Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kita erdvė“ – maži pinigai, didelis entuziazmas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2013-10-11

Tradiciškai spalį prasideda teatrinio meno festivalis „Kita erdvė“, kurio sumanytojas Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Nerijus Gedminas jau įprato, kaip sakoma, išvirti sriubą iš kirvio: su itin menkomis festivaliui skirtomis lėšomis – 1 tūkst. Lt – atplukdyti į mūsų miestą naujausias teatrinio meno sroves.

Įvertino tarptautinė publika

Jau netrukus, spalio 15-ąją, Kretingoje bus parodytas tarptautiniuose teatro festivaliuose pripažinimą pelnęs ir šalies publiką sužavėjęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų trupės „Theomai“ spektaklis „Broliai Karamazovai“.

„Spektaklis, sukurtas pagal garsaus rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio to paties pavadinimo romaną, žavi inscenizacija ir asketiškumu: veiksmas vyksta tuščioje scenoje, kurioje lieka tik aktorius ir jo talentas - arba tiki juo, arba ne“, - kalbėjo N.Gedminas.

Jo teigimu, šis spektaklis buvo itin gerai įvertintas garsiuose tarptautiniuose festivaliuose Bratislavoje, Varšuvoje, Grenoblyje, Jaroslavlyje ir Vilniuje. „Žmonės vėl nori tikrojo teatro, nori natūralumo, galbūt todėl šį spektaklį lydi sėkmė. Jis buvo rodytas ir netradicinėse erdvėse – kunigų seminarijoje, įkalinimo įstaigoje, Etnokosmologijos muziejuje Molėtuose“, - įsitikinęs režisierius.

Spektaklį „Broliai Karamazovai“ sukūrė 13 jaunųjų aktorių trupė: beveik visi jie – garsaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokiniai, tarp kurių - ir kylanti televizijos žvaigždė Jurgita Jurkutė.

Palaiko teatro entuziastai

Šį mėnesį laukiama atvykstant ir Šiaulių dramos teatro, kuris spalio 24 dieną parodys du spektaklius: rytą - vienos dalies pjesę vaikams „Mikė“ pagal garsią knygą „Pūkuotuko pasaulis“, o vakare – Virgilijaus Veršulio dramą „Už durų“.

„Pastarajame spektaklyje 2 skirtingų kartų žmonės bendrauja per neatsidarančias duris. Šiam kameriniam spektakliui reikalingas glaudus ryšys tarp aktorių ir žiūrovų, todėl Kretingos kultūros centre žiūrovus žadama suskirstyti į 2 dalis – vieni bus įkurdinti scenoje, kur vyks veiksmas, o kita dalis – žiūrovų salėje“, - pabrėžė režisierius.

Paklaustas, kaip jam pavyksta privilioti gana užimtus studentus bei profesionalius aktorius į palyginti nedidelę žiūrovų auditoriją teturinčią Kretingą, N.Gedminas neslėpė, kad finansiškai festivalis „Kita erdvė“ niekada neatsiperka, tačiau įdėtas pastangas kompensuoja žiūrovų - tikrųjų teatro mylėtojų - patirtos emocijos, pamačius kokybiškus scenos kūrinius.

Tam, kad festivalis įvyktų, praverčia asmeninės pažintys: su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais, jis sakė, kontaktus palaikęs nuo gegužės mėnesio. Jau antrus metus deramasi su teatro sambūriu „Atviras ratas“ - galbūt lapkritį Kretingą pasieks jų spektaklis „Lietaus žemė“.

N.Gedminas pasidžiaugė, jog per trylika metų – tiek laiko kasmet rengiamas festivalis „Kita erdvė“ - jau susibūrė nemažas būrys entuziastų rėmėjų. Jam talkina kolegos iš Kretingos kultūros centro – Diana Žukauskaitė ir režisierius Donatas Žilinskas.

*

N. Gedminas taip pat pasidžiaugė, kad į plačiuosius vandenis jau išplaukė 2 jo buvusios mokinės: Kretingos suaugusiųjų teatre kūrybinį kelią pradėjusi Augustė Pociūtė – dabar ji mokosi teatrinio meno pas režisierių Oskarą Koršunovą, o Pranciškonų gimnazijos dramos studiją lankiusi Aina Norgilaitė mokosi pas aktorę Eglę Gabrėnaitę. „Senos pažintys, tikiuosi, ir toliau atneš neblogų vaisių Kretingos publikai“, - mąstė festivalio organizatorius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas