galima sakyti, susibūrė visai nauji žmonės, per 3 mėnesius suspėję parengti ir programą. Tai buvo pirmasis kapelos pasirodymas“, - teigė D.Bružienė. L.Surbliui sėkmės linkėjo Senosios Įpilties bendruomenės pirmininkė Birutė Stalmokienė, įteikusi simbolinę dovaną, primenančią, kad ne už kalnų – nauji Žirgo metai ir nauji darbai, kuriuos skirta nuveikti neseniai dirbti pradėjusiam meno vadovui.

Liaudiškos muzikos kapelai talkino skyriaus vaikų dramos būrelio „Impiltukai“ nariai, tarmiškai šmaikštaudami apie svirplio ir blakės piršlybas, vabalėlio vargus, prajuokindami visus ir kitokiais pasakojimais.

Įpiltiškiai į savo žemaitišką pavakarojimą pasikvietė ir svečių: dalyvauti žaidimuose, rateliuose ilgai raginti nereikėjo Nausėdų kaimo bendruomenės atstovų, o po Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus liaudiškos muzikos kapelos, vadovaujamos Alvydo Vozgirdo, koncerto suskambėjo ir jungtinis abiejų kapelų atliktas kūrinys, visi sušoko ir bendrą žemaitišką šokį - „Tranksverą“. Vienas vakaro akcentų – nominacijų paskelbimas ir nominantų apdovanojimas: teatrališkiausios šeimos vardą pelnė Danutė ir Leonas Jonušai, aktyviausiais vietos kultūrinio gyvenimo dalyviais pripažinti Justinas Riepšas ir Vilma Rupšienė, kaip netikėtas talentas atsiskleidė Asta Razmienė, o Daivai ir Daniui Skersinskams buvo padėkota už paramą bendruomenei.

Šventę pagerbė rajono Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas, veikė Naujosios Įpilties gyventojos Juditos Repšienės rankdarbių paroda. Pavakarojimą, skirtą Tarmių metams, įpiltiškiams dar kurį laiką primins molbertas, ant kurio suskrido rudeniški klevo lapai su vakaro dalyvių surimuotomis žemaitiškomis eilėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas