Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną9°C debesuotumas 28 %
Naktį7°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kitoje erdvėje“ – paribio vaiko istorija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-11-12

Kretingoje bus parodytas kraštietės Deimantės Šipalytės monospektaklis Jaroslavos Pulinovič „Natašos svajonė“, kurį režisavo Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. Šiuo spektakliu tęsiama rudeninė mūsų miesto teatrinio meno akcija „Kita erdvė“.

Monospektaklį „Natašos svajonė“ sukūrė kretingiškė aktorė Deimantė Šipalytė.

Režisieriaus N.Gedmino žodžiais, spektaklyje pasakojama globos namų auklėtinės paauglės Natašos meilės ir nusikaltimo istorija. „Visą spektaklį vienija sudėtinga paauglystės tema – problematiškas paauglės įžengimas į suaugusiųjų pasaulį. Užaugusi tokioje aplinkoje, kur savo tiesą ginant tenka stoti į boksininko poziciją – ją ginant kumščiais, mergina įsimyli. Ir čia ją ištinka dar vienas likimo smūgis – nelaiminga meilė“, - spektaklio siužetinę liniją apibūdino N.Gedminas.

Monospektaklyje vaidinanti jo auklėtinė D.Šipalytė, į slėpiningą teatro pasaulį įžengusi Pranciškonų gimnazijos „Teatro studijoje“, dabar – Šiaulių pedagoginio universiteto studentė pirmakursė, režisieriaus žodžiais, nesistengia nei sugraudinti žiūrovo, nei pateisinti kuriamo personažo veiksmų.

„Deimantė tik žengia pirmuosius žingsnius scenoje, tačiau tai – labai netipiška aktorė, tarsi einanti šalia savojo personažo. Kai į teatrą atėjo ji, supratau, kad Nataša – tai jos vaidmuo. Nors scenoje mergina – tik antrus metus, tačiau kitas nė per 20 metų nepasiekia tiek, kiek jau padarė ji“, - kraštietę gyrė režisierius.

Šis spektaklis – tai tarsi problematiškų paauglių gyvenimo temą ėmusio gvildenanti N.Gedmino trilogijos dalis: ligi šiol jis jau yra sukūręs spektaklius „Viens, du, trys!“ ir „Derintojas“ apie sudėtingą vaikų ėjimą į suaugusiųjų pasaulį.

Spektakliu „Natašos svajonė“ festivalis „Kita erdvė“ dar nesibaigs. Anot N.Gedmino, į Kretingą dar numatyta atvežti porą kitokiai erdvei ir ne pagal klasikines teatro tradicijas pastatytų spektaklių. Gruodį festivalį užbaigs kretingiškio režisieriaus Donato Žilinsko sukurta premjera „Gyvenimas po klevu“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas