Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kitoje erdvėje“ – paribio vaiko istorija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-11-12

Kretingoje bus parodytas kraštietės Deimantės Šipalytės monospektaklis Jaroslavos Pulinovič „Natašos svajonė“, kurį režisavo Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. Šiuo spektakliu tęsiama rudeninė mūsų miesto teatrinio meno akcija „Kita erdvė“.

Monospektaklį „Natašos svajonė“ sukūrė kretingiškė aktorė Deimantė Šipalytė.

Režisieriaus N.Gedmino žodžiais, spektaklyje pasakojama globos namų auklėtinės paauglės Natašos meilės ir nusikaltimo istorija. „Visą spektaklį vienija sudėtinga paauglystės tema – problematiškas paauglės įžengimas į suaugusiųjų pasaulį. Užaugusi tokioje aplinkoje, kur savo tiesą ginant tenka stoti į boksininko poziciją – ją ginant kumščiais, mergina įsimyli. Ir čia ją ištinka dar vienas likimo smūgis – nelaiminga meilė“, - spektaklio siužetinę liniją apibūdino N.Gedminas.

Monospektaklyje vaidinanti jo auklėtinė D.Šipalytė, į slėpiningą teatro pasaulį įžengusi Pranciškonų gimnazijos „Teatro studijoje“, dabar – Šiaulių pedagoginio universiteto studentė pirmakursė, režisieriaus žodžiais, nesistengia nei sugraudinti žiūrovo, nei pateisinti kuriamo personažo veiksmų.

„Deimantė tik žengia pirmuosius žingsnius scenoje, tačiau tai – labai netipiška aktorė, tarsi einanti šalia savojo personažo. Kai į teatrą atėjo ji, supratau, kad Nataša – tai jos vaidmuo. Nors scenoje mergina – tik antrus metus, tačiau kitas nė per 20 metų nepasiekia tiek, kiek jau padarė ji“, - kraštietę gyrė režisierius.

Šis spektaklis – tai tarsi problematiškų paauglių gyvenimo temą ėmusio gvildenanti N.Gedmino trilogijos dalis: ligi šiol jis jau yra sukūręs spektaklius „Viens, du, trys!“ ir „Derintojas“ apie sudėtingą vaikų ėjimą į suaugusiųjų pasaulį.

Spektakliu „Natašos svajonė“ festivalis „Kita erdvė“ dar nesibaigs. Anot N.Gedmino, į Kretingą dar numatyta atvežti porą kitokiai erdvei ir ne pagal klasikines teatro tradicijas pastatytų spektaklių. Gruodį festivalį užbaigs kretingiškio režisieriaus Donato Žilinsko sukurta premjera „Gyvenimas po klevu“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas