Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Iš naujo suvienijo chorinės muzikos puoselėtojus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2013-11-22

Vakar vakarą per chorinės muzikos vakarą „Vėlų rudenį“ šio žanro mėgėjai dar kartą galėjo įsitikinti, kaip profesionalumo keliu vis tvirtesnius žingsnius žengia Kretingos kultūros centro kamerinis choras „Kristale“, vadovaujamas Kristinos Rimienės. Koncerte skambėjo ir senų šio choro bičiulių – Plungės kamerinio choro, vadovaujamo Alfonso Vildžiūno, choristų atliekami kūriniai, o „Kristale“ vadovė suskaičiavo, jog per pastaruosius metus jos vadovaujami choristai surengė ne mažiau kaip 10 rimtų pasirodymų.

Kamerinio choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė

Vienas jų – koncertas Pakruojyje surengtame chorinės muzikos festivalyje „Aušt aušrelė“. Šio festivalio rengėjai, surinkę informacijos apie kretingiškių chorą – šis Pakruojyje rengiamame festivalyje dalyvavo pirmąkart – „Kristale“, kaip aukštus pasiekimus turinčio kolektyvo, pasirodymą nukėlė į pabaigą.

„Festivalio organizatoriai gerokai rizikavo: choras per pastaruosius metus – visiškai pasikeitęs, ir visi laimėjimai priklauso ankstesnės sudėties chorui, kai jam vadovavo mano pirmtakas Tomas Ambrozaitis. Tačiau viskas baigėsi gerai: mūsų choras tarp 6 festivalyje dalyvavusių kolektyvų buvo pripažintas pačiu profesionaliausiu“, - kalbėjo K.Rimienė, „Kristale“ chorui pradėjusi vadovauti praėjusių metų lapkritį.

Pasikeitus kolektyvo vadovui, Kretingos kultūros centrui iškilo grėsmė išvis nebeturėti kamerinio choro. Tačiau to neįvyko: labai daug pastangų, kad choras išliktų, įdėjo choro senbuvis kretingiškis Linas Puškorius, idėją palaikė Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus ir Meno skyriaus vedėja, etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė, prikalbinę chorui vadovauti K.Rimienę.

„Reiškinys, kada pasikeitus vadovui kolektyvas, galima sakyti, išsibėgioja, yra gana dažnas, ir priežasčių tam yra pačių įvairiausių. Tad chorą, įdėjus nemažai pastangų, teko surinkti iš naujo“, - teigė D.Brazdeikienė, pasidžiaugusi, jog kamerinis choras įdeda labai daug pastangų, darbo, kad atliekami kūriniai skambėtų užtikrintai ir profesionaliai.

Šiuo metu choras vienija 20 choristų nuo 18 iki 50 metų ir daugiau. Chore yra žmonių, kurie išmano muziką, skaito natas, turi muzikinį išsilavinimą, tačiau yra ir tokių, kurie visiškai nepažįsta natų, bet turėdami didžiulį norą dainuoti, per darbą pasiekia ne mažiau negu kolegos. Choras repetuoja kiekvieną savaitę po dukart, ne mažiau kaip po dvi valandas ir ilgiau.

„Tai duoda pastebimą rezultatą: pradėję dirbti lapkritį, balandį savo jėgas jau išbandėme viename konkursų ir mums buvo suteikta II kategorija. Trūko sceninės patirties, dar buvome nesusidainavę... Pamažu įsivažiavome, ir jau koncerte Papilėje ar Skuode surengtoje sakralinės muzikos šventėje mūsų dainos skambėjo kur kas geriau, sulaukėme gerų atsiliepimų iš chorinės muzikos žinovų“, - pripažino choro vadovė, kuri, kaip ir T.Ambrozaitis, yra kretingiškiams gerai žinomo profesoriaus Gedimino Purlio, vadovavusio garsiajam Kretingos „Gintaro“ chorui, mokinė. Choro galimybėms atsiskleisti padeda kruopščiai vadovės parinktas repertuaras – nuo lietuvių liaudies dainų, lietuvių kompozitorių kūrinių iki sakralinės muzikos. Vadovė linkusi parinkti sudėtingesnius kūrinius, kad choristai turėtų galimybę tobulėti.

Šiuo metu „Kristale“ rengiasi Pasaulio lietuvių dainų šventei, kurios repertuarą sudaro 25 kūriniai. Juos parengti choristai turės per gana trumpą laiką, nes jau sausį jų laukia perklausa. „Tikimės būti atrinkti. Programą jau sulipdėme, bet dar reikia įdėti daug darbo, kad ji susigulėtų“, - būtinas choristų pastangas norint pasiekti rezultato akcentavo K.Rimienė.

Anot jos, kolektyvas – tai žmonės, kurie nori tobulėti, pažinti chorinę muziką, kuri anšlago nepatiria, tačiau metai iš metų turi ištikimą klausytoją, tikrą chorinės muzikos mėgėją, kuris supranta, kokio dvasinio peno gali suteikti būtent šis muzikos žanras.

*

Kretingos kultūros centre veiklą vysto 4 chorai: kamerinis „Kristale“, moterų „Svaja“, vyrų „Žilvinas“ ir tremtinių „Atminties versmė“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas