Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono politikai pažino Salantų regioninį parką

  • Aurimas RAPALIS
  • Savivaldybėje
  • 2013-10-22

Kretingos rajono pedagogų švietimo centro iniciatyva Kretingos rajono savivaldybės vadovams bei tarybos nariams buvo surengta pažintinė išvyka po Salantų regioninį parką. Praėjusio ketvirtadienio popietę įvyko jų susitikimas su Salantų regioninio parko atstovais, aplankyti baigiamas atnaujinti Salantų dvaro parkas bei Imbarės ir Kartenos piliakalniai.

Rajono politikus domino Salantų dvaro parko atnaujinimo darbų rezultatai.

Nustebino atsivėręs kraštovaizdis

Besibaigiant Salantų dvaro parko rekonstrukcijos darbams - projekto vertė – 3,7 mln. Lt - susitikimo metu aptarti nuveikti darbai, iškilusios problemos. Parke jau atlikta didžioji dalis darbų – želdinių rekonstrukcija, įrengti takai, šviestuvai, akmenimis išgrįsti tvenkiniai, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės ir kt.

Šiuo metu baigiama konstruoti estrados scena, taip pat dar montuojami turėklai prie takų. Problemų iškilo dėl tvenkiniuose vis neprigyjančių lelijų. „Sodinome tris kartus, spėjame, kad jos neatsigavo dėl iš miesto atitekančio vandens“,- svarstė Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus, patikinęs, jog būna dienų, ypač šeštadieniais, kada tvenkiniuose prisikaupia nemažai putų. Tai, anot jo, galėtų būti dėl ne visiškai įrengtos miesto nuotekų sistemos, todėl į laboratoriją nusiųsti vandens mėginiai jam ištirti.

Parko tvenkinių, šaltinių upelių krantams sutvirtinti akmenimis prireikė nemažai šio gamtos turto. Savivaldybės vadovus sudomino, iš kur buvo nupirkti akmenys šlaitams sutvirtinti – M. Šečkus patikino, kad buvo pasirinkti mažesnę kainą pasiūlę prekeiviai iš Akmenės, nors jis rangovui siūlęs įsigyti akmenų ir iš vietinių ūkininkų.

Nors iš pradžių atnaujinant parką, kada buvo iškirsti menkaverčiai medžiai, kilo vietos gyventojų nepasitenkinimas, šiuo metu dauguma jų tik džiaugiasi šiuo sprendimu. M. Šečkus priminė, kad seniau viršutinėje parko dalyje priaugę įvairiausi menkaverčiai medžiai užstodavo kraštovaizdį, bažnyčią bei kitas parko vaizdingas vietas. Salantų regioninio parko direktorius pasakojo, kad artimiausiu metu ketinama sutvirtinti Salantų parko puošmenos, storiausio Lietuvoje kaštono, šakas su kamienu, kad jos nenulūžtų. Jau paruoštas projektas lajoms, kuriomis ir bus tvirtinamas medis, įsigyti.

Pasak M. Šečkaus, baigus parko atnaujinimo darbus, savo idėjas gražinti parką galės įgyvendinti ir miesto bendruomenė. Parko gale įrengta riedutininkų aikštelė, kaip viena iš įvairių idėjų pavyzdžių. Rajono vadovai svarstė apie būtinybę sutvarkyti futbolo aikštę. Salantų miesto seniūnė Sigutė Jazbutienė priminė, kad stadiono veją seniūnija tvarkys kitais metais – stengsis gauti lėšų per projektus. Ketinama imtis įvairių priemonių parko apsaugai nuo jo niokotojų – viena iš jų, anot regioninio parko atstovų, būtų mobilios filmavimo kameros. Taip pat parko direkcija, seniūnijos darbuotojai ketina savaitgaliais prižvelgti parko lankytojus, o kilus įtarimui – užsirašyti automobilių numerius ir pan.

Sutvarkius parką jo apsauga bei švara turės rūpintis Salantų miesto seniūnija ir patys miestiečiai. Parko teritorijoje įrengti modernūs šviestuvai. Anot Salantų seniūnės, dar bus svarstoma, ar žiemą parke valyti sniegą, kadangi dėl didžiulės teritorijos tai būtų per sunku seniūnijai. „Pamatysime, kiek žiemą parke lankysis gyventojų. Šiuo metu, kai gražus ruduo, parke lankosi daug žmonių. Skirsime vieną darbuotoją, kuris tvarkytų šiukšles, o per sezoną pasitelksime ir daugiau viešųjų darbininkų. Parką tvarkyti padės ir gimnazija – jau šį trečiadienį lapų grėbimo talkoje dalyvaus dvi klasės“,- kalbėjo seniūnė.

Išvyka – bendrystei stiprinti

Vėliau Kretingos rajono savivaldybės vadovai pabuvojo ant Imbarės bei Kartenos piliakalnių. Kartu išvykoje dalyvavęs Kretingos muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Julius Kanarskas supažindino su aplankytų objektų istorija – ant piliakalnių iš jo lūpų nuskambėjo padavimai.

J. Kanarskas priminė istoriją, kada, nutiesus geležinkelį prie Kūlupėnų, išdygo nemažai parduotuvių. Istorikas manąs, jog ateityje ir prie Kartenos piliakalnio atsirasią prekybininkų, kurie prekiaus su Kartena, jos istorija susijusia simbolika. Tačiau, anot jo, tai lems pačių karteniškių kūrybinė saviraiška. Imbarės, kaip ir Kartenos piliakalnį po atnaujinimo prižiūrėti teks seniūnijoms.

Politikai svarstė, jog sudarytos puikios sąlygos poilsiui, net ir žiemą ant Kartenos piliakalnio būtų smagu leisti laiką. Kad žmonės džiaugiasi pagerinta infrastruktūra, įsitikino ir patys Savivaldybės vadovai. Išvykos metu viena moteris atvežė gėlių ir uždegė žvakių prie Kartenos piliakalnio komplekse esančios koplyčios – lurdo su Švč. Mergelės Marijos skulptūra. Čia, ji pasakojusi, atvažiuojanti iš Plungės kiekvieną savaitę ir labai džiaugėsi, kad sutvarkytas privažiavimas. M. Šečkus svarstė, kad būtų idealu ateityje sutvarkyti ir dar vieną privažiavimą prie piliakalnio iš miestelio pusės.

Ant Imbarės piliakalnio svečius pasitiko statybininkai – jie baigia sutvarkyti takus, ruošiami nauji informaciniai stendai. Piliakalnyje įrengta takų sistema, pastatyti suolai, tiltelis per Pilsupio upelį, tualetas. Projekto vertė – 650 tūkst. Lt.

Aplankytuose objektuose dauguma politikų buvę pirmą kartą – todėl, anot jų, išvyka tikrai buvusi naudinga. „Vadovaujame rajonui, o tiek dar daug apie jį nežinome“,- svarstė politikai. Kretingos rajono meras Juozas Mažeika samprotavo, kad tai buvo puiki proga ir vadovų bendrystei puoselėti, kadangi įprastai darbo metu nutinka įvairiausių nesutarimų. Meras dėkojo Salantų regioninio parko vadovybei, kad šiemet pavyko sėkmingai įgyvendinti didelius ir rajono turizmo plėtrą sustiprinančius projektus. „Nors būta sunkumų, projektai pareikalavo daug jūsų pastangų – šiandien matome, kad turime puikius rezultatus, kuriais džiaugiamės“,- sveikino meras.

„Jūsų vizitas, supratimas leidžia mums tikėtis, kad tai, ką mes pasiekėme bendromis jėgomis, nebus vienerių metų rezultatas, todėl bandykime bendromis pastangomis visa tai saugoti. Jau greitai bus pradėti įgyvendinti nauji projektai – būtų gražu, kad tokie susitikimai taptų tradicija ir ne tik kartą per metus“,- kalbėjo M. Šečkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas